کافه گردش
اخبار ورزشی
۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۹:۳۷ ق.ظ

۹ امتیاز حاصـل ۱۳ بازی استقلال

استقلال در هفته‌های اخیر نتایج خوبی در رقابت‌های لیگ کسب نکرده و همین عامل سبب شده هواداران این تیم بارها نارضایتی خود را نشان بدهند.
خبر ورزشی: استقلال در هفته‌های اخیر نتایج خوبی در رقابت‌های لیگ کسب نکرده و همین عامل سبب شده هواداران این تیم بارها نارضایتی خود را نشان بدهند. تیم‌های امیر قلعه‌نویی معمولاً همیشه شروع ضعیفی در لیگ داشتند و عملاً چهار، پنج هفته اول را از دست می‌دادند ولی پس از آن روی دور نتیجه‌‌گیری می‌افتادند و ناکامی‌های اولیه را جبران می‌کردند.

این رویه فقط محدود به استقلال نبود و در سپاهان و تراکتورسازی هم شاهد این اتفاق بودیم و چون این روند هر سال تکرار می‌شد کم‌کم همگان عادت کردند که فریب نتایج اولیه تیم‌های این مربی را نخورند اما امسال این روند تغییر کرد به طوری که استقلال در ۷ بازی ابتدایی خود در لیگ ‌برتر صاحب ۶ برد و تنها یک باخت شد و در حالی که انتظار می‌رفت آبی‌پوشان این روند موفقیت‌آمیز خود را حفظ کنند ناگهان ورق برگشت و استقلال از هفته هشتم تا هفته پانزدهم فقط و فقط ۶ امتیاز کسب کرد که حاصل یک برد، سه مساوی و چهار باخت بود.

این نتایج استقلال را از کورس قهرمانی تا اندازه‌ای دور کرد اما مجدد در نیم‌فصل دوم اوضاع دگرگون شد و آبی‌ها از ۷ بازی ابتدایی خود صاحب ۵ برد و ۲ مساوی و ۱۷ امتیاز شدند و این یک امتیاز کمتر از ۷ هفته ابتدایی دور رفت بود. دردسرهای استقلال دوباره از هفته هشتم دور برگشت و بازی مقابل نفت تهران آغاز شد و تا امروز آبی‌ها از ۵ بازی خود تنها صاحب سه امتیاز شده‌اند و هر چند روی کاغذ هنوز شانس بسیار کمی برای قهرمانی دارند اما عملاً باید تمام هم و غم خود را معطوف به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا کنند. در واقع نتایج استقلال در هر دو نیم‌فصل را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد‌؛ بخش اول از هفته‌های اول تا هفتم به ترتیب با ۱۸ و ۱۷ امتیاز که مجموع ۳۵ امتیاز را نشان می‌دهد و بخش دوم از هفته هشتم تا پانزدهم نیم‌فصل اول با ۶ امتیاز و هفته‌های ۲۳ تا ۲۷ نیم‌فصل دوم با ۳ امتیاز که جمعاً عدد ۹ از مجموع ۱۳ بازی را نشان می‌دهد.

در واقع استقلال از ۳۹ امتیاز ممکن این ۱۳ بازی تنها ۹ امتیاز کسب کرده که چیزی حدود ۲۵ درصد از مجموع امتیازات را نشان می‌دهد البته در شروع‌های هر نیم‌فصل و با توجه به موفقیت‌های استقلال می‌توان گفت از ۴۲ امتیاز ممکن ۳۵ امتیاز به حساب این تیم واریز شده که حدود ۸۴ درصد کل امتیازات را شامل می‌شود. به نظر می‌رسد در این روند نتیجه‌‌گیری استقلال نه کروش مقصر است و نه خبرنگاران و نه قلم به دست‌ها و نه پیشکسوتان منتقد و فقط و فقط این کادرفنی استقلال است که باید در این خصوص نظر بدهد.

اگر به لحاظ فنی بخواهیم به این نتایج نگاه کنیم باید بگوییم بزرگترین مشکل استقلال بدنسازی و بحث بدنی است. این تیم دقیقاً در شروع فصل و پس از تعطیلات به دلیل انجام بدنسازی نتایج خوبی گرفت اما در ادامه و به دلیل مشکلات بدنی بازی به بازی دچار افت شد.

حسین رادمرد
431 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید