کافه گردش
اجتماعی
۵ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۲ ب.ظ

تصفیه ۲۲۰ میلیون متر مکعب پساب در تهران

139303150951301422924053

استاندار تهران گفت: ۸۵۰ میلیون متر مکعب پساب داریم که تنها ۲۲۰ میلیون متر مکعب آن تصفیه می‌شود و اگر الباقی را هم تصفیه کنیم مشکل آب کشاورزی برطرف می‌شود.سیدحسین هاشمی در برنامه دیشب تهران ۲۰ با بیان عملکرد چند ماهه استانداری تهران در دولت یازدهم، اظهار داشت: موضوع آلودگی هوای تهران بسیار مورد اهمیت استانداری بود به نحوی که حتی شخص رئیس‌جمهور هم وارد شد و کمیته خاص را در این خصوص تشکیل دادند که حدود ۱۴ وزیر در این کمیته تخصصی حضور دارند و باید عنوان کنم که از شخص وزیر نفت و رئیس محیط زیست  تشکر ویژه داشته که با ورود بنزین استاندارد موجب شد تا تعداد روزهای سالم تهران بسیار افزایش یابد.

وی در پاسخ به اینکه علت این موفقیت چه بوده است، گفت: کاری کردیم که این دغدغه در ذهن تمام مسئولان استانی و دولت ایجاد شود. حتی کمیته بحران کاهش آلودگی هوا را بسیار فعال کردیم. موضوع طرح زوج و فرد از در خانه و حتی تعطیلی کارمندان را با اینکه انتقاد روی ان بود اجرا کردیم که تمامی این اقدامات ضروری و فوری بود و در مرحله بعد اقدامات زیربنایی انجام دادیم که نمونه آن موضوع بنزین استاندارد بود و این اقدامات موجب شد تا به عنوان استاندار حامی محیط زیست انتخاب شوم.

ایجاد خط تولید ۱۰۰ هزار خودرو ویژه تهران

سیدحسین هاشمی درباره اقدامات برای رفع آلودگی هوا اظهار داشت: بر اساس آمارها ۸ هزار و ۵۰۰ خودروی فرسوده تاکسی پیکان؛ ۲۲ هزار سمند و پراید تاکسی فرسوده و ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده هم در آژانس‌ها هستند که در مجموع می‌توان گفت که ۱۰۰ هزار خودروی فرسوده در تهران داریم که وزیر نفت گفته این خودروها را می‌توان تعویض کرد. به اعتقاد من می‌توان با دو خودروساز بزرگ گفت‌وگو کرد تا خطوط ویژه تولید خودرو ویژه تهران ایجاد کرده تا این مشکل برطرف شود.

تغییر ۱۳ فرماندار در استان تهران

استاندار تهران در مورد انتصاب‌ها در استانداری گفت: فرماندارها تا سه ماه سرپرست بودند تا توان آنها را ارزیابی کنیم. خوش نامی، اعتدال، تجربه کار در وزارت کشور از مهمترین محورهای انتخاب ما برای فرمانداران بود. ۱۳ فرماندار تغییر کرده و سه فرماندار تهران، رباط کریم و فیروزکوه همچنان از دولت قبل فرماندار هستند.

هاشمی حضور بخش خصوصی در پروژه‌های تهران را از مهم‌ترین برنامه‌های استانداری عنوان کرد و گفت: به عنوان نمونه فعال شدن بخش گردشگری در تهران با اعتبار ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی را می‌توان عنوان کرد حتی با سرمایه‌گذاران بزرگ درباره ایجاد یک اتوبان تفاهم‌هایی کرده‌ایم.

استاندار تهران تعامل با اتاق بازرگانی تهران را از اقدامات دیگر استانداری در این دوره عنوان کرد و گفت: در گذشته این ارتباطات نبوده و جلسات شورای گفت‌وگو دولت با بخش خصوصی را آغاز کردیم و در حال برگزاری سمینار بزرگ جذب سرمایه‌گذاران خارجی توسط بخش خصوصی هستیم. همچنین سه شهرک صنعتی (های تک) را در دستور کار قراردادیم که تفاهم‌های اولیه انجام شده است.

هاشمی از ایجاد مرکز جذب سرمایه‌گذاری استان تهران خبرداد و گفت: فعلا این اتاق در سازمان اقتصادی و دارایی تهران ایجاد شده تا محل ثابتی پیدا کنیم.

پساب تهران تصفیه می‌شود

استاندار تهران درباره موضوع کمبود آب در تهران گفت: جلسه سه ساعت با وزیر نیرو جلسه داشتیم. ما ۸۵۰ میلیون متر مکعب پساب داریم که تنها ۲۲۰ میلیون متر مکعب آن تصفیه می‌شود و اگر الباقی را هم تصفیه کنیم مشکل آب کشاورزی برطرف می‌شود و به وزیر گفتیم از طریق فاینانس این اعتبارات برطرف شود. این اعتبار حدود ۷۰۰ میلیارد تومان است که قطعا این طرح اجرا خواهد شد.

هاشمی خطاب به مردم تهران گفت: ما ۱۰۰ در صد نمی‌توانیم تمام خواسته‌های مردم را اجابت کنیم. درباره توفان هم سه مدیر توبیخ شدند و ارزیابی‌ها نشان داد تجهیزاتی که در اختیار سازمان هواشناسی بود آن طور نبود که این پیش‌بینی را انجام دهند ولی در هر حال باز هم قصور انجام شده بود.

استاندار تهران در مورد موضوع زمین خواری در تهران گفت: سال گذشته ۸۶۰ واحد در بستر رودخانه ساخته شده بود که با پیگیری‌های استانداری و دستور قاضی تخریب شد و با تمام نیرو با این پدیده نا متعارف و غیرقانونی مبارزه خواهیم کرد.

سپیده تدین
419 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید