کافه گردش
بین الملل
۲۷ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۵ ق.ظ

حرکت سینوسی قیمت‌ محصولات پائیزه کشاورزان را آزار می‌دهد

13921107000285_PhotoA

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه حرکت سینوسی قیمت‌ها برای کشاورزان آزار دهنده است گفت: تغییر ناگهانی قیمت‌ نهاده‌ها، کنترل قیمت‌ توسط دولت را سخت می‌کند.

رضا سیار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به اینکه قیمت فروش جو در کشور ایران کمتر از بازارهای جهانی است گفت: برای تولیدکننده جو ۹۲۰ تومان در حال حاضر قیمت مطلوبی برای فروش محصولات خود است.

وی در ادامه اظهار کرد: بالا رفتن قیمت حامل‌های انرژی به صورت مستقیم تاثیر بسزایی بر روی محصولات پائیزه نداشت اما به صورت غیر مستقیم تاثیرگذار بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه حرکت سینوسی قیمت‌ها برای کشاورزان آزار دهنده است تصریح کرد: زمانی‌که قیمت‌ نهاده‌ها به صورت ناگهانی بالا رفته و دوباره بعد از مدت کوتاهی به قیمت قبل باز می‌گردد میانگین گرفتن اینکه قیمت به طور متوسط در سال یا یک برهه زمانی چقدر بوده مشکل است و همین موضوع کنترل قیمت را برای دولت نیز سخت می‌کند.

وی با بیان اینکه وزیر فعلی جهاد کشاورزی پیشنهادات خوبی در این زمینه داشته‌ که در حال عملیاتی شدن است‌ گفت: شب عید امسال برای کمک به دامداران هماهنگی‌های لازم با تعاونی‌ها صورت گرفت که در نتیجه ۲ هزار و ۸۰۰ تن جو بین آنها توزیع شد.

سیار از عقد قرارداد با ۱۱ کارخانه خوراک دام با سازمان جهاد کشاورزی قم در شب عید امسال خبر داد و اظهار کرد: این کارخانه‌ها با استفاده از مواد اولیه‌ای که در اختیار آنها قرار گرفت ۷ هزار تن کنسانتره تولید کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: پکیج افزایش سرانه مصرف شیر در ایران یکی از برنامه‌های دولت یازدهم است؛ البته تشکیل کارگروه‌هایی برای شناسایی عدم استقبال از شیر و تبیین راهکارهایی برای تشویق مردم به صورت ریشه‌ای مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه یکی از معضلات امروز در این زمینه گرایش مردم به سمت استفاده از لبنیات سنتی است گفت: یکی از دلایلی که عموم مردم جامعه گرایش کمتری نسبت به محصولات کارخانه‌ای پیدا کرده‌اند این است که مردم اعتماد بیشتری از لحاظ کیفیت به لبنیات سنتی دارند.

وی تصریح کرد: طبق قوانین جدیدی که به زودی تصویب خواهد شد صنایع شیر زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی قرار خواهد گرفت که در این صورت نظارت بیشتری بر روی این موضوع توسط سازمان اعمال خواهد شد.

سپیده تدین
401 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید