کافه گردش
اخبار
۲۶ خرداد ۱۳۹۳, ۱:۳۵ ب.ظ

مجوز صادرات محصولات فولادی تمدید شد

12-842

 عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد از تمدید مجوز صادرات محصولات فولادی با نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

 بهادر احرامیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه تاکنون نیز صادرات محصولات فولادی به صورت مشروط و با در نظر گرفتن تنظیم بازار داخلی آزاد بوده است، گفت: طبق توافق قبلی قرار بود در خرداد ماه امسال درباره تمدید مجوز صادرات محصولات فولادی تصمیم گیری شود که در نهایت این مجوز با نظر مثبت وزیر صنعت، معدن و تجارت به مدت نامحدودی تمدید شد.

وی افزود: در حال حاضر با مازاد محصولات فولادی در بازار داخلی مواجهیم و صادرات این محصولات می‌تواند به تامین نقدینگی موردنیاز فولادسازان داخلی کمک زیادی کند.

وی با تاکید بر اینکه اتفاق جدیدی در زمینه صادرات محصولات فولادی رخ نداده و فقط مجوز صادرات این محصولات تمدید شده است، اظهار کرد: هم‌اکنون کلیه محصولات فولادی از شمش خام گرفته تا محصول نهایی از کشور صادر می‌شوند و کمبودی نیز در بازار داخلی وجود ندارد.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه هم‌اکنون بازار داخلی فولاد در رکود شدیدی بسر می‌برد، درباره دلایل این رکود توضیح داد: هم‌اکنون قیمتها در بازار فولاد در کف خود قرار دارند. بازار فولاد کشش بالایی ندارد و البته قیمت فولاد در بازار جهانی نیز روند نزولی دارد. اما در داخل علاوه بر بحث قیمت، میزان مصرف نیز به دلیل کاهش بودجه‌های عمرانی و پروژه‌های ساخت و ساز با افت مواجه شده است.

احرامیان درباره بازارهای صادراتی محصولات فولادی ایران نیز گفت: بازارهای صادراتی صنعت فولاد ایران متنوع بوده و شامل کشورهای منطقه و حتی کشورهای اروپایی نیز می‌شوند.

سپیده تدین
388 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید