کافه گردش
اخبار
۲۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۱۰ ق.ظ

پرافتخارترین تیم جهان باز هم حریف والیبالیست‌های ایران نشد

5555555555555555555555555555555555555555
تیم ملی والیبال کشورمان در ۲ بازی قبل یک برد و یک باخت را در کارنامه اش ثبت کرده بود آنها در بازی اول در سائوپوئولو ۳ بر ۲ شکست خورده اما در دیدار دوم با اقتدار توانستند ۳ بر صفر قهرمان ۹ دوره رقابت های لیگ جهانی را در خانه خودش شکست دهند.

سومین دیدار تیم‌های ملی ایران و برزیل از هفته چهارم مسابقات لیگ جهانی  والیبال پس از پنج گیم مبارزه با برتری ایران پایان یافت.نتیجه این دیدار ۳بر۰ به سود ایران بود.
 

حاشیه های دیدار در آزادی

درهای سالن از ساعت ۱۷ باز شد تا علاقمندان وارد سالن شوند. – See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930323000739#sthash.hPYWx8Dh.dpuf
درهای سالن از ساعت ۱۷ بازشد تا علاقمندان وارد سالن شوند.

در دست برخی از تماشاگران نوشته‌هایی است که بر روی آن پیروزی ۳ بر صفر ایران مقابل برزیل پیش‌بینی شده است.

تاساعت ۱۸:۴۵ دقیقه نزدیک به چهار هزار تماشاگر  خود را به ورزشگاه آزادی  رساندندند.

ظرفیت ورزشگاه سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تکمیل شده است.

 تماشاگران برزیلی هم با پرچم این کشور در ورزشگاه آزادی حضور دارند.

پیش از شروع بازی طی هماهنگی انجام شده ازکمال پورهاشمی و محمد شریف زاده پیشکسوتان والیبال ایران تقدیر و تشکر شد.

زرد پوشان برزیلی زودتر  از ملی پوشان کشورمان در سالن مسابقه حاضر شدند و سعی کردند با حرکاتی همانند فوتبال خود را این گونه برای مسابقه ای سخت آماده کنند و به نوعی آرامشی که به هیچ عنوان در چشمانشان دیده نمی شد را به دست آورند.

ترکیب اصلی تیم ایران

در این دیدار  “سعید معروف”، “محمد موسوی عراقی”، “شهرام محمودی”، “فرهاد قائمی”،”حامد تشکری”،” مجتبی میرزاجانپور” و” عبدالرضا علیزاده “تشکیل دادند.

با وجود آن که فرهاد ظریف در این روزها در تمرینات آماده سازی تیم ملی حضور داشت اما در ترکیب ۱۲ نفره ارائه شده از سوی کواچ نامی از وی آورده نشده بود .

پیش از این فرهاد ظریف اعلام کرده بود که نمی خواهد دیگر برای تیم ملی بازی کند.

ترکیب اصلی تیم برزیل

در این ست” برنیو رزنده”، “والاس دسوزا”، “سانتوس”، “آندرس موریلو”،”لوکارلی ریکاردو” و “لوکاس “تشکیل داد.

ست اول با پوئن ۲۵ بر ۱۸ به نفع برز یل رقم خورد

ملی پوشان برزیل که می دانستند کوچکترین اشتباه آنها باخت را به همراه دارد با نهایت توان و قدرت خود باز ی را آغاز کرند اما بازیکنان ایران هم در برابر آنها دست و پا بسته نبودند. برزیلیها توانستند با شروع طوفانی خود مقابل چشمان هزاران تماشاگر ایرانی والیبال دوست اختلاف امتیاز خود را با تیم ایران بالا ببرند. سرویس پرشی موجی والاس دوسوزا دریافت ایران را به همراه داشت اما آبشار محکم برزیلی ها امتیاز ۸ را برایشان در پی داشت.

وقت استراحت فنی اول با پوئن ۸ بر ۵ به نفع میهمان رقم خورد.

تیم ایران پس از این وقت استراحت به خود آمده و ۲ امتیاز متوالی را به دست آورد. اما برزیلی های با تجربه اجازه کاهش اختلاف امتیازات را به شاگردان کواچ ندادند. لوارلی قطر پاسور تیم برز یل در این ست نقش قابل توجهی در امتیازآوری زرد پوشان داشت.

بابالارفتن اختلاف امتیازات”اسلوبودان کواچ”اقدام به گرفتن وقت استراحت کرده و از شاگردانش خواست تا از این پس مانع از امتیاز آوری حریف شوند. در این ست تیم ایران در دفاع داخل میدان عملکرد خوبی نداشت.

“ماریوده سوزا”لیبرو تیم برزیل امروز در دریافت عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشت.

وقت استراحت فنی دوم این ست با پوئن ۱۶ بر ۱۲ به نفع تیم برزیل رقم خورد.

حضور جمعیت کثیری از تماشاگران و تشویق های بی امان آنها باعث شد برزیلیها در پوئن سرویس موفق عمل نکنند و خطای آنها در این بخش بالا برود.

اسپک شهرام محمودی هیچ گونه دفاعی از سوی حریف را در پی نداشت و امتیاز ۱۳ برای تیم ایران رقم خورد. ملی پوشان ایرانی امروز در این ست در شرایط خوبی نبودند و کار آنها برای گرفتن ست بسیار سخت و سنگین بود.آبشار محکم و بدون نقص مجتبی میرزا جانپور تیم ایران را به امتیاز ۱۶ رساند اما برزیلیها تا اینجای کار اختلاف امتیاز ۳ را همچنان حفظ کرده بودند.

در امتیاز ۲۰ بر ۱۶ رزنده سرمربی تیم برزیل دست به ۲ تعویضه زد تا از این طریق تاکتیک تیمی خود را تغییر دهد.

کواچ نیز از امیر غفور و مهدی مهدوی به جای سعید معروف و شهرام محمودی در زمین استفاده کرد.

اسپک محمد مو سوی تیم ایران را به امتیاز ۱۸ رساند. اما برزیلیها امروز علی رغم زدن سرویسهای خوب در دفاع هم موفق عمل کردند. آنها با تمرکز روی شهرام محمودی تاکتیکهای خود را پیش بردند.

 

ست دوم دیدار تیم های ملی والیبال ایران و برزیل با نتیجه ۲۵ بر ۲۷به نفع تیم ملی ایران  رقم خورد

در ابتدای ست دوم “گودرزی” وزیر  ورزش و جوانان به سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزش آزادی آمد تا از نزدیک شاهد بازی ایران و برزیل باشد.

در ست دوم بازی ایران و برزیل ترکیب تیمها نسبت به ست نخست تغییری نداشت و سرمربیان نشان دادن که از عملکرد شاگردان خود راضی هستند.

رالی های به وجود آمده در ابتدای ست حاکی از آن است که هیچ یک از بازیکنان ۲ تیم نمی خواهند مقابل دیگری شکست خورده باشند.

سرعتی زن های برزیل در بازی امروز بی نقص و عالی کار کردند. آبشار مجتبی میرزاجانپور در منطقه یک زمین حریف به امتیاز ۳ برای تیم ایران تبدیل شد.سرویس “سانتوس جونیور ” با دستان فرهاد قائمی برخورد کرده و برای برزیل یک امتیاز دیگر را در پی داشت.

اسپک محمد موسوی با وجود داشتن ۳ دفاع قدرتمند به امتیاز ۵ برای ایران تبدیل شد. در امتیاز ۶ امروز برای اولین بار ۲ تیم با هم برابر شدند. و پس از آن اسپک ” شهرام محمودی” یک امتیاز برتری را برای ایران به ارمغان آورد.

وقت استراحت فنی اول این ست ۸ بر ۷ به نفع تیم ایران رقم خورد. بازیکنان برزیلی در این ست مقابل سرویسهای پرشی تیم ایران حرفی برای گفتن نداشتند.

“برناردو رزنده” سرمربی تیم برزیل که از نوع امتیاز آوری شاگردانش عصبانی شده بود در امتیاز ۱۲ بر ۹ که از تیم ایران عقب افتاده بود اقدام به گرفتن وقت استراحت فنی کرد.

بازیکنان نسبت به خروج توپ از زمین و سوت داور معترض بودند که پس از بررسی ویدئو چک  داور پوئن ۱۱ را به تیم برزیل داد.این مساله با اعتراض سعید معروف کاپیتان تیم ملی مواجه شد اما فایده ای نداشت.

سرویس پرشی موجی آرمین تشکری و برخورد اسپک شهرام محمودی با دست دیوار دفاعی برزیلیها امتیاز ۱۵ را برای ایران به همراه داشت.

وقت استراحت فنی دوم با پوئن ۱۶ بر ۱۲ به نفع ایران ثبت شد.

دریافت تیم ایران در این ست به مراتب بهتر از ست قبلی بود. سکاندار تیم برزیل در پوئن ۱ بر ۱۷ دست به ۲ تعویضه زد تا بلکه از این طریق شاگردانش موفق به امتیازآوری شوند اما ملی پوشان کشورمان بلافاصله پس از شروع بازی امتیاز ۱۸ را به دست آوردند.

سرویس “لوکارلی” بازیکن قدرتمند برزیلی ها مستقیم به پوئن تبدیل شد و امتیاز ۱۶ را برای این تیم به دست آورد.

محمودی به خوبی در این ست توانست از خط دفاع تیم برزیل عبور کند و همچنان در امتیازآوری برای تیم ایران یکه تاز باشد. در این دیدار عبدالرضا علیزاده” به عنوان لیبرو تیم ملی کشورمان در دریافت عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت.

برخورد توپ سرویس “سانتوس” با تور امتیاز ۲۲ را برای ایران رقم زد. شاگردان “رزنده” نتوانستند در دفاع موفق باشند و این مساله فریاد سرمربی را در آورد.

 

 

در امتیباز ۲۳ بر ۲۱ کواچ دست به تعویض زد و از مهدی مهدوی برای زدن سرویس به جای سعید معروف استفاده کرد.

با تجربه های برزیلی اجازه بالا رفتن اختلاف امتیازدر این ست را نمی دادند که اسپک محمد موسوی عراقی مانع از برنامه ریزیهای آنها شد. کواچ از عادل غلامی در پوئن۲۴ بر ۲۳ به جای میرزاجانپور استفاده کرد.

امتیازات در این ست به طور پایاپای د نبال می شود و بازیکنان هیچ یک از تیم ها نمی خواستند نتیجه را واگذار کنند.

 

ست  سوم با حساب ۲۰ بر ۲۵ به نفع برزیل بود

 

ست سوم این بازی حساس و نزدیک در حالی آغاز شد که ۲ تیم در گرفتن ست با یکدیگر برابر بودند و هریک از آن ها یک ست از این بازی حساس را به نام خود ثبت کرده بودند.

لوکارلی دربرابر اسپک “شهرام محمودی ” دفاع خوبی نداشت.

در این ست شاگردان برناردی رزنده سعی کردند از آنالیز انجام شده و نکات فنی که در اختیارشان قرار داشت  به خوبی استفاده کنند تا جایی که اختلاف امتیاز خود را به عدد ۳ رساندند.

سرویس پرشی مجتبی میرزاجانپور و دفاع خوب “فرهاد قائمی” امتیاز ۵ را برای تیم ایران به دست آورد.این ست لوکارلی عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت و امتیاز ۸ ر برای زرد پوشان کسب کرد.

وقت استراحت فنی اول این ست با پوئن ۸ بر ۵ به نفع تیم برزیل رقم خورد.

عبدالرضا علیزاده در پوئن ۱۱بر ۷ به نفع برزیل از ناحیه انگشت دست دچار مشکل شد و بازی با کمی وقفه مواجه شد. باز هم اسپک های سنگین قدرتمند “لوکاردی” به امتیاز ۱۲ برای برزیلی ها تبدیل شد و این مساله اختلاف امتیاز ۲ تیم را افزایش داد.

آبشار “مجتبی میرزاجانپور” به زمین حریف خورده و امتیاز ۱۱ را برای ایران به دست آورد. برونو رزنده کاپیتان تیم برزیل در مقابل اسپک بازیکنان تیم ایران دفاع خوبی را از خود نشان داد و امتیاز ۱۵ را برای تیم خود ثبت کرد. در پوئن ۱۳ بر ۱۵ کواچ از عادل غلامی در ترکیب استفاده کرد.

وقت استراحت فنی دوم این ست با پوئن ۱۶ بر ۱۳ به نفع برزیل رقم خورد.

ملی پوشان کشورمان در این ست برخلاف ست دوم که در اکثر پوئنها از حریف پیش بودند تا حدودی در گرفتن پوئن دچار مشکل شدند.

“لوکاس ساتکم” توانست در این ست به عنوان یکی از مهره های موثر تیم برزیل خود نمایی کند. در پوئن ۲۰ بر ۱۷ کواچ دست به ۲ تعویضه خود زد و از امیر غفور و مهدی مهدوی به جای سعید معروف و شهرام محمودی در زمین استفاده کرد.

بازیکنان تیم برزیل که به تهران آمده بودند تا با کسب ۲ پیروزی و به دست آوردن امتیازات لازم باخت های قبلی خود را جبران کنند از نهایت توان خود برای گرفتن امتیاز مقابل سفید پوشان ایرانی استفاده کردند.

کواچ در امتیاز ۲۲ بر ۱۷ اقدام به گرفتن وقت استرات کرد تا بلکه با صحبت کردن با شاگرانش از طریق فریاد های بی امان خود به آنها اهمیت بازی را گوشزد کند.  کواچ از میلاد عبادی پور به جای مجتبی میرزاجانپور در زمین استفاده کرد.اسپک امیر غفور امتیاز ۱۹ را برای ایران به همراه داشت.

ست چهارم با نتیجه۲۵ بر ۱۷ به نفع ایران تمام شد

ست چهارم بازی در حالی آغاز شد برزیلی ها به خاطر کسب ۲ ست از ایران با آرامش بیشتری بازی را دنبال می کردند.

در این ست عادل غلامی سرعتی زن تیم ایران از ابتدا در ترکیب قرار داشت. ملی پوشان کشورمان به سرعت ۲ امتیاز از حریف به دست آوردند.اما زرد پوشان برزیلی نمی خواستند به این راحتی بازی را به ست ۵ بکشانند و خواهان پایان دیدار در این ست و کسب ۳ امتیاز کامل بازی بودند.

می پوشات کشورمان هم نمی خواستند طعم شیرین برد ۳ امتیازی برزیل در سائوپائولو را با باخت از بین ببرند نهایت توان خود را در این ست به کار گرفتند و باپوئن ۶ بر ۳ از حریف پیش افتادند.

اسپک مجتبی میرزاجانپور امتیاز۷ را برای تیم ایران به دست آورد و محمد موسوی عراقی با آبشار خود تکلیف وقت استراحت فنی اول را مشخص کرد.

وقت استراحت فنی اول ست چهارم با پوئن ۸ بر ۴ به نفع ایران رقم خورد.

امتیاز آوری بازیکنان تیم ملی کشورمان در این همراه با حمایت پر شور تماشاگران حاضر در سالن همراه بود آنها یک صدا با ایران ایران گفتن خود جو سالن را برای برزیلی ها سخت تر می کردند.

اسپک عادل غلامی با دفاع حریف برخورد کرد اما خروج توپ از زمین امتیاز ۱۵ را به نام ایران ثبت کرد. آبشار محکم شهرام محمودی هم بع از برخورد با دست دفاع برزیل به خارج از زمین رفته و امتیاز ۱۶ را برای کشورمان به همراه داشت تا وقت استراحت فنی دوم را در برابر ۹ پوئنی که حریف کسب کرده بود را به نفع ایران رقم بزند.

کواچ که نمی خواست این ست را از دست بدهد در پوئن ۱۷ بر ۱۴ اقدام به گرفتن وقت استراحت فنی کرد تا از این طریق به شاگردانش نکات فنی را گوشزد کند بلافاصله پس از ورود به زمین ملی پوشا ن کشورمان موفق به گرفتن ۲ امتیاز از حریف شدند و اختلاف امتیاز خود را به عدد ۵ رساندند.

سالن ۱۲ هزار نفری آزادی امشب رنگ و بوی دیگر داشتن تمام حاضران فقط برد می خواستند بعد از گرفتن امتیاز ۲۰ به یکباره تماشاگران به هوا بر خواستند.

در این دیدار بنا به در خواست سرمربیان ۲ تیم به خصوص برزیل از ویدئو چک استفاده شد.سرویس پرشی “مجتبی میرزاانپور” با دریافت خوب برزیلیها همره بود و آنها پس از مدت ها یک امتیاز به دست آوردند.

با وجودآنکه بازی ۲۳ بر ۱۶ به نفع تیم ایران دنبال می شد اما شاگردان رزنده خود را بازنده نمی دانستند و در صدد گرفتن امتیاز از تیم ایران بودند.

پرتاب شدن یک شی به داخل زمین باعث شد تا ناظرین حاضر در سالن یک پوئن منفی را برای میزبانی ایران ثبت کنند.

 

ست پنجم بازی ایران و برزیل با نتیجه ۱۵ بر ۹ به نفع تیم ایران رقم خورد.

 

ست پنجم این دیدار با شروع طوفانی ملی پوشان کشورمان آغاز شد آن ها با گرفتن ۳ امتیاز متوالی به حریف نشان دادند که خیال غلبه بر والیبال ایران در تهران را از سر رها کند.

ملی پوشان کشورمان با اقتدار امشب یک والیبال حرفه ای و مدرن را به نمایش گذاشتند “برناردی رزنده” در برابر اشتباهات شاگردانش دیگر حرفی برای گفتن نداشت وی هم قبول کرد که باید ببازد و والیبال ایران به معنای واقعی کلمه حرفه ای شده است. وقت استراحت فنی اول با امتیاز ۸ بر ۲ به نفع ایران رقم خورد.

برزیلی ها که از باورشان دور بود که در ۲ بازی مغلوب تیم ملی ایران بشوند تمام تلاش خود را برای جبران امتیازات از دست رفته به کار گرفتند ولی این مساله جواب نداد و آن ها همچنان با اختلاف امتیاز بالا از تیم ایران عقب بودند. دیگر سالن ۱۲ هزار نفری و تماشاگرانش پوئن های پایانی را تک به تک شمارش می کردند تا ایران دومین شگفتی خود در لیگ جهانی ۲۰۱۴ را هم رقم بزند.

امتیاز ۱۴ برای تیم ایران به خاطر به خارج رفتن سرویس ویسوتو رقم خورد. شهرام محمودی ۱۵ امتیاز ایران را به دست آورد.

سپیده تدین
644 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید