کافه گردش
اخبار
۱۶ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۱۶ ق.ظ

هشدار عربستان به زائران حج

هشدار عربستان به زائران حج

وزارت حج عربستان هشدار داده است که عدم پیروی از قوانین وضع شده در جریان مناسک حج تبعات قضایی و تنبیهاتی را برای کلیه زائران به همراه دارد.

پرتال خبری واکنش: دولت عربستان سعودی اعلام کرده است، هر زائری که برنامه‌های مقرر شده در برگزاری مراسم رمی جمرات را نقض کند دستگیر و تحت پیگرد قضایی قرار می‌گیرد.
به نوشته روزنامه نیجریه‌ای «پریمیم تایمز» دولت عربستان اطلاع داده که برای اجتناب از وقوع حوادث سال گذشته در منا و در جریان مناسک حج که  ۲۰۰۰ زائر کشته شدند، تدابیری را  انجامیده است.

بر این اساس، مقام‌های دولت نیجریه و دیگر کشورهای آفریقایی امروز دوشنبه با «شیخ محمد» نماینده وزارت حج عربستان سعودی دیدار کردند. این در حالی است که دستکم ۱۴۵ زائر نیجریه‌ای سال گذشته در جریان مناسک حج کشته شدند.مقام سعودی در این دیدار تاکید کرد که اگر زائری  در  مراسم رمی جمرات تنها و بدون گروه رویت شود،دستگیر و با بالاترین تنبیه‌ها مواجه می شود.

رمی جمرات پرتاب کردن سنگ ریزه به سوی جمره در حج است. رمی جمرات در منا از مهم‌ترین ارکان مناسک حج است.در جریان برگزاری مراسم حج در سرزمین منا  در سال گذشته صدها نفر کشته و زخمی شدند و  سازمان حج و زیارت ایران اعلام کرد که شمار کشته‌شده‌ها از ۱۳۰۰ نفر گذشت و بیش از ۲۰۰۰ نفر زخمی شده‌اند. سازمان حج و زیارت ایران جان باختن ۱۳۳ نفر از حجاج ایرانی را تایید کرد.مقامات سعودی مدعی شدند که این حادثه به دلیل ازدحام بالای جمعیت اتفاق افتاد.

سارا ابراهیمی
615 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید