کافه گردش
اجتماعی
۲۶ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۰ ق.ظ

شرکت در فعالیت‌های فوق برنامه اختیاری است / ثبت نام در مدارس هیات امنایی بر اساس محدوده‌ سکونت

66666666

با اشاره به اینکه فلسفه‌ تاسیس مدارس هیات امنایی ارائه‌ یک الگوی جدیدی در مدیریت مدارس است، گفت: ترکیبی که هیات امنای مدارس دارد برداشت جدیدی از نحوه‌ اداره مدرسه است و هیچ مغایرتی با قانون اساسی و بحث شهریه ندارد.

وی با بیان اینکه مدارس هیات امنایی شهریه ندارند، افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی سال ۸۳ و پیروی آن مصوبه هیات وزیران در سال ۸۴ همچنین ابلاغ شورای عالی آموزش و پرورش در همان سال مدارس می‌توانند فعالیت‌های فوق برنامه داشته باشند که البته این فعالیت‌ها دارای شرایطی است.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران همچنین اظهار داشت: فعالیت‌های فوق برنامه اختیاری است و باید خارج از ساعت رسمی مدرسه برگزارش شود ضمن آنکه هزینه‌ این فعالیت‌ها را اولیا در هنگام ثبت نام می‌توانند پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه مدارس هیات امنایی باید براساس محدوده‌ مدرسه اقدام به ثبت نام نمایند گفت: برگزاری آزمون و شرط معدل در مدارس هیات امنایی درزمان ثبت نام ممنوع می‌باشد و چنانچه کسانی تمایل به شرکت در فعالیت‌های فوق برنامه را ندارند می‌توانند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در مدرسه شرکت نمایند یعنی مدرسه ی هیات امنایی به منزله ی یک مدرسه‌ی عادی دولتی برای دانش‌آموزان تلقی می‌شود.

ثقفی در ادامه اظهار داشت: از ارکان موثر درتعلیم و تربیت مثل خانواده‌ها، نهادهای اجتماعی وبه ویژه رسانه‌ها خواستاریم که در صورت مشاهده‌ هر گونه تخلفی دراجرای قانون گزارشات خود را با مراجعه به واحد ارتباطات مردمی درروابط عمومی آموزش و پرورش ارائه دهند.

سپیده تدین
604 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید