کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۳ آبان ۱۳۹۵, ۹:۰۹ ق.ظ

جلسه اضطراری اروپایی‌ها برای بررسی آینده برجام!

وزرای خارجه اروپایی که از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌ جمهوری امریکا شوکه شده‌اند، قصد تشکیل جلسه‌ای به منظور بررسی روابط با امریکا بر سر موضوعات مهمی مانند ایران و روسیه را دارند.
پرتال خبری واکنش: اتحادیه اروپا بر سر موضوعاتی مانند توافق هسته‌ای با ایران و همچنین اعمال تحریم علیه روسیه همکاری بسیار نزدیکی با دولت اوباما داشتند اما دونالد ترامپ، شخصیتی است که دست‌کم در کمپین‌های انتخاباتی خود بر توقف سیاست‌های اوباما در هر دو موضوع مذکور تأکید داشت.
دیپلمات‌های اروپایی معتقدند که برای اولین بار طی چند دهه گذشته دولت‌های قدرتمند اروپایی نظر خاصی درباره سیاست خارجی رئیس‌ جمهوری بعدی امریکا ندارند و مشاوران سیاست خارجی وی ارتباط بسیار اندکی با رهبران اروپایی داشته‌اند.  به دنبال موضع‌ ترامپ درباره برجام که در کمپین‌های انتخاباتی خود خواستار لغو توافق با ایران شده بود، وزرای اتحادیه اروپا در این نشست بر لزوم اجرای توافق هسته‌ای با ایران تأکید خواهند کرد. به نوشته وال‌استریت ژورنال، اگر واشنگتن عامل برهم خوردن توافق هسته‌ای باشد،‌ اتحادیه اروپا احتمالاً از اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران خودداری خواهد کرد.
این نگرانی‌ها درحالی ایجاد شده که بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه گفت: امریکا به تعهدات خود در توافق هسته‌ای با ایران و نیز توافق آب‌ و هوا پایبند خواهد بود.  رودز گفت: واشنگتن به خاطر ماهیت بین‌المللی توافق هسته‌ای و نیز توافق تغییرات  آب ‌و هوایی به آن پایبند خواهد ماند. وی افزود: کاخ سفید هیچ تردیدی در اهمیت هر دو توافق ندارد.
حسین رادمرد
299 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید