کافه گردش
اخبار
۸ تیر ۱۳۹۳, ۱:۰۵ ب.ظ

پرسپولیس سهمیه آسیایی را از دست می دهد

2380629_419

محمدرضا خلعتبری نتوانست برای پرسپولیس آنگونه که انتظار می‌رفت عمل کند هر چند در مقاطعی حساس به کمک سرخپوشان آمد اما در این میان دردسرهای این انتقال هم کم نبود، درد سرهایی که البته خلعتبری خود در بوجود آمدن آنها نقشی نداشت. تا مدت‌ها بحث بر سر این مساله بود و هست که باشگاه پرسپولیس بابت انتقال این بازیکن به عجمان بدهکار است.

اما گرفتاری دیگری نیز در این بین بوجود آمده، تخلفی که در این انتقال روی داد و خلعتبری در مقطعی به پرسپولیس آمد که فقط بازیکنان آزاد امکان انتقال داشتند و هماهنگی‌ها بین پرسپولیس و عجمان به شکلی بود که شرایط اینگونه به نظر آید و حالا فیفا می پرسد اگر این بازیکن آزاد بود هزینه انتقال چه معنایی دارد.

پرسپولیسی‌ها می گویند با توجه به مجموعه پرونده صدورحکم سقوط به دسته پایین‌تر جزو گزینه های مطروحه نیست.

مصطفی شکری، وکیل باشگاه می گوید: ماحتی امیدواریم  با توجه به شکل ماجرا تبرئه شویم یا اینکه پرونده با جریمه نقدی بسته شود.

وی در حالی اینگونه توضیح می‌دهد که  منابع غیر رسمی خبر می‌دهند در جلسه اضطرای چند روز قبل نگرانی زیادی برای کسر امتیاز وجود داشت.

نشست کمیته انضباطی فیفا برای بررسی این پرونده با توجه به برنامه ارسالی از سوی فیفا،  ۱۵ تیر ماه اعلام شده است سوال این است که اگر حکم کسر امتیاز صادر شود این امتیازات از فصل قبل کاسته خواهد شد یا از فصل آینده؟

یک کارشناس مسایل حقوقی فوتبال در این ارتباط می گوید: اگر حکم قبل از قرعه کشی مسابقات فصل بعد که تاریخ آن تیر ماه اعلام شده صادر شود برای فصل گذشته اجرا خواهد شد و البته بعید است حکم با این سرعت اعلام گردد حالا اگر امتیاز فصل قبل پرسپولیس کسر شود، این تیم سهمیه آسیایی را از دست خواهد داد.

البته شواهد و قراین بر اساس توضیحات ارسالی پرسپولیس برای فیفا مبنی بر این است که اگر این اتفاق روی نمی داد، ممکن بود خلعتبری یک فصل فوتبال را از دست بدهد و این مساله ایجاد امیدواری می‌کند که فیفا سختگیرانه برخورد نکند چنانکه در پرونده‌های جدی‌تر از این هم احکام شدیدی صادر نشد.

*پرسپولیس مخفی کاری نکرد فیفا چرا مجوز صادر کرد / شک سرخ‌ها به تحرکات داخلی

فیفا مچ پرسپولیس و عجمان‌ را گرفت، یک سند که می توانست ارسال نشود فیفا را احساس کرد حالا پرسپولیسی‌ها به عوامل داخل هم مشکوک هستند.

فیفا در حال بررسی پرونده باشگاه‌های پرسپولیس و عجمان است آنها مچ این دو باشگاه را به استناد سندی گرفته‌اند که توسط خود آنها ارسال شده بود و گفته می شود ارسال این سند که همان توافقنامه سه جانبه بوده و مشخص می کند خلعتبری بازیکن آزاد نبوده است هیچ ضرور‌تی نداشته اما اکنون این سوال مطرح می شود که چنین اتفاقی چگونه شکل گرفته است.

در این میان ارسال این سند خود  می‌تواند دستاویزی برای نجات دو باشگاه باشد چرا که می توانند ادعا کنند هیچ کار پنهانی در  جریان نبوده است و در غیر این صورت لزومی نداشت این سند ارسال شود.

در واقع این موضوع مطرح است که وقتی این سند ارسال شده بود فیفا‌ در صورت مغایرت نباید مجوز را صادر می‌کرد و شانسی برای تبرئه ایجاد می‌شود در واقع پرسپولیسی‌ها باید در دفاعیات‌ خود به این مساله اشاره کنند.

در این میان نکته حساس برای پرسپولیسی‌ها این است که وقتی چنین سندی از ابتدا در اختیار فیفا بوده، چه عاملی باعث شده تا پس از یکسال حساسیتی به این شدت ایجاد شود و در این ارتباط شک پرسپولیسی‌ها به عوامل داخلی نشانه رفته است که شاید با حساس کردن موضوع تلاش کرده‌اند مشکلاتی را برای این باشگاه ایجاد کنند.

*خوشحالی بعضی‌ها با انتشار خبر جدایی استیلی

انتشار خبر احتمالی جدایی حمید استیلی از پرسپولیس برای پیوستن به راه آهن، باعث خوشحالی بعضی عوامل تیم دراردوی اردبیل شده است.

دراین مساله که علی دایی و حمیداستیلی روابط خوبی دارند شکی نیست. از شنیده‌ها هم برمی‌آید که با توجه به اتفاقات روی داده برای استیلی، علی دایی حداقل تحت تأثیر مطالبی که اطرافیان وی بایت جدایی استیلی خوشحال بشود یا نشود مطلبی نیست که بتوان به سادگی درباره آن قضاوت کرد، اما به نظر می رسد مثل همیشه مرید‌هایی هستند که جلوتر از مرادخود حرکت می‌کنند.

درهمین راستا از اردوی پرسپولیس دراردبیل خبر می رسد که انتشار اخبار مربوط به احتمال جدایی حمیداستیلی از هیات مدیره باعث خوشحالی بعضی عوامل در تیم شده است که آن را نیز مطرح کرده‌اند.
*نا امید از حفظ مهرداد پولادی/پرسپولیسی‌ ها به دنبال چپ پا

پرسپولیسی‌ها با این احتمال که مهرداد پولادی با پیشنهاد‌های خارجی روبرو شود به دنبال جذب یک بازیکن چپ پا هستند.

با درخشش مهرداد پولادی دررقابت‌های جام جهانی، این احتمال که وی با پیشنهادهای خوبی از سوی باشگاه‌های اروپایی روبرو شود قوت گرفته است.

او چندی پیش صحبت از فسخ قرارداد خود به خاطر نرسیدن مطالباتش کرده بود و پرسپولیسی‌ها با اسنادی که جمع آوری کردند مشکل را حل و فصل نمودند اما حالا این مسئله مطرح است که  وی در صورت مطرح شدن پیشنهاد اروپایی اجازه دارد همکاری خود با سرخپوشان را قطع کند.

دراین ارتباط هر چند هنوز اتفاقی نیافتاده است اما پرسپولیسی‌ها به تکاپو افتاده اند تا بازیکنان چپ پایی را شناسایی کنند در شرایط فعلی بحث گزینه های خارجی هم مطرح است.

*دنیای وارونه در پرسپولیس/ التماس دهنوی برای برگرداندن دریافتی اضافه از باشگاه!

باشگاه پرسپولیس در مقابل بازگرداندن پول اضافه توسط قاسم دهنوی مقاومت می‌کند تا یکی از عجیب ترین اتفاقات فوتبال ایران شکل بگیرد.

قاسم دهنوی بازیکن خاصی است شاید مهره مار داشته باشد وی در سال‌های گذشته بازیکنی بود که همزمان با چند باشگاه قرارداد می‌بست تاخاص باشد.

در شرایطی که در تمام فوتبال ایران این مربیان و بازیکنان هستند که دنبال باشگاه‌ها می‌روند تا مطالبات خود را دریافت کنند. این باشگاه‌ها بودند که سال قبل دنبال دهنوی می‌دویدند تا پولشان را بگیرند. شاید او تنها بازیکن بدهکار به باشگاه‌ها در ایران بود.
خاص بودن دهنوی به اینجا ختم نمی‌شود. درحال حاضر درهمین پرسپولیس اکثر بازیکنان با باشگاه اختلاف دارند که طلبشان بیش از رقم اعلام شده است و باید هزار و یک  جور سند ارائه دهند ولی مسئله دهنوی وارونه است.

دهنوی به همراه وکیلش در باشگاه حاضر بود که متوجه شد بیش از ۱۱۰ میلیون تومان مبلغ پرداختی به وی در اسناد وجود ندارد. وی می توانست صدای این قضیه را در نیاورد، اما موضوع را به اطلاع باشگاه رساند. نکته شگفت آور اینکه دهنوی و وکیلش اصرار می‌کردند و مسئولان باشگاه انکار و از دهنوی مدرک می خواستند!!

انتهای پیام/

سپیده تدین
487 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید