کافه گردش
اخبار
۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۱۵ ب.ظ

عرضه قابل توجه میوه در میادین همزمان با ماه مبارک رمضان

139112230002053

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران از عرضه قابل توجه میوه در میادین همزمان با ماه رمضان خبر داد و گفت: واردات آناناس، انبه و نارگیل نیز آزاد شده است.اظهار داشت: میوه در میادین به میزان قابل توجهی وجود دارد و قیمت و حجم تقاضا نیز مناسب ارزیابی می شود.
وی ادامه داد: با گذر زمان کیفیت و حجم برداشت نیز افزایش خواهد یافت، همچنین فصل برداشت خرما تا چند روز آینده  آغاز خواهد شد و عرضه خرمای سال جاری از ذخیره سازی تامین می شود و هیچ کمبودی وجود ندارد.
او در پاسخ به این سوال مبنی بر این که میوه قاچاق وجود دارد، بیان کرد: در حال حاضر واردات آناناس، انبه و نارگیل آزاد شده که در حال حاضر هر بسته ۶ تایی آناناس ۹۰ تا ۱۲۰ هزار تومان و قیمت عرضه انبه توسط بار فروش ۶ هزار تومان و دلال ۸ هزار تومان است.
مهاجران افزود: در حال حاضر فصل براشت و توزیع نارگیل نیست از همین رو این میوه آنچنان در میادین و سطح شهر وجود ندارد. فصل توزیع نارگیل از آذرماه تا فروردین ماه است.
به گفته مهاجران در سطح میدان انگور ورامینی کیلویی ۳ هزار تومان، سیب گلاب ۶ تا ۸ هزار تومان، سیب درجه۲ ۴ تا ۵ هزار تومان، پرتقال وارداتی و قاچاق ۶هزار و ۳۰۰ تومان، شلیل ۳ تا ۶ هزار تومان، آلو ۳ تا ۴هزار و ۵۰۰ تومان و موز ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان است.
همچنین هر کیلو خیار هزار و ۱۰۰ تا هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه ۴۰۰ تا ۸۰۰ تومان، پیاز ۴۰۰ تا ۷۰۰ تومان و سیب زمینی ۸۰۰ تا هزار و ۲۰۰ تومان است.
در کنار این ها هر کیلو زردآلو شیرازی ۸ تا ۱۰ هزار تومان، شاهرودی ۴ تا ۸ هزار تومان، گیلاس ۸ تا ۱۰ هزار تومان و گیلاس مشهدی ۴ تا ۶ هزار تومان به فروش می رسد.
قیمت هر کیلو صیفیجات مانند خربزه ۶۰۰ تا هزار و ۲۰۰ تومان، هندوانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ تومان و طالبی ۴۰۰ تا هزار و ۲۰۰ تومان است.
از سوی دیگر در سطح شهر هر کیلو انگور بی دانه  ۷ هزار تومان، انگور یاقوتی ۹ هزار تومان، سیب ۷هزار تومان، شلیل ۸ هزار تومان، آلو ۷هزار تومان، موز ۴هزار و ۵۰۰ تومان، خیار ۳هزار تومان، گوجه هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز هزار و ۷۰۰ تومان، سیب زمینی ۲هزار تومان، زردآلو ۸ هزار تومان، هندوانه ۸۰۰ تومان، طالبی ۲ هزار تومان و گیلاس ۹هزار تومان به فروش می رسد.
به گزارش تسنیم طبق قانون واردات سالجاری مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی انبه ۱۰۰درصد و آناناس ۲۶ درصد تعیین شده و رقمی برای نارگیل تعیین نشده است.

سپیده تدین
426 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید