کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۳ تیر ۱۳۹۶, ۱۰:۲۹ ق.ظ

اخذ شهریه در مدارس دولتی غیرقانونی است

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اخذ هرگونه شهریه در مدارس دولتی از والدین دانش آموزان ،غیر قانونی و ممنوع است.
علیرضا سلیمی در این باره گفت: معلوم نیست که در مدارس دولتی با چه توجیه و منطقی از اولیای دانش آموزان شهریه دریافت می شود.اقدامی که خلاف قانون نظام اموزش وپرورش در حال انجام است .

وی با اشاره به اینکه کمیسیون اموزش مجلس در حال رسیدگی به این موضوع است افزود: چنانچه خانواده هایی با این اقدام غیرقانونی روبه رو شوند حتما اطلاع رسانی کنند ومجلس درمورد آن رسیدگی خواهد کرد.

سلیمی در پاسخ به این پرسش که آیا در این خصوص از مسئولین آموزش وپرورش خواستار پاسخگویی نشده اند گفت:ما از مسئولین آموزش وپرورش خواستیم در این خصوص توضیح دهند و آنها هم این اقدام را غیرقانونی دانستند و اعلام کردند که با مدیران متخلف برخورد می کنند.

وی با بیان اینکه مجلس با ابزارهای نظارتی خود پیگیر این موضوع است افزود: در وهله اول مسئولین آموزش وپرورش باید پاسخگو باشند و در مرحله حتما با مدیر متخلف برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

نماینده محلات در خصوص گزارش کمیسیون آموزش مجلس در رابطه با ماجرای لو رفتن سوالات امتحانات نهایی نیز گفت:متاسفانه این اتفاق ناگواربه دلیل کوتاهی ها و خیانت برخی افراد رخ داده است .که حتی بی دلیل تلاش می شد که اصل ماجرا انکار شود .ولی خوشبختانه طبق اسنادی که بدست آمده این اتفاق ناخوشایند به اثبات رسید .

وی با اشاره به اینکه این تخلف غیر قابل گذشت است افزود : با متخلفین برخورد خواهد شد چراکه دیگر بحث خیانت به یک فرد مطرح نیست بلکه به یک جامعه خیانت شده است .از این رو نتابج این گزارش بزودی توسط کمیسیون در مجلس ارائه خواهد شد.

حسین رادمرد
244 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید