کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۵ آبان ۱۳۹۵, ۸:۵۵ ق.ظ

خلاصه برنامه نود دوشنبه ۲۴ آبان‌ماه

پرتال خبری واکنش: برنامه نود دوشنبه شب(بیست و چهارم آبان ماه) ساعت ۲۲:۵۰ آغاز شده که فردوسی‌پور بیشتر به بررسی پنجمین بازی تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی با سوریه پرداخته و گزارش‌هایی از تمرینات شاگردان کارلوس کی‌روش گرفته است.
گزارش لحظه به لحظه برنامه نود را دنبال کنید:
نظرسنجی برنامه نود
پیش‌بینی نتیجه دیدار مقدماتی جام جهانی ایران و سوریه سوال پیامکی برنامه نود است که مخاطبان آن می‌توانند با ارسال عدد دو رقمی و پیش‌بینی تعداد گل‌های این مسابقه(عدد اول ایران، عدد دوم سوریه) نظر خود را اعلام کنند.
آنچه در برنامه نود (24 آبان) گذشت
آنچه در برنامه نود امشب می‌بینید:
– تاریخچه هت‌تریک‌های تیم ملی به مناسبت هت‌تریک قوچان‌نژاد برابر پاپوآ گینه‌نو
– بررسی دقیق بدهکارهای سرخابی‌ها و قراردادهای عجیب تیم‌های لیگ برتری
– آنالیز تیم ملی سوریه و گزارش اختصاصی از اردوی ایران در مالزی
– گفت‌وگو با یکی از دو بازمانده نخستین تیم ملی فوتبال ایران
* کلیپی از هت‌تریک‌های بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران طی سالیان اخیر نخستین بخش برنامه نود بود.
* بخش اول مستند جهانبخش که توسط هلندی‌ها تهیه شده بود، پخش شد.
* فردوسی‌پور و محمدحسین میثاقی با حضور در منزل طاری تنها بازیکن بازمانده از نخستین تیم ملی تاریخ فوتبال ایران گفت‌وگوی صمیمانه‌ای با او انجام دادند.
فتح‌الله‌زاده: هنوز من مدیرعامل استقلال هستم!
علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال تهران در مورد بدهی سنگینی که برای این باشگاه برجای گذاشت و رفت، اظهار کرد: در چند سالی که در استقلال نبودیم اول گفتند ۹۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی داریم الان شده است ۸۶ میلیارد تومان؛ آدمی که دروغ می‌گوید و راست حرف می‌زند کنار هم هستند و اظهاراتی به میان می‌آورند که درست نیست.
او ادامه داد: تمام بدهی باشگاه استقلال را وقتی تحویل دادم ۲۷ میلیارد تومان بود نه ۸۶ میلیارد تومان ولی آن زمان ۲۵ میلیارد تومان بدهی مالیاتی از گذشته تا آن زمان داشتیم که باید به آن مبلغ اضافه کرد و برای بنده نبود اما بنده ورزشگاهی ساختم که ۱۵۰ میلیارد تومان قیمت آن است؛ ۳۷ هزار متر مربع در بلوار فردوس تهران زمین این ورزشگاه استقلال است.
فتح‌الله‌زاده یادآور شد: تمام هزینه‌های یک فصل جامی است که آخر فصل به دست تیمی می‌رسد؛ در شرق آسیا باشگاه‌ها از حق پخش تلویزیونی درآمدزایی می‌کنند اما در ایران اینطور نیست؛ ۲۷ میلیارد تومانی که ما بدهی گذاشتیم بخشی برای گذشته و مقداری برای بنده بود که جلسه گذاشتیم و قرار شد وزارت ورزش به ما هم کمک کند؛ از ۲۴ میلیارد تومان ۱۶ میلیارد تومان بنده درآمدزایی کردم، یعنی ۴ میلیارد بیشتر از چیزی که قرار بود آورده داشته باشم اما وزارت ورزش ۱۲ میلیارد تومان را برای ما نیاورد.
مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال تهران با بیان اینکه تمام اموال ما توقیف شده است، گفت: سه سال است از باشگاه رفتم اما هنوز مدیر عامل باشگاه بنده هستم چون در ثبت شرکت‌ها اسم بنده است؛ هزینه‌ها الان با مدیران دیگری انجام می‌شود ولی مدیرعامل من هستم! به من حتی دسته چک هم نمی‌دهند.
او در مورد انتقادات افشارزاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال از او و بدهی‌هایی که بر جای گذاشته است، اظهار کرد: ما برای خرج ۲۴ میلیارد تومان آن زمان ریال به ریال سند داریم و الکی خرج نشده است.
فتح‌الله‌زاده ادامه داد: متاسفانه در بعضی دولت‌ها رفیق بازی کردیم؛ مثلا با بعضی‌ها که رفیق بودند ۹۰ درصد کمک کردند اما به ما فقط ۱۵ درصد می‌دادند و می‌گفتند باید قهرمان آسیا شوید؛ این مسائل متاسفانه وجود داشت و شاید گفتنش برای من گران تمام شود.
او ابراز کرد: من آپارتمان باشگاه استقلال تهران را درست کردم و تحویل آقای افشارزاده دادم که نزدیک یک میلیارد تومان قیمت دارد و اسنادش موجود است؛ یک آپارتمان دیگر هم وجود داشت که برای پرداخت مطالبات فروخته شد؛ قرار شد برای دادن بدهی‌ها یک آپارتمان به آقای منتظری و یکی دیگر به آقای تیموریان داده شود.
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال تهران تصریح کرد: قانون برای بنده که مدیرعامل بودم تصمیم هیأت مدیره است و اگر بگویند اسپانسر فصل بعد را می‌توانم امسال بگیرم می‌توانم این کار را انجام دهم و غیر قانونی نخواهد بود.
فتح‌الله‌زاده اضافه کرد: کارهای غیر اخلاقه‌ای را دوستان انجام دادند و گفتند چرا پول‌ها را به حساب خزانه نریختیم که بنده به دادگاه رفتم و تبرئه شدم؛ آقایان از هول حلیم در دیگ افتادند و اشتباه کردند؛ یکی دیگر را پیدا کنند.
او اظهار کرد: یک نفر اگر کوچکترین خلافی از ما دیده است ما را اعدام کند.
انصاری‌فر: مشکلات مدیران عامل استقلال و پرسپولیس طبیعی است!
محمدحسن انصاری‌فر مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه سال ۸۴ این سمت را عهده‌دار شدم، گفت: ما نباید مدیران قبل از خود را مواخذه کنیم؛ شفاف‌سازی باید صورت گیرد؛ در پرسپولیس و راه‌آهن دیدم مشکلات روی دوش مدیرعامل می‌افتد ولی در جایی مطرح نکردیم؛ سیستم باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس ناهمگون است چون بودجه‌ای تعیین نمی‌شود، بدهی وجود دارد، برنامه هزینه کردن نیست و … .
او ادامه داد: بنده هیچوقت مشکلات زیادی که گردنم بود در پرسپولیس و راه‌آهن مطرح نکردم ولی مدیران عامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واقعا نمی‌دانند چه کاری انجام دهند؛ پرسپولیس آن زمان رده یازدهم بود که مجبور شدیم آری هان را با ۵۰۰ هزار یورو دادیم و برای آمدن بایرن مونیخ باید ۳۰۰ هزار یورو می‌دادیم؛ از طرف دیگر طلبکاران زیادی بودند و باید با آنها هم صحبت می‌کردیم.
انصاری‌فر یادآور شد: مشکلات برای مدیران عامل استقلال و پرسپولیس طبیعی است؛ واقعا ببینید این مدیرانی که به مشکل خوردند وضع زندگی‌شان چطور می‌شود؛ زمان من سازمان بازرسی در باشگاه پرسپولیس مستقر شد ولی نقطه تاریکی پیدا نکرد.
* بخش آنالیز برنامه نود سراغ بازی‌های تیم ملی سوریه در چهار دیدار اخیر مقدماتی جام جهانی رفت که در آن گفته شد مواس خطرناک‌ترین بازیکن این تیم است و اگر مهار شود زهر این تیم در خط حمله کم خواهد شد.
کی‌روش: باید خود را به چالش بکشیم
کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با برنامه نود اظهار کرد: مطمئنا تک تک بازی‌های مقدماتی جام جهانی به ویژه در این شرایط آب و هوایی مالزی سخت خواهد بود اما این اطمینان را دارم بازیکنان با ارائه بهترین عملکرد نتیجه خوبی برابر تیم سوریه کسب کنیم و نمایش خوبی داشته باشیم.
او با بیان اینکه دوست ندارم از حالا صعود را پیش‌بینی کنم، ابراز کرد: دوست دارم امتیازات را در سه بازی آینده بگیریم چون اهمیت زیادی دارد.
سرمربی تیم ملی ایران در خصوص شرایط نامساعد زمین بازی در مالزی ابراز کرد: چه چیزی می‌توانم بگویم؟ افرادی که در ای. اف. سی باید مسوولیت پذیر باشند و وظایف‌شان را درست انجام دهند این کار را نکردند؛ این میزبانی نه تنها به مالزی، بلکه به فوتبال و فیفا ضربه می‌زند؛ با این حال ما باید با این مشکلات خودمان را بیشتر به چالش بکشیم و ثابت کنیم در این سختی‌ها موفق‌تر و متحدتر به برتری برسیم؛ بازیکنان باید تطبیق‌پذیری را در ذهن و قلب و بازی‌شان انجام دهند تا با بهترین عملکرد به برتری برسیم.
* بخش دوم گفت و گوی شبکه هلندی با جهانبخش بازیکن ملی پوش ایرانی آلکمار از برنامه نود پخش شد.
رویانیان: والله به کسی کارت سوخت ندادیم
محمد رویانیان مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس در تماس تلفنی با برنامه نود با ابراز گلایه از عادل فردوسی‌پور بابت نشنیدن حرف‌های فتح‌الله‌زاده گفت: شما(فردوسی‌پور) نه قاضی هستید و نه رئیس جمهور که اینطور صحبت می‌کنید؛ منِ رویانیان در این مملکت مستاجر هستم و ۳۶ سال هم خدمت کردم؛ آقای فتح‌الله‌زاده و رویانیان پول‌های استقلال و پرسپولیس را در خانه‌هایشان بردند؟
او ادامه داد: از سال ۹۰ استقلال و پرسپولیس در لیست واگذاری قرار گرفت و قرار شد دولت طی دو سال آن را خصوصی کند؛ در قانون تجارت صراحتا اختیارات تام مالی به هیأت مدیره باشگاه داده می‌شود که آنها می‌توانند بخشی از اختیارات را به مدیرعامل بدهند؛ از سال ۹۰ هیچ بودجه دولتی در استقلال و پرسپولیس ورود نکرد؛ تا سال ۹۱ این دو باشگاه فاقد حساب خزانه(دولتی) بودند و از طریق حساب‌هایی با دو امضاء زندگی را می‌گذراندند.
رویانیان تصریح کرد: در ارتباط با درآمدها باید دقیق مشخص شود که چه میزان از این درآمدها مصداق بیت‌المال حساب می‌شود و چه میزان اشخاص و اسپانسرها می‌دهند؛ نمی‌شود یک طور حساب کرد؛ سیستم حساب‌رسی در کشور ما در صنعت، بانک، شرکت‌ها و … کارش را انجام می‌دهد ولی در ورزش این کار را نداریم و همین مشکل ایجاد کرده است.
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس با اشاره به بایگانی نشدن قراردادها در زمان او اظهار کرد: نبودن اسناد در حساب‌رسی بررسی شده است؛ قبل از آمدن من در پرسپولیس کاری را برعهده داشتم که ۱۰ هزار میلیارد تومان گردش سالانه آن بود؛ سه سال است از مدیرعاملی من و آقای فتح‌الله‌زاده می‌گذرد ولی باز از ما صحبت می‌کنید؛ بنده مقداری از پول سازمان سوخت را در پرسپولیس خرج کردم که بعدش هم برای آن پاسخگو شدم.
رویانیان اضافه کرد: مگر می‌شود کمترین چیزی مثل قرارداد بازیکنان و مربیان که ثبت می‌شود الان نباشد؟ دو روز پیش از یکی از معاونان وزارت ورزش شکایت کرده بودم که رضایت دادم؛ سازمان حسابرسی دولت ۳۵ میلیارد تومان بدهی زمان من را اعلام کرده بود که ۲۰ میلیارد تومان آن مالیات بود؛ وزارت ورزش حساب کتاب ندارد.
او تصریح کرد: آقای گودرزی سه سال وزیر ورزش بوده است؛ بی‌زحمت ببینید وزارت ورزش چقدر بدهی دارد؛ ۴۰۰ هزار میلیارد تومان دستگاه‌های دولتی بدهی دارند؛ من فقط برند پرسپولیس را ۲۰۰ میلیارد تومان گرفتم؛ باشگاهی که ملی و آسیایی است، نمی‌توانید با سیاه جامگان، نفت یا باشگاه‌های خصوصی مقایسه کنید.
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس ادامه داد: اگر ما به جای غذا در ۲۸ ماه حضوری پول می‌خوردیم انقدر خرج نمی‌کردیم؛ عمر مدیری که می‌تواند نتیجه بگیرد حداقل چهار سال است ولی دو سال اخیر باشگاه پرسپولیس از طریق سامانه هواداری‌ای که ما ثبت کردیم درآمدزایی می‌کند.
رویانیان با اشاره به دادن کارت سوخت به بازیکنان در زمان مدیرعاملی گفت: والله قسم به کسی کارت سوخت ندادیم.
* سومین و آخرین بخش از ویژه برنامه شبکه هلندی و گفت‌وگو با جهانبخش  نیز پخش شد که بخشی از آن بازی‌های این بازیکن در نایمخن و آلکمار و دیدار تیم ملی در جام جهانی برابر آرژانتین بود.
* بازی‌های هفته سیزدهم لیگ دسته اول یکی از آخرین قسمت‌های برنامه نود امشب بود که گل‌های بازی‌های آن پخش شد.
نتیجه نظرسنجی
بیش از یک میلیون و ۳۳۷ هزار نفر در مسابقه پیامکی برنامه نود شرکت کردند که پیروزی ایران برابر سوریه بیشترین رای را داشت.
* برنامه نود این هفته ساعت ۲:۱۵ بامداد روز سه‌شنبه(بیست و پنجم آبان ماه) پایان یافت اما قرار شد هفته آینده نیز مباحث مالی و بدهی‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس ادامه پیدا کند.
حسین رادمرد
412 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید