کافه گردش
اخبار
۳ تیر ۱۳۹۳, ۲:۵۶ ب.ظ

هنوز شانس صعود داریم / مطمئن بودم ضربه سرم گل می‌شود

2369214_569

اشکان دژاگه در خصوص بازی ایران مقابل بوسنی اظهار کرد:

هر تیم موفقی دو بعد دارد و ایران در جام جهانی برزیل برای ۱۸۱ دقیقه شکست‌ناپذیر بود. مطمئناً کمتر تیمی در این جام مثل تیم کارلوس کی‌روش دفاع منظم و سازمان‌دهی شده‌ای داشته است و این لیونل مسی بود که با جادوی خود توانست این دفاع را از هم باز کند.

 

گل جادویی لیونل مسی مانع از این شد که ایران در دومین مسابقه جام‌جهانی دروازه‌اش را بسته نگه دارد و به گفته وی ساخته شدن تیم ایران بر اساس این مبنا غیرقابل اجتناب بوده است.

 

دژاگه درادامه گفت: ما بازیکنانی مانند مسی، آگوئرو و دی ماریا نداریم و بنابراین باید رو این تمرکز کنیم که تا جایی که می‌توانیم سازمان یافته باشیم و مطمئن شویم عبور از دفاع تیم ما کار سختی است.


 ساختن چنین خط دفاعی برای سرمربی در این مسابقات بسیار مهم بوده است.

وی افزود: کی‌روش زمان زیادی را در تمرینات به این اختصاص داد که مطمئن شود ما انسجام کافی را داریم و برای رویارویی با بهترین تیم‌های دنیا آماده هستیم. نیجریه و آرژانتین فرصت‌های زیادی مقابل ما نداشتند و در واقع این تنها راه ما برای بازی کردن در جام‌جهانی است.

 

 اگر یک بازی باز را مقابل بازیکنانی مانند مسی به نمایش می‌گذاشتیم، آنها تیممان را نابود می‌کردند. پیروزی مقابل بوسنی و هرزگوین تنها راه صعود ایران به دور بعد خواهد بود و هر نتیجه‌ای به جز پیروزی آنها را از این مسابقات حذف خواهد کرد.


ایران برای صعود از گروه نیاز دارد که مقابل بوسنی گل‌زنی کند.

وی در این رابطه گفت: این واقعیت که ما هنوز نتوانسته‌ایم گل بزنیم چیزی است که باید آن را قبول کنیم. به نظر من ما واقعاً جلوی آرژانتین بدشانس بودیم. فرصت‌های زیادی داشتیم. این یکی از بازی‌هایی بود که همه بازیکنان کارشان را به‌خوبی انجام دادند.

 

خیلی سخت بود که با آن گل دقایق پایانی بازی را ببازیم، هرچند باید عقب بایستیم و به مسی احترام بگذاریم. لحظه‌هایی مثل آن گل است که وقتی بازی گره می‌خورد بازیکنانی مثل مسی نشان می‌دهند چقدر مهم هستند. اما ما هنوز می‌توانیم مثبت فکر کنیم و به عملکردمان افتخار کنیم.

 

وی اضافه کرد: واقعا فکر می‌کردم در بازی مقابل آرژانتین گل بزنم؛ مطمئن بودم ضربه سری که به سمت دروازه آرژانتین زدم، گل می‌شود اما باید یک بار دیگر از دروازه‌بان آنها تمجید کنم که مهار فوق‌العاده‌ای داشت. فکر می‌کنم بالاخره گل خواهیم زد. ما قطعا بازیکنانی داریم که می‌توانند گلزنی کنند و فکر می‌کنم در بازی دوم نسبت به بازی اولمان خطرناک‌تر بودیم.

 

دژاگه تأکید کرد: امیدوارم در سومین مسابقه‌مان یک گام دیگر رو به جلو برداریم. قطعا می‌خواهیم گل بزنیم و هنوز شانس صعود داریم؛ من مطمئنم. کاری که باید انجام دهیم این است که نکات خوب بازی‌های قبلیمان را ببینیم، کمی در سایر جنبه‌ها بهتر شویم و همه تلاشمان را برای شکست بوسنی به کار ببندیم. اگر این کار را انجام دهیم، می‌توانیم صعود کنیم.

 

او درباره حضورش در جام جهانی هم گفت: بازی در این جام جهانی نقطه عطف دوران بازیگری من است. هر فوتبالیستی دوست دارد که در چنین تورنمنتی بازی کند، آن هم در برزیل و با این فضای خاصی که وجود دارد.


 من واقعاً از حضور در این جام لذت می‌برم و مطمئن باشید که ما می‌خواهیم تا جایی که می‌شود در برزیل بمانیم.

سپیده تدین
443 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید