کافه گردش
اجتماعی
۲۹ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۰۵ ق.ظ

پایان جلسات احمدی‌نژاد در دفتر ولنجک

387087_596

   جلسات احمدی‌نژاد متوقف شده‌اند، ولنجک خالی از مشایی است، خبری از دانشگاه ایرانیان نیست، تعداد حامیانش از هم‌محله‌یی‌هایش تجاوز نمی‌کند و می‌گویند که محمود احمدی‌نژاد تصمیمی برای انتخابات مجلس دهم ندارد.

روز گذشته به یک مراسم ختم رفت و در پاسخ به سوالات متعدد خبرنگاران تنها به نوازش یکی از خبرنگاران اکتفا کرد. دو فرضیه می‌توان در نظر گرفت: یا محمود احمدی‌نژاد واقعا از اسفندیار رحیم‌مشایی جدا شده است یا آنکه یک حرکت چراغ خاموش رو به‌جلو برای آینده سیاسی خود در نظر گرفته است. با این وجود اطرافیان محمود احمدی‌نژاد اخبار ضد و نقیضی می‌دهند.

برخی از جدا شدن مشایی از احمدی‌نژاد و جلسات مستمر وزرای دولت‌های نهم و دهم در پی این جدایی در ساختمان ولنجک صحبت می‌کنند و برخی دیگر از رابطه مستحکم مشایی و احمدی‌نژاد. خیلی وقت است که هیچ خبری از اسفندیار رحیم‌مشایی نیست. آخرین اخبار به عکسی ختم می‌شود که در کنار محمود احمدی‌نژاد در همان دفتر ولنجک از او منتشر شده بود. در این یکی دو ماه اخیر اما خبری از او نیست.

روز گذشته محمدرضا میرتاج‌الدینی خبر توقف جلسات ساختمان ولنجک را داد و گفت: هر وقت جلسه‌ای باشد حضور پیدا می‌کنم، اما مدتی است که جلسات تشکیل نمی‌شود.

به گزارش مهر، وی اما در ارتباط با جدایی احمدی‌نژاد از مشایی نیز گفت: احمدی‌نژاد به عنوان رجل سیاسی محسوب می‌شود و در صحنه‌های انقلاب حضور دارد، لذا نباید شخصیت او با افراد دیگر تعریف شود، چون او یک شخصیت سیاسی مجزا دارد.

او همچنین در مورد حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس دهم نیز گفت: «بعید می‌دانم در انتخابات مجلس شرکت کند ولی از اینکه از چه کسی حمایت کند، خبری ندارم». ساختمان ولنجک بنا به برخی اخبار تبدیل به یکی از میعادگاه‌های حامیان محمود احمدی‌نژاد شده بود. جلسات مستمر با حضور اسفندیار رحیم‌مشایی و اقامه نماز جماعت که تصاویری از آنها منتشر می‌شد تبدیل به امور روزمره آنان شده بود اما این روزها محمود احمدی‌نژاد تغییر تاکتیک داده است و با یک دستور کار جدید وارد گود سیاست شده است.

ولنجک محلی بود که پس از بازپس‌گیری ساختمان لادن از محمود احمدی‌نژاد و اطرافیانش تبدیل به میعادگاه آنان شده بود اما این روزها روایت‌های متعددی در مورد برگزار شدن یا نشدن جلسات در این ساختمان مطرح می‌شود که صحت هر کدام از آنها مبهم است. معاون سابق محمود احمدی‌نژاد اما روز گذشته به موضوعات دیگری از جمله تلاش دولت دهم و نهم برای مقابله با فساد نیز اشاره کرده و گفته است که سیاست دولت احمدی‌نژاد مقابله با فساد و رانت بود و زمانی که پرونده‌های اختلاس‌ها بررسی شد هیچگاه دولتی‌ها محکوم نشدند و در اختلاس سه‌هزار میلیاردی که قوه قضاییه به آن پرونده رسیدگی کرد،

اسمی از دولتی‌ها نبوده است. او اما پاسخ عجیبی هم برای سه هزار بورسیه تحصیلی داشته و در مورد این اقدام دولت احمدی‌نژاد این توجیه را آورده است که «نیروهای ارزشی، بسیجی و انقلابی در دولت نهم و دهم فرصت پیدا کردند مدارج عالی تحصیلی را با شرایطی طی کنند. اخیرا به یکی از نمایندگان مجلس گفتم نام ۵۰ نفر از افرادی را که غیرقانونی بورسیه گرفتند بگویید ولی او از هیچ اسمی نام نبرد.»

سپیده تدین
553 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید