کافه گردش
اخبار
۹ تیر ۱۳۹۳, ۳:۲۲ ب.ظ

وزیر دفاع: داعشی ها و حامیان آنها باید به عنوان جنایتکاران جنگی مجازات شوند

81220966-5795164

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به جنایات گروهک تروریستی بعثی – تکفیری داعش در عراق و سوریه گفت: گروهک تروریستی داعش و حامیانش باید به عنوان جنایتکاران جنگی مجازات شوند.

به گزارش واکنش از وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار «حسین دهقان» در نشست نخبگان و استعدادهای عالی و مدیران جوان سازمان صنایع دفاع افزود: قتل، غارت، تجاوز، تخریب و اعدام های دستجمعی و آواره کردن هزاران انسان بی گناه در عراق و سوریه، از مصادیق بارز جنایات جنگی محسوب می شود که با سکوت و عدم اقدام جدی قدرت های به اصطلاح مدعی حقوق بشر و سازمان های بین المللی، امنیت منطقه را به مسلخ برده است.

** داعش محصول پیوند نامشروع آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه است

وی با بیان اینکه این اقدامات جنایتکارانه با هدف ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی و تضعیف جبهه مقاومت ضد صهیونیستی صورت می گیرد، ادامه داد: داعش محصول پیوند نامشروع آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه است.

سردار دهقان افزود: بی تردید عاقبتی بدتر از «صدام» در انتظار این گروهک تروریستی است و اقدامات ضد انسانی یقیناً دامان حامیان آنان را نیز خواهد گرفت.

وزیر دفاع، بر ضرورت وحدت همه اقوام، مذاهب و گروه های عراقی بمنظور حفظ انسجام و یکپارچگی این کشور تأکید و عنوان کرد: امروز منافع همه در حفظ یکپارچگی و انسجام ملی و سرزمینی عراق تأمین خواهد شد و یقیناً بازیگرانی که خارج از عراق در امور داخلی این کشور مداخله می کنند خواهان عزت و استقلال عراق و تأمین منفعتی هم برای گروه ها و اقوام آن نیستند.

سردار دهقان، حضور گسترده مردم بدنبال حمله داعش و دعوت علمای عراق برای دفاع از کیان کشور عراق و یکپارچگی این کشور را دلیلی بر اراده مردم عراق برای مقابله با مقاصد شوم مداخله گران خارجی ذکر کرد و ادامه داد: با این حضور سرنوشت ساز، ملت عراق قادر خواهد بود امنیت و آرامش پایدار را به این کشور بازگرداند و از رای که به صندوق آراء ریخته است، صیانت کنند.

** حمایت جمهوری اسلامی ایران از حفظ تمامیت ارضی این کشور

وی با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از حفظ تمامیت ارضی این کشور گفت: ایران اسلامی خواهان عراق یکپارچه، متحد، امن و پیشرفته است و از هرگونه اقدامی در این راستا حمایت می کند.

وزیر دفاع با مهم شمردن این نشست ها و جایگاه برجسته نخبگان در ارتقای صنایع دفاعی کشور افزود: این نشست ها ما را قادر می سازد تا نسل آینده مدیران را بشناسیم و آنها را برای مشاغل و مسوولیت ها آماده و از فکر و ایده نخبگان در حوزه های مختلف نیروهای مسلح بهره ببریم.

سردار دهقان افزود: یک سازمان زمانی می تواند به اهداف خود دست یابد که در درون خود آینده را تضمین کند، در غیر این صورت سیاست ها و برنامه های سازمان عملیاتی نخواهد شد.

وی تصریح کرد، یک مدیر لایق در تمام مراحل هدایت و رهبری سازمان سعی می کند بستری را برای حرکت و ترقی کارمندان دیگر فراهم کند و شور، علاقه به کار و ارائه ایده های جدید را در زیرمجموعه خود همواره زنده نگهدارد.

وزیر دفاع گفت: ناموفق ترین مدیران کسانی هستند که پس از پایان مسوولیت آنها، سازمان رو به افول میل کند که این گونه مدیران متاسفانه سازمان را در جهت رسیدن به اهداف و منزلت خود در نظر می گیرند.

سرداردهقان به فعالیت های برجسته صنایع دفاع اشاره کرد و افزود: امروز در وزارت دفاع علاقه مندیم با تمام توان شنونده های خوبی برای ایده های خوب باشیم و اگر این ایده ها، قابل تعمیم به سطح کلی وزارت دفاع یا در زیر مجموعه ها باشد از آن حمایت خواهیم کرد.

وی بر ساختن آینده متفاوت با در اختیار گرفتن تمامی ظرفیت ها و توان داخلی تاکید کرد و گفت: انشاالله با اتکا بر نیروهای لایق، متعهد و شایسته وزارت دفاع و از میان برداشتن موانع و تمرکز بر روی موضوعات اساسی، می توانیم قله های پیشرفت و ترقی را فتح کنیم.

سپیده تدین
530 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید