کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۱ تیر ۱۳۹۶, ۱۱:۴۶ ق.ظ

زمان ثبت سفارش کتاب برای کلاس اولی‌ ها

مدیرکل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی از زمان ثبت سفارش انفرادی و گروهی کتاب‌های پایه اول دوره ابتدایی از ۱۵ تیر تا ۱۷ شهریور ماه خبر داد.

لیدا نیک‌روش مدیرکل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی در خصوص «نحوه ثبت سفارش کتاب‌های درسی دوره ابتدایی»، اظهار داشت: ثبت سفارش انفرادی و گروهی کتاب‌های پایه اول دوره ابتدایی از ۱۵ تیر تا ۱۷ شهریور ماه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اصلاح سفارش کتاب در دوره ابتدایی و از پایه اول تا ششم صورت می‌گیرد؛ به این معنی که اگر منطقه زندگی دانش‌آموزان تغییر پیدا کرد، این دانش‌آموزان می‌توانند از ۱۵ تیر تا ۱۷ شهریور ماه، اطلاعات در سامانه را اصلاح کنند؛ چراکه اگر اطلاعات آنها بر اساس جابجایی مدرسه تغییر کرده است، باید آن را جابجا کنند و در غیر این صورت کتاب این دانش‌آموزان به همان نشانی ثبت‌نام اولی که انجام داده‌اند، ارسال می‌شود؛ در نتیجه تأکید داریم اگر مدرسه، منطقه و استان دانش‌آموزان تغییر کرد، نسبت به اصلاح این اطلاعات در سامانه www.irtextbook.com اقدام کنند.

مدیرکل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی با اشاره به ثبت سفارش کتاب‌های پایه هشتم و نهم مدارس استعدادهای درخشان، گفت: ثبت سفارش گروهی و انفرادی دانش‌آموزان پایه هشتم و نهم این مدارس، از ۱۹ فروردین شروع شد و تا ۱۵ خرداد ماه ادامه داشت اما ثبت اطلاعات کتاب دانش‌آموزان پایه هفتم نیز مانند پایه اول ابتدایی که ورودی های جدید هستند با تأخیر و از ۱۵ تیر تا ۱۷ شهریور ماه انجام خواهد شد.

نیک‌روش در خصوص «گلایه خانواده‌ها از عدم ثبت به موقع اطلاعات دانش‌آموزان کلاس اول  در سامانه سناد و اختلال در فرایند دریافت کتاب‌های درسی»، تصریح کرد: این دانش‌آموزان باید به مدرسه مراجعه کنند تا مدیران مدارس هرچه زودتر اطلاعات آنها را وارد کنند؛ ضمن اینکه امسال در سامانه، راهنمای تصویری ایجاد شده است که تمام مراحل ثبت‌نام را برای دانش‌آموزان و اولیای آنها نمایش می‌دهد تا آنها مشکلی برای ثبت‌نام نداشته باشند.

امکان ثبت‌نام کتب درسی دانش‌آموزان کلاس اولی پس از قطعی شدن ثبت‌نام در مدرسه و ثبت اطلاعات آنها توسط مدرسه در سامانه سناد، وجود دارد.

حسین رادمرد
292 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید