کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۹ مهر ۱۳۹۵, ۵:۲۰ ب.ظ

عربستان: مصوبه کنگره علیه ما پیامدهای فاجعه بار و خطرناکی دارد

عربستان: مصوبه کنگره علیه ما پیامدهای فاجعه بار و خطرناکی دارد / این اقدام به ضرر همه از جمله آمریکاست
یک مقام وزارت امور خارجه عربستان سعودی هشدار داده است که قانون تازه در آمریکا که به بازماندگان قربانیان حملات یازدهم سپتامبر اجازه می دهد علیه این پادشاهی اقامه دعوا کنند، پیامدهای «فاجعه بار و خطرناکی » خواهد داشت.
پرتال خبری واکنش: کنگره آمریکا اخیرا در مصوبه‌ای حق شکایت بازماندگان قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ از دولت عربستان سعودی را به رسمیت شناخت. باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا هفته گذشته این مصوبه را وتو کرد، اما روز چهارشنبه ابتدا سنای آمریکا با رای قاطع ۹۷ رای در مقابل یک رای مخالف وتوی رییس جمهوری را باطل کرد. ساعاتی پس از سنا، مجلس نمایندگان نیز با اکثریت قاطع وتوی اوباما را بی‌اثر کرد.
طبق این قانون در صورتی که ثابت شود دولت عربستان در حملات ۱۱ سپتامبر نقش داشته است، بازماندگان قربانیان می توانند از ریاض در دادگاه‌های آمریکا شکایت کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک منبع وزارت امور خارجه عربستان روز پنجشنبه از کنگره آمریکا خواسته است «اقدامات لازم برای مقابله با پیامدهای فاجعه بار و خطرناک» این قانون انجام دهد.
این سخنگوی وزارت امور خارجه عربستان که نامش منتشر نشده، در گفت وگو با خبرگزاری رسمی این کشور تاکید کرده است: این قانون بسیار «نگران کننده است.»
همچنین، عادل الجبیر، وزیرخارجه عربستان سعودی از اجرایی شدن این قانون اظهار نگرانی کرده و آن را مغایر عرف جهانی در مصونیت و استقلال دولت‎ها دانسته است.
وزیرخارجه عربستان امروز با انتشار بیانیه‌ای گفت: “عواقب اضمحلال مصونیت دولتی دامن‌گیر همه کشورها خواهد شد من جمله آمریکا.
حسین رادمرد
429 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید