کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۳ آبان ۱۳۹۵, ۹:۲۶ ق.ظ

تحلیل کلینتون از علت شکستش در انتخابات آمریکا

تحلیل هیلاری کلینتون از علت شکستش در انتخابات/ قلب من شکسته است
هیلاری کلینتون نامزد شکست خورده دموکرات‌ها امروز خطاب به حامیان مالی‌اش گفت: «دلایل زیادی برای عدم موفقیت در این انتخابات وجود دارد.»

پرتال خبری واکنش: به نقل از واشنگتن پست، وی افزود: «اما تحلیل ما نشان می‌دهد که نامه کومی تردید‌هایی ایجاد کرد که بعدا مشخص شد بی‌پایه و اساس هستند، اما شتاب ما را متوقف کردند.»

کلینتون گفت اگر این اتفاق نیفتاده بود، او می‌توانست پیروز انتخابات باشد، چراکه بعد از مناظره سوم وی وضعیت بسیار خوبی در نظرسنجی‌ها داشته است.

جیمز کومی رئیس اف‌. بی. آی دو هفته مانده به انتخابات آمریکا، اعلام کرد که بررسی ایمیل‌های کاری کلینتون که با حساب شخصی ارسال شده‌اند، بار دیگر به جریان افتاده است.

کلینتون که برای دومین بار در رقابت برای رسیدن به کاخ سفید ناکام می‌ماند، گفت: «قلب من شکسته است. نمی‌توانم هم وانمود کنم که اینطور نیست. این شکست بسیار بسیار سختی است، به خصوص برای کسانی که آنقدر سخت تلاش کردند.»

.
.

.
.

کلینتون “اف بی آی” را عامل اصلی شکست در انتخابات دانست

نامزد دموکرات و شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مدیر اف بی آی را به خاطر نقش داشتن در شکست در انتخابات سه شنبه گذشته به باد انتقاد گرفت و او را مسئول اصلی شکست خود معرفی کرد.
پرتال خبری واکنش: به نقل از رویترز، هیلاری کلینتون روز شنبه در سخنانی جیمز کومی مدیر اف بی آی را به خاطر نقش داشتن در شکست وی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر سرزنش کرد.
کلینتون در اکثر نظرسنجی های انجام شده پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به ترامپ پیشتاز بود و تحلیلگران سیاسی بر این باور بودند که کلینتون به احتمال زیاد پیروز نهایی خواهد بود. ولی بر خلاف تصور، دونالد ترامپ جمهوریخواه در انتخابات پیروز شد و بسیاری از کشورهای جهان به خصوص اتحادیه اروپا از پیروزی ترامپ شوکه شدند. اعلام پیروزی ترامپ موجب برپایی تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای مختلف آمریکا شده و این تظاهرات به درگیری با پلیس منجر شده است. چند نفر نیز در این تظاهرات تاکنون کشته و زخمی شده اند.
کلینتون روز شنبه در جمع طرفدارانش تاکید کرد: تیم من در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند که نتایج نظرسنجی ها به سرعت در حال تغییر است و عامل اصلی این مساله نامه جیمز کومی بوده، این مساله ثابت می کند که نامه جیمز کومی نقطه عطف مهمی بوده است.
وی در ادامه تصریح کرد: تصمیم کومی برای علنی کردن برنامه اف بی آی در زمینه آغاز تحقیقات مجدد از ایمیل ها تاثیر زیادی بر حمایت افکار عمومی داشته است.
کلینتون برای نخستین بار از سال ۱۹۸۴ میلادی در ایالت ویسکانسین شکست خورده است. نتایج انتخابات در میشیگان نیز هنوز به صورت نهایی اعلام نشده ولی ظاهرا ترامپ پیشتاز بوده است. آخرین باری که این ایالت از یک نامزد جمهوریخواه حمایت کرد، به سال ۱۹۸۸ میلادی بازمی گردد.
اف بی آی چند روز قبل از انتخابات اعلام کرده بود که تحقیقات جدیدی را درباره ایمیل های کلینتون آغاز می کند که این مساله موجب کاهش اقبال افکار عمومی آمریکا نسبت به نامزد دموکراتها شده بود.
جیمز کومی چند روز بعد با ارسال نامه ای به کنگره آمریکا اعلام کرد که پلیس فدرال آمریکا به صورت بی وقفه تلاش کرده است تا ایمیل های جدید فاش شده کلینتون را مورد بررسی قرار دهد و هیچ دلیلی برای تغییر تصمیم ماه جولای خود پیدا نکرده است.
کومی تصریح کرد: در جریان این روند، ما همه ارتباطات و ایمیل های کلینتون را مورد بررسی قرار دادیم. بر اساس بررسی و بازنگری، ما دلیلی برای تغییر تصمیمی که در ماه جولای اعلام کردیم، پیدا نکرده ایم.
حسین رادمرد
323 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید