کافه گردش
اخبار
۲۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۱۷ ق.ظ

کفاشیان: نباید از برد مغرور و از شکست ناراحت شویم

77777777777777777777777777777777777777777

رئیس فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: از روزی که به برزیل آمدیم سه جلسه برگزار شد که اولین آن مربوط به کنگره AFC بود. درباره تغییر اساسنامه صحبت‌هایی مبنی بر اینکه نایب رئیس با انتخابات و رای گیری انتخاب شود. اکثرا با این مساله موافق بودند و ما هم رای مثبت دادیم و تصویب شد.

مساله دیگر درباره تشکیل یک منطقه مستقل برای شش کشور از جمله ایران بود. این بحث مطرح شد که این شش کشور یک ZONE داشته باشند. با پیشنهاد اولیه موافقت شد و قرار شد در کنگره بعدی AFC مصوب شود. هدف ما کمک به این شش کشور بود. اسم آن هم “کفا” خواهد بود. دبیرخانه نیز در تهران تشکیل شود. در این جلسه رئیس فدراسیون جهانی فوتبال نیزحضور داشت.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا تشکیل این zone چه سودی برای ایران خواهد داشت، گفت: تشکیل zone باعث می شود تا ما در کمیته اجرایی AFC نماینده داشته باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره جلسه دوم گفت: جلسه بعدی کنگره فیفا بود. گزارشی از فعالیت‌های انجام شده ارائه شد. فیفا به هر کشور ۷۵۰ هزار دلار کمک کرد. در حالی که در دوره قبلی ۲۵۰ هزار دلار کمک کرده بود. بلاتر در این کنگره عدم محدودیت سنی برای ریاست فیفا را به رای‌گیری گذاشت که ۹۰ درصد موافق بودند که محدودیت برداشته شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه درباره اینکه آیا می‌توان ۷۵۰ هزار دلار را با توجه به تحریم‌ها به ایران منتقل کرد، گفت: ما مشکلی برای این انتقال نداریم. از طریق سفارت ایران در برزیل این کار را انجام خواهیم داد. فیفا امسال درآمد بالایی دارد و به همین خاطر کمک بیشتری انجام داد. ما می‌توانیم با گزارش‌هایی که از فعالیت‌هایمان ارائه می‌دهیم علاوه بر این مبلغ پول بیشتری از فیفا بگیریم. بودجه درنظر گرفته شده برای پروژه گل نیز از ۵۰۰ به ۶۰۰ هزار دلار افزایش پیدا کرد که اتفاق خوبی بود. گزارش مالی هم در جلسه ارائه شد.روز سوم هم ما را برای تماشای بازی افتتاحیه به ورزشگاه بردند.

کفاشیان درباره تمدید قرارداد کی‌روش پس از جام جهانی نیز گفت: با او مذاکره کردیم. وی تاکید داشت که قبل از جام جهانی تکلیفش مشخص شود. ما نه به او نه گفته ایم و نه آره! این مساله هم دلایل مختلفی دارد. یکی این که باید ببینیم تیم ملی چه نتایجی کسب می‌کند، دوم این که مشکلات مالی بسیار زیادی داریم و هزینه‌ها سنگین است. اگر به ما کمک نشود قطعا به مشکل برخواهیم خورد. هنوز به تصمیم نهایی نرسیده‌ایم. از نظر توانایی و شناخت کی‌روش بهترین گزینه است، اگر بخواهیم کسی در حد واندازه‌های کی‌روش را بیاوریم یکی دو سال طول می‌کشد. با گزینه داخلی هم خیلی‌ها مخالف هستند.

کفاشیان درباره وضعیت ملی‌پوشان نیز گفت: بچه‌ها روحیه خوبی دارند و در چهره هیچ کدام خستگی دیده نمی‌شود. آنها کاملا آماده هستند و بی صبرانه منتظرند بازی با نیجریه شروع شود. این همه مدت انتظار حضور در جام جهانی را کشیده‌ایم و حالا به این رقابت‌ها راه پیدا کرده‌ایم. اما تیم‌های دیگر کمتر از ما نیستند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که میزبانی برزیل را چگونه دیدید، گفت: در هتلی که ما هستیم برای آب هم پول می‌گیرند.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا از پاداشی که فیفا به تیم‌های حاضر در جام جهانی می‌دهد، به بازیکنان می‌دهید گفت: ده درصد این پاداش بر اساس قرارداد حق کی‌روش است. درباره باقی مانده آن هم باید در هیات رئیسه تصمیم بگیریم.

سپیده تدین
481 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید