کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۹:۴۱ ق.ظ

ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار مسکن

پرتال خبری واکنش: بازار معاملات آپارتمان‌های مسکونی در تهران روزهای آرامی را پشت سر می‌گذارد. این آرامش خود را در ثبات نسبی قیمت‌ها و در عین حال انجام معاملات قطعی نشان می‌دهد.

آن گونه که مشاوران املاک از وضعیت بازار مسکن خبر می‌دهند، در حال حاضر بخشی از متقاضیان خرید املاک مسکونی افرادی هستند که با مشاهده نشانه‌های پیش رونق در بازار، از میان شیوه‌های مختلف سرمایه‌گذاری تصمیم گرفتند نقدینگی خود را به ملک تبدیل کنند. آنها امیدوارند که به این ترتیب از منفعت درازمدتی برخوردار می‌شوند.

این متقاضیان سرمایه اندک خود را به یک وام بدون سپرده‌گذاری گره می‌زنند و در نهایت کسری بودجه خود را از طریق رهن واحد مسکونی فراهم می‌کنند.

اما در میان خریداران بازار، تعداد زیادی هم مصرف‌کننده نهایی آپارتمان محسوب می‌شوند. دامنه بودجه و توان مالی این گروه بسیار گسترده است. با این حال در روزهای سپری شده از اردیبهشت ماه حدود یک سوم قراردادها مربوط به فروش واحدهایی است که قیمت قطعی هر متر مربع آنها حداکثر سه میلیون تومان بوده است.

شمار معاملات آپارتمان در اردیبهشت ماه تا روز گذشته ۹ هزار و ۳۱۰ فقره بوده که قیمت هر مترمربع در ۳ هزار و ۸۶ فقره معادل ۳۳ درصد از این تعداد حداکثر ۳ میلیون تومان بوده است. مطابق با گزارش دفتر اقتصاد مسکن،متوسط قیمت آپارتمان مسکونی در تهران ۴ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان است که به این ترتیب حدود یک سوم معاملات قطعی اردیبهشت ماه با قیمت‌هایی کمتر از این رقم صورت گرفته است.

ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار مسکن
حسین رادمرد
444 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید