کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۳۴ ق.ظ

فارین دسک نوشت: احمدی‌نژاد نمی‌خواهد بازنشسته بماند

فارین دسک نوشت: احمدی‌نژاد نمی‌خواهد بازنشسته بماند

علی رغم اینکه تا انتخابات ریاست جمهوری ایران هشت ماه باقی مانده است کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری تحرکاتشان را برای این انتخابات آغاز کرده اند.

پرتال خبری واکنش: فارین دسک نوشت: فرمانده ارشد سپاه پاسداران قاسم سلیمانی و رییس جمهور سابق ایران محمود احمدی نژاد از جمله نام های آشنا در بین کاندیداهای احتمالی اند که البته کاندیداتوری سلیمانی رد شد.

شایعات مربوط به کاندیداتوری سلیمانی در بیانیه ای که او چندی پیش در واکنش به احتمالات مطرح شده در همین خصوص نشان داد رد شد. او گفت من سرباز صفر ولایتم و برای مردم شجاع و نظام جمهوری اسلامی بیش از جان خودم ارزش قائلم.در عین حال احمدی نژاد برای بازگشت به رقابت های انتخاباتی تحت فشار سیاسی قرار دارد چرا که قرار است با فردی که توافق هسته ای برجسته با غرب را هدایت کرده رقابت کند.احمدی نژاد که بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ ریاست جمهور ایران را برعهده داشت و برای سیاست های اقتصادی اش به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. او وضعیت رفاهی و اقتصادی ایران را با رتبه پایینی بعد از دو دوره ریاست جمهوری تحویل دولت بعد داد .

از لحاظ بین المللی احمدی نژاد به عنوان یک انزوا طلب شناخته میشود که با سر و صدا از برنامه هسته ای ایران دفاع میکرد. صحبت های جنجال بر انگیز و سیاست های ماجرا جویانه احمدی نژاد منجر به مجادله های پی در پی با غرب و همسایه های ایران شد.علی رغم اصرارهایی مبنی بر بازنشستگی احمدی نژاد بعد از دور دوم ریاست جمهوری , او همچنان پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش از نظر سیاسی فعال ماند و اخیرا با نامه ای که به اوباما نوشت مجددا به سر تیتر خبرها در جهان بازگشت.

سارا ابراهیمی
506 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید