کافه گردش
اخبار
۲۷ آبان ۱۳۹۵, ۱۰:۱۵ ق.ظ

متهم: قاتل،همسرم است اما چون دوستش داشتم،قتل را گردن گرفتم!

مردی که متهم است یکی از زن‌های فامیل را جلوی چشمان دختر هشت ساله‌اش به قتل رسانده تا طلاهایش را بدزدد، پس از هشت بار اعتراف به قتل در جلسه دادگاه مدعی شد که همسر خودش مرتکب قتل شده است. او گفت که پیش از این به خاطر علاقه‌ای که به همسرش داشته، قتل را گردن گرفته اما به خاطر بی‌توجهی‌های او تصمیمش عوض شده است.

پرتال خبری واکنش: جلسه رسیدگی به این پرونده، صبح دیروز با قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی آغاز شد. در آن آمده بود: «متهم مردی ٢٧ ساله است که ٢١ تیر پارسال برای سرقت طلاهای همسر برادرزنش به خانه آنها رفت و زهرای ٣٩ ساله را پیش چشم دختر هشت ساله‌اش با ضربه‌های چاقو کشت. او سپس طلاها را دزدید و متواری شد اما پس از ١٠ روز از سوی پلیس دستگیر شد و به قتل اعتراف کرد.»

 

پس از قرائت کیفرخواست، پدر و مادر مقتوله به کفالت از دو فرزند او (نوه‌های‌شان) خواستار قصاص متهم شدند. سپس او پشت جایگاه ایستاد و برای نخستین بار و با وجود اعترافات متعددش در بازجویی‌ها، قتل را انکار کرد و گفت: «من قاتل نیستم و فقط به خاطر علاقه‌ای که به همسر و دو فرزندم داشتم، قتل را گردن گرفتم اما الان سه ماه است که همسرم به ملاقاتم نیامده و هیچ خبری از او ندارم برای همین تصمیم گرفتم حقیقت را بگویم. »

 

او درباره روز حادثه گفت: «قبل از قتل جوشکار بودم اما چهار ماهی می‌شد که نتوانسته بودم کار کنم و وضعیت مالی‌مان خیلی بد شده بود. روز حادثه، از اداره کاریابی زنگ زدند و گفتند باید برای گزینش به شهریار بروم. همان موقع همسرم در پیامکی به من گفت که برای پول قرض کردن به خانه برادرش می‌رود. از او خواستم این کار را نکند و غرورم  را نشکند اما قبول نکرد. در اداره کاریابی هم شغلی برایم جور نشد. به خانه برادرزنم رفتم تا همسرم را ببینم اما وقتی وارد خانه شدم، دیدم که او با زن برادرش درگیر شده و با ضربه چاقو او را کشته است. با سیلی به صورتش زدم و از راه پله‌ها به پایین پرتابش کردم. می‌خواستیم فرار کنیم که پسری کوچک همراه مادرش ما را دید. آنها را کنار زدم و از خانه بیرون رفتیم.»

 

اظهارات متهم خلاف اعترافات متعددش در بازجویی‌ها بود. او درباره این تناقض گفت: «قبلا می‌خواستم زندگی‌ام را حفظ کنم برای همین، وقتی پس از ١٠ روز فرار دستگیر شدم، قتل را گردن گرفتم. در تمام مدت زندان، همسرم به ملاقاتم می‌آمد و حتی به عقد دایم‌ام درآمد اما از سه ماه پیش، خبری از او نشد. حتی متوجه شدم که فرزندانم را به مادر پیرم سپرده. این شرایط باعث شد تا متوجه پایان ارتباط عاطفی‌مان شوم و تصمیم بگیرم حقیقت ماجرا را بیان کنم.»

 

او در ادامه برگه‌ای را نشان داد و مدعی شد که همسرش در آن به قتل اعتراف کرده است. اما رییس دادگاه درباره اعترافات همسرش در بازجویی‌ها گفت: «دختر ٨ ساله مقتوله نیز شاهد صحنه قتل بوده و تو را به عنوان قاتل معرفی کرده است همچنین همسرت پیش از این گفته که وقتی از اداره کاریابی به خانه برگشتی، لباس‌هایت پاره و خونی بود و تو دلیل آن را زورگیری چند نفر از خود اعلام کرده‌ای. » متهم اما این مدارک را رد کرد و مدعی شد که دختر مقتوله او را پس از حادثه و هنگام فرار دیده است. او برای آخرین دفاع، بار دیگر همسرش را عامل قتل معرفی کرد تا قضات دادگاه براساس محتویات پرونده و اسناد موجود برای صدور رای‌وارد شور شوند.

حسین رادمرد
438 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید