کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۳ آبان ۱۳۹۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ

رهبر داعش پیام صوتی منتشر کرد

شکست‌های مداوم داعش در استان نینوا در برابر نیروهای عراق و پیشمرگ رهبر داعش را به انتشار نوار صوتی در تلاش ناامیدانه برای بالا بردن روحیه فروپاشیده حامیانش واداشت.

سایت شبکه الجزیره نوشت: سایت‌های وابسته به افراط‌گراها نوار صوتی را منتشر کردند که در آن ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش برای اولین بار از زمان آغاز عملیات موصل در ۱۷ اکتبر بیش از نیم ساعت صحبت کرد و سعی کرد روحیه طرفدارانش را بالا ببرد.

بعد از آغاز حمله به موصل برای طرد داعش از مرکز نینوا نیروهای عراقی و پیشمرگ توانستند مناطق عظیمی را تحت کنترل خود درآورند. البغدادی در این نوار صوتی منتسب به او گفته است که به “پیروزی” اطمینان دارد.

او از حامیانش خواست که تا آخر به مقابله در شهر موصل ادامه دهند که آخرین مقر داعش در عراق محسوب می‌شود.
ابوبکر البغدادی پیام صوتی منتشر کرد

البغدادی خواستار حمله به ترکیه شده که هم‌پیمان ملحدان شده است.

او از اخوان المسلیمن نیز با الفاظی نیش‌دار انتقاد کرد و آن را جنبشی که “هیچ دینی” ندارد و با “صلیبی‌ها” هم‌پیمان شده و با “معیشت الهی” می‌جنگد، خواند.

البغدادی در ادامه گفت: ای فرزندان “خلافت” در سرزمین شام سربازان ترکیه‌ای کافر به سراغ شما آمده‌اند خون یکی از آنها مثل خون  سگ کثیف است. به آنها خشم خود را نشان دهید و با آتش خشم‌تان آنها را بکشید و انتقام دین‌ و وحدت‌تان را از برادران شیاطین و سرکردگان مرتدان و هم‌پیمانان ملحدان بگیرید.

البغدادی ادامه داد: این جنگ جنگی فراگیر و “جهادی” بزرگ است که “خلافت” امروز در آن وارد شده است و این جنگ تنها باعث خواهد شد که ایمان ما ثابت بماند و یقین‌ما راسخ‌تر شود که پیروز می‌شویم و “فتح المبینی” است که خداوند به بندگانش بشارت داده است.

البغدادی از ساکنان موصل خواست با دشمنان خدا بجنگند و به کسانی که آنها را کاروان‌های شهادطلب خواند، گفت: شب کافران را به روز تبدیل کنید، سرزمین آنها را ویرانه سازید و از خون آنها رودهایی جاری کنید.

آخرین پیام البغدادی در دسامبر ۲۰۱۵ بود که در آن به حامیانش درباره حملات هوایی روسیه و ائتلاف اطمینان داده بود.

این در حالی است که سازمان‌های بین‌المللی نگران استفاده داعش از ساکنان موصل به عنوان سپر انسانی هستند.

شاهدان عینی گفته‌اند، داعش از ساکنان موصل به خصوص ساحل چپ در شرق موصل خواسته است در مدارس این مناطق جمع شوند و به نظر می‌رسد می‌خواهد از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده کند.ش

حسین رادمرد
452 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید