کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۶ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۰۵ ق.ظ

سخنان عراقچی درباره گزارش آژانس

پرتال خبری واکنش: رییس ستاد پیگیری اجرای برجام یکشنبه شب اظهار داشت: جلسه حدود دو ساعت و نیم طول کشید. بخش مهم ان مربوط به قطعنامه شورای حکام بود که قرار است ۱+۵ ارائه بدهند. در بخش دیگر هم به مسائل مربوط به اجرای برجام و امادگی برای روز اجرایی شدن گذشت. همه مسائل مربوط را مرور کردیم و تصمیم هایی گرفته شد که انشاالله همه چیز طبق برجام پیش برود.سخنان عراقچی درباره گزارش آژانس

عباس عراقچی به همراه مجید تخت روانچی معاون وزیر امور خارجه عصر یکشنبه با هلگا اشمید معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا مذاکره داشت.

قرار است فردا دوشنبه جلسه کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ در وین برگزار شود.

رییس ستاد پیگیری اجرای برجام در پاسخ به این سوال که گفته می شود در گزارش امانو ابهاماتی هست که شاید موجب باز گذاشتن پرونده مسائل گذشته ایران شود، گفت: در این باره در قطعنامه شورای حکام تصمیم گیری خواهد شد ، که پرونده بسته شود یا نه. به هر حال جای آن در گزارش نیست در قطعنامه شورای حکام است.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه اضهار کرد: گزارش آژانس هم در عین این که شاید در بعضی بخش ها نتوانسته ارزیابی قطعی داشته باشدولی ارزیابی نهایی اش کاملا روشن است.

عراقچی اضافه کرد: ارزیابی نهایی آژانس دو محور عمده دارد که می گوید فعالیت هایی که در ایران بوده از حد مطالعاتی فراتر نرفته که همین را هم البته ما قبول نداریم و رد می کنیم ؛ اما در هر صورت اذعان اژانس به این که انچه در ایران بوده از حد مطالعاتی فراتر نرفته در حقیقت یک مهربطلان بر همه ادعاهایی است که در طول ۱۲ سال گذشته مطرح می شده است.

وی تاکید کرد: یعنی آژانس هیچ برنامه هسته ای نظامی را تایید نکرده و درکنارش گفته در مواد هسته ای ایران انحرافی مشاهده نشده و هیچ خلافی در ان نبوده است.

عباس عراقچی گفت: درواقع گزارش اژانس بسیار روشن است. در جمع بندی و در رد هرگونه ابعاد غیرصلح امیز در برنامه هسته ای ایران.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.

حسین رادمرد
447 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید