کافه گردش
اخبار
۲۲ شهریور ۱۳۹۴, ۸:۵۷ ق.ظ

یزدانی در دیدار نهایی از کسب مدال طلا بازماند

اخبار,اخبارورزشی,کشتی آزا د

پرتال خبری واکنش:نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان با شکست در دیدار نهایی از کسب مدال طلا بازماند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه مسابقات چهار وزن سوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که از ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته (شنبه) به وقت ایران در شهر لاس وگاس آمریکا آغاز شده است، حسن یزدانی نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم کشورمان با شکست در دیدار نهایی از کسب مدال طلا بازماند.

در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۳۳ کشتی‌گیر روی باسکول رفته‌اند، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۶ بر ۴  (ضربه فنی) مقابل یانگ هو جانگ از کره‌جنوبی به پیروزی رسید و راهی دور سوم شد. وی در دور سوم هم با نتیجه ۶ بر یک (ضربه فنی)‌ میروسلاو کایروف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۴ اروپا  از بلغارستان را شکست و راهی یک‌چهارم نهایی شد.

یزدانی در این مرحله نیز با ضربه فنی داوید تلاشادزه از گرجستان را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر ۴ جیمز گرین از آمریکا را مغلوب کرد و جواز حضور در دیدار پایانی را کسب کرد، اما در فینال با نتیجه ۱۰ بر ۳ مغلوب ماگومدرسول گاجی ماگومدوف، قهرمان بازی های اروپایی از روسیه شد تا ایران بدون مدال طلا رقابت‌های جهانی امسال را هم ترک کند.

تیم کشورمان سال گذشته هم با وجود کسب عنوان نایب قهرمانی و ۵ مدال، موفق به کسب مدال طلا نشده بود. آخرین طلای ایران ۲ سال پیش در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ بوداپست مجارستان کسب شده بود.

تیم کشتی فرنگی نیز در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ آمریکا موفق به کسب مدال طلا نشده بود.

به گزارش فارس، پیش از این حسن رحیمی با شکست در فینال ۵۷ کیلو‌گرم به مدال نقره بسنده کرده بود. در روزهای گذشته هم سیداحمد محمدی در ۶۵ و علیرضا کریمی در ۸۶ کیلوگرم ۲ مدال برنز برای ایران کسب کرده بودند. عباس طحان هم در ۹۷ کیلوگرم پنجم شده بود.

 

سارا ابراهیمی
476 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید