کافه گردش
اخبار
۳۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۰۲ ق.ظ

تأکید هاشمی برای تمهیدات کادر فنی وزنه‌برداری برای مقابله با مواد نیروزا

13920525144100147996443

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان گفت: اگر چه ملی‌پوشان وزنه‌برداری با مشکلات و اثرات استفاده از مواد نیروزا آشنایی دارند اما کادر فنی هم تمهیدات لازم و دقیقی به کار ببندد تا خدایی ناکرده مشکلی پیش نیاید.در ادامه بازدیدهای مسئولان کمیته ملی المپیک از اردوهای مختلف تیم‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون و بررسی روند آماده‌سازی این تیم‌ها، کیومرث هاشمی از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بازدید کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان روز گذشته (پنجشنبه) با حضور در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان که از چهاردهم خردادماه در سطح دریا و در چابکسر گیلان آغاز شده به بازدید از رکوردگیری و تمرینات سنگین پولادمردان کشورمان  پرداخت و با ملی‌پوشان، کادر فنی و مسئولان فدراسیون به گفت‌وگو پرداخت.

کیومرث هاشمی در حاشیه این دیدار ضمن پرداخت هدایای نقدی، خطاب به ملی‌پوشان گفت: تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان که از گذشته‌های دور جزو پرافتخارترین رشته‌های ورزشی ما بوده طی ماه‌های آینده دو رویداد مهم بازی‌های آسیایی اینچئون و مسابقات جهانی قزاقستان را در پیش دارد و برای رسیدن به موفقیت در این دو رویداد مهم، کمیته ملی المپیک حمایت همه جانبه خود را از وزنه‌برداران اعلام کرده و از هیچ کوششی برای موفقیت نمایندگان کشورمان در این دو میدان مهم دریغ نخواهد کرد.

وی ادامه داد: حضورم در اردوی چابکسر و تماشای تمرینات سنگین و سخت تیم ملی وزنه‌برداری به خاطر احترام و ارزشی است که برای تلاش‌های شما عزیزان قائلم. انتظار هم دارم ضمن حفظ فضای همدلی و وحدت حاکم بر اردو، فقط به آماده‌سازی خود پرداخته و به حواشی توجهی نداشته باشید. اگر هم عزیزان دغدغه خاطری دارند به صورت تیمی یا حتی به طور خصوصی با بنده در میان بگذارند تا بتوانیم در حد توان‌مان با هماهنگی فدراسیون در صدد برطرف کردن آن برآییم.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در پایان این تمرین بسیار سنگین که اکثر ملی‌پوشان بالاترین رکوردهای خود را در آن به ثبت رساندند، اظهار داشت: رشته وزنه‌برداری در تمام بازی‌های آسیایی بعد از انقلاب اسلامی همیشه یک مدال طلا را داشته اما ارزیابی من و دوستان این است که شما عزیزیان با توجه به انگیزه بالا، جوانی، آمادگی و عشق و علاقه‌ای که به این رشته و کشورتان دارید با کسب مدال‌های پرتعداد و رنگارنگ حماسه‌ای نو را رقم خواهید زد.

هاشمی در ادامه پس از تماشای رکوردگیری وزنه‌برداران در نشستی اختصاص با حسین رضازاده رئیس فدراسیون، بهمن زارع سرمربی و سید هادی پانزوان مربی تیم ملی به بررسی گزارشات و برنامه‌های آماده‌سازی کادر فنی تیم ملی پرداخت و خطاب به آنان اظهار داشت: کمیته ملی المپیک حمایت همه جانبه‌ای از کادر فنی تیم ملی و اعضای آن خواهد داشت. بنابراین انتظار داریم به چند مورد توجه ویژه داشته باشید، نخست اینکه مراقب سلامتی خود و ملی‌پوشان باشید تا خدای ناکرده در آستانه اعزام به رویدادهای مهم پیش‌رو با مشکل مصدومیت و آسیب‌دیدگی مواجه نشوید.

وی تاکید کرد: دومین مسئله مهم اینکه اگر چه ملی‌پوشانی که در این سطح و کلاس وزنه می‌زنند به خوبی با مشکلات و اثرات استفاده از مواد نیروزا آشنایی دارند اما کادر فنی هم تمهیدات لازم و دقیقی به کار ببندد تا خدای ناکرده مشکلی پیش نیاید. همچنین کادر فنی می‌بایست بدون توجه به حواشی‌های احتمالی فقط و فقط روی تیم تمرکز داشته و به فکر آماده‌سازی ملی‌پوشان خود جهت جلوگیری از ورود حواشی به اردو باشد. باقی مسائل را به کمیته المپیک و فدراسیون بسپارید و فکر و ذکرتان آماده‌سازی اردونشینان و موفقیت در میادین پیش رو باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان همچنین در دیداری جداگانه با بهداد سلیمی کاپیتان تیم ملی اظهار داشت: توقع و انتظار از ملی‌پوش باسابقه و افتخارآفرینی همچون سلیمی چه در اردو و چه در دو میدان پیش رو بسیار بالاست، چرا که سلیمی هم باید از عنوان قوی‌ترین مرد جهان که متعلق به یک پولادمرد ایرانی است دفاع کرده و هم اینکه به عنوان فردی با تجربه در کنار جوان‌ترهای اردو به آنها کمک کند تا ضمن جلوگیری از ورود هر نوع حاشیه‌ای به تیم در ایجاد و حفظ انسجام و همدلی حاکم در بین اردو نشینان تلاش نمایند. به هر حال مسئولیت سنگینی بر عهده شماست که امیدوارم به عنوان یک بزرگتر و با تجربه تیم به خوبی به این نقش خود اشراف داشته باشد.

وی همچنین ضمن حمایت از مسئولان فدراسیون و کادر فنی وزنه‌برداری خاطر نشان کرد: انصافاً مسئولان فدراسیون به خصوص حسین رضازاده که خود از قهرمانان این رشته ورزشی است، در این مدت زحمات زیادی برای آماده‌سازی تیم ملی کشیده‌اند و باید به تک تک آنان و دیگر عوامل اجرایی فدراسیون خسته نباشید گفت.

هاشمی در پایان به صورت انفرادی نیز با ملی پوشان به گفتکو پرداخت که در این دیدارها هر کدام از اردونشینان دغدغه‌ها و خواسته‌ها و مشکلات خود را مطرح کردند. رئیس کمیته ملی المپیک نیز به آنان اطمینان داد تمام تلاش خود را برای برطرف کردن دغدغه ملی‌پوشان به کار بگیرد.

وی بعد از بازدید از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری راهی استان قزوین شد تا از نزدیک مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی را زیر نظر بگیرد.

انتهای پیام/

سپیده تدین
618 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید