کافه گردش
اجتماعی
۶ تیر ۱۳۹۳, ۴:۰۲ ب.ظ

نیروی انتظامی با روزه خواران برخورد کند

نیروی انتظامی با روزه خواران برخورد کند

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین غبیشاوی در خطبه‌های ظهر امروز نماز جمعه این شهرستان با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: لازم است روزه‌داران در این ماه مبارک از تمام گناهان پرهیز کنند و نسبت به دعاهای وارد شده در این ماه توجه بیشتری داشته باشند.

وی با تأکید بر لزوم برخورد با مظاهر روزه‌خواری در اماکن عمومی، تصریح کرد: شارع مقدس فرد روزه‌خوار را مستوجب حد الهی دانسته و مأموران نیروی انتظامی باید برای برخورد با افراد روزه‌خوار آمادگی کامل داشته باشند و با این موارد با جدیت مقابله کنند.

خطیب جمعه ماهشهر در ادامه با اشاره به توزیع ارزاق عمومی در ماه مبارک رمضان توسط دولت، بیان داشت: از اداره صنعت ، معدن و تجارت  انتظار می‌رود بر توزیع ارزاق عمومی که دولت در ماه مبارک رمضان اختصاص داده به خوبی نظارت کرده که فقرا و اقشار کم‌درآمد بتوانند از این تسهیلات بهره بیشتری ببرند.

غبیشاوی همچنین ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبی برای دستگیری افراد نیکوکار و خیر از اقشار بی‌بضاعت دانست و بر لزوم مساعدت و کمک به افراد کم‌درآمد و نیازمند تأکید کرد.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته قوه قضائیه وسالروز فاجعه هفتم تیر اشاره کرد و افزود: قوه قضائیه یکی از مهم‌ترین قوای سه‌گانه کشور است که نقش بسیار مؤثری در کنترل روند حوادث و جریانات کشور دارد.

وی افزود: چنانچه در قانون اساسی تصریح شده یکی از کارها و وظایف مهم و خطیر قوه قضائیه جرم‌زدایی در جامعه است.

امام جمعه ماهشهر با بیان این که ریشه بسیاری از جرائم، فقر و مشکلات اقتصادی است، تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر فاز جدیدی در وظایف قضات و دادگستری در راستای رفع زمینه‌های جرم باز شده است.

غبیشاوی ادامه داد: البته قوه قضائیه به تنهایی از عهده این کار بر نمی‌آید بلکه با تفاهم و تعامل با وزارتخانه‌های مختلف و مجموعه هیئت دولت این مسئله میسر و ممکن است.

وی بیان داشت: همه با هم باید دست به دست یکدیگر بدهند تا بتوانند در سایه تعامل و فاهم و هماهنگی تمام قوا، قوه قضائیه به سهم خود زمینه‌های جرم و حتی زمینه‌های گناه را از جامعه برچیند.

امام جمعه ماهشهر همچنین در ارتباط با نقش قوه قضائیه در اعتمادسازی جامعه نسبت به نظام، گفت: هر چه قضات در عملکرد خود پاک‌تر و نزیه‌تر باشند و احکام خود را نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر کنند در مقابل اعتماد مردم نیز بیشتر می‌شود.

غبیشاوی خاطرنشان کرد: مردم با دید بسیار قوی عملکرد قضات را به خوبی و به دقت زیر نظر دارند، ضمن این که قسمتی نیز در قوه قضائیه مراقب عملکرد قضات است و با این روند هرچه کارها دقیق‌تر شود، در مقابل نیز حسن اعتماد مردم نسبت به قوه قضائیه و در مجموع نسبت به نظام جلب و جذب می‌شود.

سپیده تدین
528 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید