کافه گردش
بین الملل
۲۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۸ ق.ظ

بررسی زمینه های همکاری فنی و حرفه ایی بین ایران و روسیه

b42798
مدیرعامل شرکت اویل مینرال اینوست منت روسیه ، روند رو به رشد ایران در عرصه های علمی ، مهارتی ، فناوری و ارائه مقالات کاربردی در دنیا را ستودنی و با توجه به نگاه راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران ، ویژه دانست.

در نشست رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با مدیر عامل شرکت اویل مینرال اینوستمنت روسیه در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای، زمینه همکاری های دو طرف در حوزه اموزش های فنی و حرفه ای بررسی شد .

به گزارش خبرگزاری آران به نقل از روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی وحرفه ای، در این نشست کورش پرند رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن خیر مقدم و ابراز خشنودی از حضور مدیرعامل شرکت اویل مینرال اینوست منت روسیه و هیات همراه در مرکز تربیت مربی ، به تحلیل و تبیین نظام آموزش رسمی و غیر رسمی ایران پرداخت .

وی در ادامه روند رو به رشد ایران در عرصه های علمی ، مهارتی ، فناوری و ارائه مقالات کاربردی در دنیا را ستودنی و با توجه به نگاه راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران ، ویژه دانست .

معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی ظرفیت های نظام آموزش فنی و حرفه ای در ایران به ویژه مرکز تربیت مربی را در منطقه منحصر بفرد دانست .

پرند در ادامه به تشریح سند راهبردی مهارت و فناوری سازمان با سه محور نوآوری و کارآفرینی، فناوری و شایستگی پرداخت .

وی با اشاره به رویکرد اقتصادی مبتنی بر منابع و دانش در عرصه های بین المللی بیان داشت: دیپلماسی مهارت می تواند منشاء تقویت دیپلماسی عمومی در جهان شود همچنان که تقویت دوره های آموزش مهارتی در کشورهای عراق ، لبنان ، افغانستان ، تانزانیا ، بروندی و غیره منجر به تقاضای دیگر کشورها برای اعزام نیرو به ایران با هدف تکمیل آموزش مهارتی و اعزام مربیان ماهر و متخصص ایرانی به آن کشور ها شده است .

امین علی اف مدیرعامل شرکت اویل مینرال اینوست منت روسیه ضمن تقدیر از میهمان نوازی و رضایت از برگزاری این نشست، با توجه به ارایه راهکارهای رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و ابراز خرسندی از ظرفیت های بالای جمهوری اسلامی ایران در حوزه آموزش های مهارتی، در خصوص بازدید هیات ایرانی از ظرفیت ها و توانمدیهای استان داغستان اعلام آمادگی کرد که بتوان با شناخت بیشتر زمینه تبادل علمی و مهارتی دو طرف را فراهم کند .

وی سپس به تشریح نظام آموزش روسیه پرداخت .

در پایان این نشست کورش پرند به همراه امین علی اف و معاونان مرکز تربیت مربی از کارگاههای برق ، CNC ، جوشکاری ، تکنولوژی آموزشی و صنایع چوب این مرکز بازدید کردند .

پیشنهادهای ارایه شده در زمینه همکاریهای متقابل شامل تبادل دانشجو ، همکاریهای دو جانبه تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه آموزش نفت، گاز و پتروشیمی، همکاریهای دو جانبه تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه آموزش ماشین آلات سنگین ،همکاریهای دو جانبه تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه آموزش تراش سنگ های قیمتی و همکاریهای دو جانبه تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه آموزش تعمیر و نگهداری ماشین آلات مرتبط است.

منبع: آران نیوز

سپیده تدین
598 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید