کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۱ آبان ۱۳۹۵, ۱۲:۱۶ ب.ظ

تعیین مرزهای خروجی زائران در اربعین

اخباراجتماعی,خبرهای اجتماعی,اخبار  زائران اربعین

مسئول کمیته حمل ونقل و سوخت ستاد اربعین گفت: استانهای کشور براساس سه مرز موجود تقسیم بندی شده اند و زائران تنها از مرزی که در ویزا تعیین شده اجازه خروج دارند.

عطریان مسئول کمیته حمل ونقل و سوخت ستاد اربعین در گفت و گو با میزان با اشاره به تقسیم بندی استانهای کشور بر اساس سه مرز خروجی زائران اربعین اظهار داشت: زائران استانهای شمالی و شمال غرب از مرز مهران می توانند به کربلا بروند.

زائران استانهای خراسان، اصفهان و یزد تنها می توانند از مرز چذابه خارج شوند. درهمین حال افرادی که قصد دارند از استانهای جنوب ، جنوب غرب و  جنوب شرق کشور به کربلا بروند، می توانند از مرز شلمچه تردد کنند.

وی ادامه داد: در ویزای زائران مرز خروجی تعیین شده است و به هم ین دلیل افراد نمی توانند از مرز دیگری برای رفتن به کربلا خارج شوند.

مسئول کمیته حمل و نقل وسوخت ستاد اربعین درمورد تردد اتباع خارجه از مرزهای ایران درزمان پیاده روی اربعین گفت: اتباع پاکستان وافغانستان که دارای ویزای عراق هستند می توانند از مرز شلمچه خارج شوند. همچنین مرز چذابه برای اتباع کشورهای آسیای میانه در نظر گرفته شده است.

عطریان در مورد تامین وسایل حمل ونقل مورد نیاز برای جابه جایی زائران گفت: امسال ۱۰ هزار اتوبوس بین شهری برای انتقال زائران از شهرهای مختلف به شهرهای مرزی در نظر گرفته شده است همچنین ۲۰۰۰ هزار دستگاه اتوبوس شهری شهرداری تهران کارجا به جایی زائران از شهرهای مرزی تا نقطه صفر مرزی را انجام می دهند.

حسین رادمرد
310 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید