کافه گردش
اخبار
۲۶ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۰۱ ق.ظ

کواچ: متاسفم که باختیم/ شروع بدی داشتیم

222222222222
سرمربی تیم ملی والیبال ایران معتقد است تیم برزیل در آخرین بازی خود در تهران، بسیار به حد و اندازه‌های واقعی‌اش نزدیک بوده است.

اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در نشست خبری بعد از دیدار برابر برزیل صحبت‌هایش را با ابراز تاسف از شکست در دیدار دوم آغاز کرد و گفت: خیلی متاسفم که باختیم. ما ۲ بار برزیل را برده بودیم و در این دیدار نتوانستیم حریف را شکست دهیم. قبل از این اگر می‌خواستیم درباره بردن برزیل صحبته کنیم، شاید همه می‌گفتند غیر ممکن است اما ما بازی نخست در ایران را بردیم و اننتظار ها ایجاد شد که بازی دوم را نیز برنده شویم. البته با اینکه باختیم اعتقاد دارم خوب کار کردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با اشاره به عملکرد ملی‌پوشان در ادامه بیان کرد: شروع بسیار بدی داشتیم. در شرایط خیلی بدی شروع کردیم که امشب برزیل واقعی را می‌دیدیم. این برزیل واقعی بود که ما امشب در میدان دیدیم. به هر حال توانستیم به برزیل واقعی نزدیک شویم. علی‌رغم اینکه هواداران زیادی در سالن بودند و به خوبی از ما حمایت می‌کردند در ست اول و دوم خوب نبودیم و از اواخر ست دوم و در ست سوم تازه خوب شدیم. موتور ما روشن شد که توانستیم در ست سه و چهار خوب کار کنیم. با این حال در این بازی مغلوب شدیم و باید از این پس برای دیدارهای بعدی آماده شویم

.

کواچ با اشاره به نبرد با ایتاالیا ادامه داد: باید آماده شویم تا برابر ایتالیا خیلی خوب باشیم تا امتیازهای لازم را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال در ادامه به سوالی مبنی بر اینکه مسئله تبانی ایتالیا با کشورهای دیگر برای حذف تیم ملی ایران چیست بیان کرد: این مهم نیست چه اتفاق‌هایی می‌افتد. مهم نتیجه‌ای است که ما کسب می‌کنیم. مهم نیست حریفان چه شرایطی دارند مهم این است که ما چه کیفیتی را در میدان نشان دهیم. با این حال سعی می‌کنیم آنچه لازم است را به نمایش بگذاریم و موفق شویم باید بدانیم تیمی به تهران می‌آید که چیزی برای از دست دادن ندارد.

وی درباره کارت زردی که گرفت، گفت: از آنجایی که رزنده یک مربی شناخته شده‌تر از من است و سال‌هاست که در سطح اول والیبال جهان او را با رفتارش می‌شناسند،‌ داور نسبت به حرکاتش سخت‌گیری نکرد اما چون من جوان‌تر هستم بلافاصله به رفتار من عکس‌العمل نشان دادند و یک کارت زرد گرفتم.

کواچ در پاسخ به پرسشی درباره دلیل ضعف دریافت ایران در ست نخست این بازی در حالی که قدری عصبی شده بود گفت: من معتقدم که امروز والیبال خوبی در زمین اجرا شد نمی‌دانم چرا مدام این سوال‌ها را تکرار می‌کنید. انگار هیچ شناختی از برزیل ندارید. برزیل بهترین تیم دنیاست. نباید فقط نقاط ضعف تیم خود را ببینید. چرا هیچ کس نمی‌پرسد بازیکنان ایرانی نسبت به بازی‌های قبل نقاط ضعف خود را پوشش داده‌اند. برزیل ۶ نفر از بهترین بازیکنان جهان را در اختیار دارد. باید شناخت کافی از حریف داشته باشیم و بر اساس آن عملکرد تیم ملی را قضاوت کنیم. در جلسه قبل فقط یک نفر بود که اشاره کرد ایران چه پیشرفت خوبی داشته است. فکر می‌کنم باید یادآوری کنم در رده‌بندی جهانی برزیل اول است و ایتالیا و لهستان هم در رده‌های سوم و پنجم قرار دارند اما ایران در رده دوازدهم رنکینگ جهانی است.

سپیده تدین
447 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید