کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۱ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۴۹ ق.ظ

پاسخ صریح حسن روحانی به احمدی‌نژاد

پاسخ صریح حسن روحانی به احمدی‌نژاد

رییس جمهوری از دستگاه قضایی خواست تا اهمال صورت گرفته در خارج نکردن اموال کشور از دسترس آمریکا را پیگیری کند و گفت: دولت یازدهم در دادگاه بین المللی لاهه طرح شکایت کرده و دفاع از حق مردم را وظیفه خود می داند.
پرتال خبری واکنش:حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با تأکید بر اینکه دولت نسبت به حقوق مردم از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، خاطر افزود: مقامات قضایی آمریکا در سال ۸۸، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار از پول بانک مرکزی را توقیف کردند و در بهمن سال ۹۱ با رأی دادگاه، این مبلغ را در تصرف خود درآوردند.

وی ادامه داد: البته شکایاتی در سال ۹۳ و ۹۴ به منظور تجدید نظرخواهی انجام شد که نهایتاً همان حکم اولیه سال ۹۱ تأیید گردید، در حالی که امکان پذیر بود که در بین سال های ۸۶ تا ۸۷ و در حدود ۱۰ ماه فرصت طلایی که در اختیارمان قرار داشت، همه پول خود را از دسترس آمریکایی ها خارج کنیم.

اما در این زمینه اهمال صورت گرفته و دستگاه قضایی و شورای عالی امنیت ملی و سایر نهادهای ذیربط وظیفه دارند که این موضوع را پیگیری کنند.

رییس جمهوری افزود: دولت یازدهم بلافاصله در رابطه با این موضوع در دادگاه بین المللی لاهه طرح شکایت کرده و آن را تا احقاق حقوق مردم ایران پیگیری خواهد کرد و این دولت دفاع از حق مردم را یکی از وظایف مهم خود می داند.احمدی نژاد با ارسال نامه ای به اوباما خواستار رفع توقیف ۲ میلیارد دلار از دارایی های توقیف شده از حساب های ایران در نیویورک شد.

سارا ابراهیمی
487 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید