کافه گردش
اجتماعی
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۷:۴۱ ق.ظ

BBC بخشی از کتاب‌خوانی مرا بدون مجوٌز پخش کرد

2332111_656

بعد از  پخش داستان‌خوانی‌محمود دولت‌آبادی از شبکه‌ی تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی وی به این اقدام اعتراض کرد.
 
وی همچنین در واکنش به خبر این رسانه نوشته است: برای چهارمین‌بار به اصلاحات پیشنهادی درباره‌ی رمان “کلنل” توجه جدی داشته و آن‌ها را لحاظ کرده‌ است.

این نویسنده‌ی پیشکسوت در متن خود مطرح کرد: «اخیراً بار دیگر رمان «کلنل» موضوع بحث رسانه‌یی شده است و این موضوع به هیچ وجه مورد علاقه‌ی اینجانب، محمود دولت‌آبادی، نیست.

دولت آبادی در ادامه اضافه می‌کند: در این میان شنیده شد که تلویزیون BBC بخشی از کتاب‌خوانی دانشگاهی مرا بی هیچ مجوٌزی از شبکه‌ی خود پخش کرده است. ضمن ابراز تأسف عمیق از این کردارِ غیرحرفه‌یی و غیرمسؤولانه به اطّلاع می‌رسانم که شخصاً برای هیچ فرستنده‌ی رادیویی – تلویزیونی کتاب‌خوانی نداشته‌ام و انجام چنین کاری از شبکه‌ی مربوطه خارج از هنجارهای اخلاقیِ بین‌المللی است و شخصاً از مقامات ذی‌ربط انتظار دارم این رفتار برنامه‌ساز خود را نکوهش و آن را منع کنند؛ و من هم امیدوارم این خطای ایشان عمدی نبوده باشد و تکرار نشود. ضمناً در سایت BBC نقل شده است که به قرار اطٌلاع، دولت‌آبادی پیشنهاد اصلاح متن را نپذیرفته است”!” محض رفع نگرانیِ سایت مربوطه به اطّلاع می‌رساند اینجانب برای چهارمین‌بار به اصلاحات پیشنهادی توجّه جدی داشته و اصلاحات مربوطه را لحاظ کرده‌ام!»

سپیده تدین
441 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید