کافه گردش
اخبار
۲۸ شهریور ۱۳۹۵, ۸:۵۶ ق.ظ

بمباران مواضع ارتش سوریه توسط آمریکا

بمباران مواضع ارتش سوریه توسط آمریکا
روسیه از کشته شدن ۶۲ نظامی سوری و مجروح شدن بیش از ۱۰۰ تن دیگر در جریان بمباران هواپیماهای آمریکایی در دیرالزور سوریه خبر داد که در محاصره داعش قرار داشتند.
پرتال خبری واکنش:ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز شنبه به خبرنگاران گفت: ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه امروز به وقت مسکو دو بمب افکن اف-۱۶ آمریکا و دو فروند ای-۱۰ (یکی از کشورهای عضو) ائتلاف وابسته به این کشور به مواضع ارتش سوریه در منطقه فرودگاه نظامی دیرالزور حمله کردند.

خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از کوناشنکوف نوشت: هنگامی که هواپیماهای آمریکایی به مواضع ارتش سوریه حمله کردند، سربازان سوری در محاصره تروریست های داعشی قرار داشتند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت که هواپیماهای آمریکایی و ائتلاف تحت رهبری این کشور از عراق وارد حریم هوایی سوریه شده بودند.کوناشنکوف بمباران مواضع ارتش سوریه توسط هواپیماهای آمریکایی را حاکی از بی میلی آمریکا و کشورهای عضو ائتلاف تحت رهبری این کشور در مبارزه با تروریست ها خواند.

وی افزود: اگر این حمله هوایی بر اثر اشتباه تعیین اهداف صورت گرفته باشد، پیامد مستقیم بی میلی آمریکا برای هماهنگی اقدام های خود علیه تروریست ها با روسیه است.بمب افکن های آمریکایی و ائتلاف وابسته همراه هواپیماهای رژیم صهیونیستی تاکنون بارها به مواضع ارتش سوریه که در حال نبرد با تروریست ها هستند، حمله کرده و صدها نظامی سوری را کشته اند و در حمله به مناطق مسکونی نیز جان شمار زیادی از قربانیان را گرفته اند.

رسانه های سوری نیز از حمله پنج فروند جنگنده آمریکا به مواضع ارتش سوریه منطقه الثرده و اطراف فرودگاه دیرالزور خبر دادند که گروه تروریستی داعش با استفاده از این اقدام آمریکایی ها، بر کوه الثرده در غرب این فرودگاه نظامی مسلط شد.

با این پیشروی داعش، هم اکنون فرودگاه نظامی دیرالزور در تیررس کامل تروریست ها قرار گرفته است.

استان دیرالزور در شرق سوریه در مرز این کشور با عراق و در کرانه رود فرات واقع شده است.
شهر نفت خیز دیرالزور از سال ۲۰۱۴ در محاصره تروریست های داعشی است و کمک رسانی به ساکنان این شهر فقط از طریق پرتاب محموله ها توسط هواپیماهای باری انجام می شود.

سارا ابراهیمی
373 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید