کافه گردش
اجتماعی
۷ تیر ۱۳۹۳, ۱:۲۵ ب.ظ

“شیرخشک‌های رژیمی” بیماران به درب منزل آنان پست می شود

2378059_398

که بیش از یک سال است که بیماران متابولیک برای تهیه شیر خشک‌های مصرفی با مشکل جدی مواجه هستند،  تا چه زمانی این مشکل ادامه خواهد داشت، گفت: ورود شیرخشک‌های متابولیک و رژیمی به دلیل مشکلات تحریم کشور در سالهای اخیر با مشکل  روبرو و مشکلاتی هم که در حال حاضر از لحاظ کمبود شیرخشک با آن مواجه هستیم تبعات تحریم ها است که هنوز به طور کامل حل نشده است.

 وی ادامه داد: در حال حاضر پارتی جدید شیرخشک‌های رژیمی از جمله شیرخشک‌های بیماران PKU،MSUD  این هفته از گمرک ترخیص شده است و به شرکت توزیع کننده تحویل داده شده که در نهایت توزیع آن آغاز شده است.
جمشیدی با اشاره به اینکه برای ساماندهی شیرخشک‌های رژیمی بیماران سازمان غذا و دارو  تمهیدات جدید را اندیشیده است، عنوان کرد: طبق برنامه جدید قرار است تمام بیماران نیازمند به شیرخشک‌های رژیمی شناسایی شوند و براساس نیازشان هر چند وقت یک بار شیرخشک آنها به درب منزلشان پست شود.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون به تمام دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ شده که اطلاعات کامل بیماران خود را برای ما ارسال کنند تا بعد از جمع آوری اطلاعات آنها طرح ارسال پستی شیرخشک‌ها را آغاز کنیم.
سپیده تدین
421 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید