کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۹ آبان ۱۳۹۵, ۸:۴۷ ق.ظ

درخواست از زائران: از مرز چذابه به ایران برگردید

رئیس سالن عملیات مرکز مدیریت راه های کشور با بیان اینکه در میان مرزهای سه گانه مرز مهران بیشترین تردد را به ثبت رسانده است، گفت: تاکنون ۵۰۰ هزار زائر به کشور برگشتند.

پرتال خبری واکنش: یاسر خالدی با اشاره به اینکه حمل و نقل و جابه جایی زائران برعهده سازمان راهداری است، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته حجم ورودی زائران به کشور بیش از خروج زوار بوده است.

وی به بازگشت بیش از ۱۴۱ هزار زائر حسینی به کشور طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: از این میزان مهران با ۵۰ درصد، شلمچه با ۳۳ درصد و چذابه نیز با ۱۷ درصد به ترتیب بیشترین ورود زائر را به ثبت رسانده اند.

رئیس سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور با بیان اینکه از ابتدای طرح در مجموع یک میلیون و ۸۷۴ هزار زائر از مرزهای مهران، شلمچه و چذابه خارج شده‌اند، سهم مرز مهران را ۴۱ درصد، شلمچه ۲۸ و چذابه را ۳۳ درصد اعلام کرد.

وی با اشاره به موج بازگشت زائران به کشور خاطرنشان کرد: تاکنون در مجموع ۵۲۸ هزار و ۲۰۲ نفر وارد کشور شده اند که مهران با ۴۶.۵ درصد بیشتر آمار ورودی را داشته است. حدود یک‌میلیون و ۳۴۶ هزار و ۵۴۷ نفر هنوز به کشور باز نگشته‌اند که این سبب می‌شود در روزهای آتی شاهد موج بازگشت زائران به کشور باشیم.

خالدی تاکید کرد: به هموطنان عزیز توصیه می‌شود براساس آمارهای اعلام شده پایانه‌مرزی چذابه را برای ورود به کشور انتخاب کنند که از کمترین تردد میان مرزهای سه‌گانه برخوردار بوده است.

رئیس سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور به وضعیت ترافیکی سنگین در محور مهران به ایلام در مقاطع روستاهای گلان و مهدی‌آباد اشاره و تأکید کرد: بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی، پارک حاشیه راه و تردد خلاف برای کاهش ایمنی و وقوع حوادث رانندگی و افزایش زمان سفر سایر رانندگان می‌شود.

حسین رادمرد
414 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید