کافه گردش
اجتماعی
۹ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۰۸ ق.ظ

گرانترین مدارس دولتی شناسایی شدند

گرانترین مدارس دولتی شناسایی شدند

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت:‌ از میان پنج نوع مدرسه دولتی تنها مدارس دولتی عادی هستند که حق دریافت شهریه از خانواده‌ها ندارند و سایر مدارس دولتی می‌توانند به تفکیک براساس اساسنامه تا سقف ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شهریه دریافت کنند.

افزایش گلایه خانواده‌ها از شهریه برخی از مدارس دولتی از نوع هیات امنایی، سمپاد (استعدادهای درخشان)، نمونه دولتی و شاهد در حالی است که اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از وصول تنها ۱۵ مورد شکایت تا امروز خبر می دهد.

 

 

عزل دو مدیر متخلف در پی ۱۵ مورد شکایت

 

وی افزود: به دنبال رسیدگی به تخلفات مدارس تا امروز دو مورد عزل مدیر مدرسه داشتیم و در مراتب دیگر ارسال پرونده به هیات تخلفات اداری، تذکر کتبی و شفاهی و استرداد وجه دریافت شده از دیگر روشهای برخورد است.

 

وی افزود: در اداره کل آموزش و پرورش تهران ستاد ثبت نام داریم که در آن رییس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات مسئولیت رسیدگی به تخلفات مدارس را به عهده دارد همچنین در کنار هر ستاد ثبت نام اصلی در منطقه ۱۰ تا ۱۵ ستاد فرعی وجود دارد که آدرس و شماره تماس ستادهای ثبت نام در سایت اداره کل موجود است.

 

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ۱۵۰ ستاد ثبت نام در تهران وجود دارد که از آغاز زمان ثبت نام مدارس تا امروز تعداد شکایات به ۱۵ مورد رسیده است.

 

چهاربند با اشاره به اینکه مدارس سمپاد (استعدادهای درخشان) می‌توانند در دوره متوسطه و پیش دانشگاهی طبق مصوبه تا سقف ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شهریه دریافت کنند، گفت: دریافت شهریه در مدارس نمونه دولتی و هیات امنایی هم قانونی است. درحال حاضر مدارسی که غیر از مدارس دولتی عادی شهریه دریافت نکنند غیر متعارف است و تنها تعداد محدودی مدارس دولتی عادی است که نباید شهریه دریافت کنند.

 

وی با اشاره به میزان شهریه مدارس دولتی غیرعادی گفت:‌ شهریه مدارس تیزهوشان در دوره راهنمایی حدود دو میلیون و پانصد هزار تومان است در دوره متوسطه دوم، چهار میلیون و دویست هزار تومان و دوره پیش دانشگاهی چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش تهران مدارس استعدادهای درخشان را گرانترین مدرسه در میان مدارس دولتی نام برد و گفت: شهریه در دوره اول متوسطه این مدارس دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، در دوره دوم متوسطه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در پیش دانشگاهی چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

سپیده تدین
486 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید