کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۶ شهریور ۱۳۹۵, ۹:۴۴ ق.ظ

روانچی: نظر نظام در مورد FATF لازم الاجرا خواهد بود

 روانچی: نظر نظام در مورد FATF لازم الاجرا خواهد بود

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه با بیان این که در حال ارائه یک لیست از بدعهدی آمریکایی ها در برجام به هیات نظارت بر برجام هستیم، گفت: هیات نظارت بر برجام تصمیم گیرنده درباره زمان و چگونگی برخورد با این بدعهدی ها است.
پرتال خبری واکنش: مجید تخت روانچی روز دوشنبه در حاشیه نهمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری منتخب در سالن جهاد علمی وزارت علوم، این مطلب را به خبرنگاران گفت.

وی افزود: ما از ابتدای مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ به صورت دقیق تعهدات طرف های مقابل و همچنین انجام آن را رصد و به مراجع ذیصلاح کشور گزارش کرده ایم.

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای با اشاره به این که ما تعهدات خود را انجام دادیم، طرف های مقابل نیز باید به تعهد خود عمل می کردند، تاکید کرد: به طور حتم هیات نظارت بر برجام تصمیم گیر نهایی در خصوص نحوه برخورد با بدعهدی آمریکایی ها در موضوع برجام است.

تخت روانچی در پاسخ به پرسشی در این باره که آیا FATF ارتباطی با تعهدات ایران در برجام دارد یا خیر، گفت: یکی از مباحثی که در طول مذاکرات به آن پرداخته شد و در حال حاضر مورد تاکید ما می باشد، این است که استقلال خود را با هیچ چیز دیگری معاوضه نمی کنیم.

وی ادامه داد: ما در جهت همسان سازی سیستم مالی خود با سیستم بین المللی مالی دنیا یک سری مذاکراتی انجام دادیم که از جمله آن بحث FATF است؛ تصمیم شورای عالی امنیت ملی و مجموعه نظام در این خصوص، لازم الاجرا خواهد بود.

سارا ابراهیمی
419 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید