کافه گردش
اخبار
۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۲۹ ق.ظ

هند مجوز بیمه‌های ایرانی برای پوشش مبادلات دو کشور را تمدید کرد

139302151446461322684423

دولت هند مجوز شرکت های بیمه ایرانی برای پوشش بیمه ای کانتینترها، نفتکش‌ها و کشتی های بزرگی که در بنادر هند پهلو می گیرند را از روز ۲۸ ژوئن برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد. دولت هند مجوز شرکت های بیمه ایرانی برای پوشش بیمه ای کانتینترها، تانکرها و کشتی های بزرگی که در بنادر هند پهلو می گیرند را از روز ۲۸ ژوئن به مدت ۶ ماه دیگر تمدید کرد.
مهلت مجوز قبلی دولت هند برای فعالیت شش ماهه فعالیت کلوب حمایت و جبران خسارت کیش و شرکت بیمه معلم برای پوشش بیمه ای کشتی های ایرانی عازم بنادر هند، در روز ۲۷ ژوئن به اتمام می رسد. سخنگوی وزارت کشتیرانی هند گفت: این مجوز در مورد کلوب حمایت و جبران خسارت کیش و کلوب حمایت و جبران خسارت کیتا که جایگزین شرکت بیمه معلم شده است، قابل اعمال است.
کلوب های حمایت و جبران خسارت، کشتی ها را در مقابل ریسک های گسترده و نامشخصی نظیر مسئولیت های شخص ثالث و همچنین مسئولیت کشتی پس از تصادم دریایی و آلودگی محیط زیست، بیمه می کنند.
یک کمیته دولت هند که مسئول صدور مجوزهای اینچنینی است، همچنین با درخواست ایران برای مذاکره بیشتر در خصوص تقاضای هند جهت  صدور یک ضمانت بانکی ۲۳۰۰ کرور روپیه ای به عنوان پیش شرط تمدید مجوز فعالیت شرکت های بیمه ای ایرانی موافقت کرد. هدف از اخذ این تضمین، پوشش هرگونه مسئولیت احتمالی ناشی از سوانح دریایی در آب های هند است.
سخنگوی وزارت کشتیرانی هند گفت: «موضوع تضمین، هنوز تحت مذاکره و گفت و گو قرار دارد.» وی افزود: «دو شرکت بیمه ایرانی اعلام کرده اند که از حمایت دولت ایران برخوردارند. ما دلیلی نداریم به این موضوع شک کنیم که آنها در صورت وقوع هر گونه اتفاقی، از ایفای تعهدات خود شانه خالی خواهند کرد.»
وی افزود: «با توجه به همه اینها، ما تصمیم گرفتیم که مجوز اعطا شده به این دو شرکت بیمه ایرانی را به مدت شش ماه دیگر تمدید کنیم.»
در صورت گسترش ناآرامی های عراق به جنوب این کشور، یعنی جایی که میادین نفتی در آن واقع شده اند، این تصمیم دولت هند می تواند به دهلی نو کمک کند تا نفت خام بیشتری از ایران خریداری نماید.

سپیده تدین
404 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید