کافه گردش
اجتماعی
۱۱ اسفند ۱۳۹۲, ۱:۰۵ ب.ظ

حمله دزدان به خانه شهید تندگویان در ۳ شب متوالی/عکس

337519_343

خانه شهید تندگویان که قرار بود به موزه شخصی او و یکی از مراکز فرهنگی تحت نظر وزارت نفت تبدیل شود، برای چندمین بار متوالی مورد تهاجم دزدان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه شهروند ،خانه پدری شهید تندگویان، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران که در جریان جنگ تحمیلی، اسیر و پس از سال ها اسارت شهید شد، در محله خانی آباد در خیابان مولوی تهران در شب های اخیر مورد سرقت قرار گرفته است.

پیش از این «شهروند» از وضع این خانه گزارش داد و نوشت: «این خانه که در دوره احمدی نژاد در اختیار وزارت نفت قرار گرفت تا به موزه شخصی شهید تندگویان تبدیل شود، به دلیل بی توجهی این وزارتخانه به محل تجمع معتادان و خیابان خواب ها تبدیل شده و بسیاری از وسایل شخصی شهید تندگویان که برای استفاده در موزه شخصی او در این خانه مانده هم به سرقت رفته بود.»

همسایه های خانه شهید تندگویان دیروز در تماس با روزنامه از سرقت های تازه در این خانه خبر دادند. به گفته «آرامی»، همسایه دیوار به دیوار خانه شهید تندگویان در ۳شب گذشته دزدان با ورود به خانه شهید، درها و پنجره های خانه را باز کرده و برده اند.

او همچنین گفت: «دزدان اغلب نیمه شب به بعد حدود ساعت ۲ و ۳بامداد می آیند. الان ۳شب است که ما خواب نداریم. دیشب یکی از آنها سر دیوار بین ۲خانه نشسته بود و صبح دیدیم که در و پنجره های آشپزخانه را باز کردند و بردند.

شرایط خیلی بدی برای ما و این خانه ایجاد شده است و وزارت نفت هم در برابر این وضع پاسخی نمی دهد.» قرار است وزارت نفت خانه شهید تندگویان را با خانه مجاورش به یک مرکز فرهنگی- موزه ای تبدیل کند، به همین دلیل به نوعی سرنوشت این ۲خانه به هم گره خورده است.

هفته گذشته «بیژن نامدار زنگنه»، وزیر نفت در حاشیه جلسه اش در شورای شهر در واکنش به وضع این خانه گفت: «خبر دارم که این خانه وضع مناسبی ندارد و می دانم که خانه خراب شده و آسیب دیده است. این موزه را به موزه شخصی شهید تندگویان تبدیل می کنیم.» با این همه وزیر نگفت که چه زمانی وزارت نفت برای رسیدگی به وضع این خانه اقدام می کند.

حسین رادمرد
490 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید