کافه گردش
بین الملل
۷ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۲ ق.ظ

جنایت جنگی داعش؛ اعدام جمعی ۱۷۰۰ سرباز عراقی در تکریت

139304061300217233092733

سازمان دیده بان حقوق بشر با اشاره به اعدام صدها سرباز عراقی به دست داعش از کشف خندق هایی که اجساد این نظامیان در آنها قرار داده شده اند خبر داد.سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: تروریست های وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام در ژوئن جاری اقدام به اعدام جمعی نظامیان عراقی در تکریت کرده است.

در بیانیه این سازمان آمده است: بررسی تصاویر فوتوگرافی و ماهواره ای به شکل قطعی از اعدام جمعی در تکریت از سوی داعش پس از تسلط آنها بر این شهر در ۱۱ ژوئن حکایت دارد.
دیده بان حقوق بشر بیان کرد: آمار نشان می دهد که دست کم بین ۱۶۰تا۱۹۰ مرد در یازدهم و چهاردهم ژوئن اعدام شده اند.داعش از اعدام ۱۷۰۰ سرباز شیعی در تکریت زادگاه صدام خبر داده است.

در این بیانیه آمده است: به احتمال زیاد تعداد قربانیان داعش بیش از تعداد اجساد کشف شده باشد زیرا رسیدن به منطقه بسیار سخت است.

پیتر بوکارت مدیر برنامه های فوق العاده سازمان دیده بان حقوق بشر گفت: تصاویر فوتوگرافی و ماهواره ای، مدرک قوی بر جنایت جنگی وحشتناک است که تحقیقات بیشتر را طلب می کنند.به نظر می رسد که داعش ۱۶۰ مرد را در تکریت اعدام کرده است.

وی افزود:  کشتن هر فردی که در جنگ مشارکت نمی کند و نظامیانی که سلاح خود را تحویل داده و به اسارت گرفته شده اند به مثابه جنایت جنگی است.داعش کشتار جمعی به  راه می اندازد و درباره آن تبلیغ نیز می کند اما این گروه و دیگران باید بدانند که عراقی ها و دنیا مراقب آنها هستند.

سازمان دیده بان حقوق بشر خندق هایی که اجساد قربانیان در آنها قرار داده اند را مشخص کرده است؛ دو خندق در صد متری شمال قصر الماء یکی از کاخ های صدام دیکتاتور معدوم عراق در تکریت است اما مکان خندق سوم معلوم نیست.

سپیده تدین
1,784 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
این کار در توسعه وردپرس کمک شایانی خواهد کرد. برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید