کافه گردش
اخبار
۲۳ شهریور ۱۳۹۵, ۹:۰۵ ق.ظ

دبیرکل اتحادیه عرب، آمریکا را تهدید کرد

دبیرکل اتحادیه عرب، آمریکا را تهدید کرد

دبیرکل اتحادیه عرب تهدید کرد اگر آمریکا طرحی را که به خانواده‌های قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر اجازه شکایت از عربستان می‌دهد، متوقف نکند روابط عربی با واشنگتن متشنج خواهد شد.

پرتال خبری واکنش:اتحادیه عرب در واکنش به قانون اخیر مجلس نمایندگان آمریکا طرح موسوم به «قانون عدالت علیه حامیان تروریسم» تهدید کرد اگر واشنگتن این طرح را متوقف نکند ، روابط متشنج خواهد شد.

بر اساس گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب از این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا ابراز تعجب و شگفتی کرد و افزود: این قانون شامل مواردی است که بر خلاف منشور سازمان ملل یا قواعد بین‌المللی است و تحت هیچ بهانه‌ای نمی‌شود قانونی داخلی برای کشوری دیگر تصویب شود.

ابوالغیط ابراز امیدواری کرد آمریکا بتواند این قانون  را متوقف کند و در ادامه گفت قانون یاد شده می‌تواند روابط را متشنج کند و پیامدهایی احتمالی بر اوضاع منطقه‌ای داشته باشد.

پیش‌تر شواری همکاری خلیج فارس و قطر و امارات از آمریکا درخواست کردند در قانون یاد شده تجدیدنظر کند.

مجلس نمایندگان آمریکا هفته جاری طرحی که به خانواده‌های قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر اجازه شکایت از عربستان می‌دهد را به تصویب رساند.

مجلس سنا چند ماه پیش طرح موازی این طرح را علی‌رغم مخالفت‌های عربستان سعودی به تصویب رسانده بود. ۱۵ نفر از هواپیماربایان در حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، شهروندان عربستان بوده‌اند.

کلمات کلیدی: آمریکا ، واشنگتن ، عربستان
سارا ابراهیمی
308 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید