کافه گردش
بین الملل
۳ تیر ۱۳۹۳, ۴:۴۰ ب.ظ

انتقاد نخست وزیر ایتالیا از اجرای سیاست‌های ریاضتی در اروپا

139211271110029002137933

نخست وزیر ایتالیا ضمن انتقاد شدید از ادامه اجرای سیاست‌های ریاضتی در منطقه یورو خواستار تغییر و اصلاح در اجرای این سیاست‌ها شد.اتئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا در سخنانی در پارلمان این کشور در آستانه نشست هفته جاری اتحادیه اروپا تاکید کرد: سیاست های ریاضتی به تنهایی نمی تواند ثبات مالی را در شرایطی تضمین کند که اقتصاد اروپا با نرخ بیکاری رو به افزایش و رکود روبرو است.

بر اساس این گزارش رنتسی تصریح کرد: ایتالیا خواستار تسهیل قوانین مربوط به بودجه اتحادیه اروپا نیست ولی قوانین موجود نیز باید در مرحله اجرا انعطاف پذیری داشته باشد تا کشورهای مختلف منطقه یورو از جمله ایتالیا بتوانند به تعهدات خود تا سال ۲۰۱۷ میلادی عمل کنند.

ایتالیا از ماه آینده میلادی ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده خواهد گرفت. ایتالیا قصد دارد طرح “هزار روزه‌ای” را ارائه دهد و به دنبال تصویب این طرح در پارلمان خواهد بود.

ایتالیا با نرخ بیکاری ۴۰ درصدی جوانان روبرو است و در ده سال گذشته نیز با پایین ترین رشد اقتصادی در بین کشورهای عضو یورو روبرو بوده است. رنتسی افزود: اگر رشد اقتصادی وجود نداشته باشد بی شک ثبات مالی نیز وجود نخواهد داشت. سیاست های اقتصادی و مالی اجرا شده در اروپا طی سال های اخیر در دستیابی به رشد اقتصادی و ثبات مالی ناکام بوده است.

نشست رهبران اروپایی در حالی قرار است روزهای ۲۶ و ۲۷ ژوئن پنج شنبه و جمعه آینده برگزار شود که انتخاب رئیس جدید کمیسون اروپا ظاهرا داغ ترین بحث در این نشست خواهد بود. در حالی که آلمان و تعداد دیگری از کشورهای اروپایی حمایت قاطع خود را از نامزدی ژان کلود یونکر نخست وزیر لوکزامبورگ اعلام کرده اند ولی انگلیس به دنبال همراه کردن برخی کشورهای اروپایی در مخالفت با یونکر است.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه پس از پایان نشست رهبران ۸ کشور اروپایی در پاریس تاکید کرده است: رهبران اروپا موافقت و حمایت خود را با انتخاب یونکر اعلام کرده اند. دیپلمات های آگاه اروپایی نیز اعلام کردند، یونکر احتمالا نامزد مورد نظر رهبران اروپایی برای ریاست کمیسیون اروپا در نشست ۲۶ و ۲۷ ژوئن خواهد بود.

سپیده تدین
339 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید