کافه گردش
بین الملل
۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۱۱ ق.ظ

مریدان جاسوس آمریکایی عزا گرفتند!/ دستور دولت برای جلوگیری از بروز سیل در شمال

2367289_112

مشاور خاتمی: نامزدی هاشمی اصلاح‌طلبان را در انتخابات ۸۴ بازنده کرد

مشاور خاتمی و معاون اسبق وزارت خارجه گفت اگر هاشمی در سال ۸۴ نامزد نشده بود، اصلاح‌طلبان در آن انتخابات نمی‌باختند.محمد صدر در مصاحبه با نامه نیوز و در پاسخ این سؤال که چرا از دولت اصلاحات به دولت احمدی‌نژاد رسیدیم؟ گفت: یکی از دلایل مهمی که باعث بروز این اتفاق شد در مجموع اشتباه اصلاح‌طلبان بود. در انتخابات سال ۸۴ اصلاح‌طلبان ۴ نامزد داشتند و آرای اصلاح‌طلبان تقسیم شد و اگر در مرحله اول آرای اصلاح‌طلبان را جمع می‌کردیم رای ما از طرف مقابل بیشتر بود و انتخابات در مرحله اول تمام می‌شد. تحلیل بنده این است که اگر در آن انتخابات آقای هاشمی که در آخرین لحظه آمد، نامزد نمی‌شد آقای احمدی‌نژاد هم رئیس‌جمهور نمی‌شد.

وی همچنین گفت: در انتخابات سال ۹۲ آقای خاتمی نقش اساسی را در انتخابات ۹۲ داشت و آقای عارف به بنده گفت اگر آقای خاتمی از بنده بخواهد، انصراف می‌دهم، معنای این حرف این بود که به توصیه فرد دیگری عمل نمی‌کنم.

یاد‌آور می‌شود صدر از اعضای موسس حزب مشارکت بود. حزب مشارکت در سال ۸۴ با نامزدی مصطفی معین به میدان آمد. علی شکوری‌راد اخیرا گفته بود تصور حزب این بود که معین و هاشمی به دور دوم می‌روند و با توجه به رای منفی بالای هاشمی، نامزد مشارکت رئیس‌جمهور می‌شود.

گفتنی است مدعیان اصلاحات که با اطمینان از فقدان پایگاه مردمی، نامزد اصلی خود را وادار به انصراف کرده بودند، این روزها دست به تبلیغات وسیعی زده‌اند که رای آقای روحانی را به حساب خود بنویسند و مصاحبه صدر در همین جهت انجام شده است.

خاطرات هاشمی بالاخره قابل انتشار است یا نه؟!

یک عضو دفتر هاشمی‌رفسنجانی، بازخوانی‌های خاطرات وی در رسانه‌ها را مورد پرخاش و اعتراض قرار داد.

«رضا- س» ضمن یادداشتی در انتخاب، از اینکه رسانه‌ها و صدا و سیما به بازخوانی‌های خاطرات هاشمی در سال پرداخته‌اند، تاخت و این کار را عقده‌گشایی توصیف کرد. وی می‌نویسد: به راستی ساختن برنامه از خاطرات سال ۱۳۷۰ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که بدون ظاهر‌سازی و پنهان‌کاری بیان شده است، آن هم در سال ۱۳۹۳ چه توجیه سیاسی، جز عقده‌گشایی دارد؟!

این دومین اعتراض به بازخوانی خاطرات هاشمی است. پیش از این نیز به دنبال تهیه فیلم مستند من روحانی هستم که در آن به خاطرات هاشمی درباره حضور ماجرای مک‌فارلین استناد شده بود، مدعیان اصلاح‌طلبی به جای اعتراض به هاشمی، به سازندگان مستند حمله و فحاشی کردند!

یادآور می‌شود هاشمی در خاطرات روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۷۰ مصادف با تاسوعای حسینی می‌نویسد: «یک نفر چینی پیش‌بینی کرده است که ساعت ۸ امروز زلزله‌ای به قدرت ۶/۸ ریشتر در تهران روی خواهد داد. آمدن ما به لتیان هم بی‌ارتباط با این نیست. گرچه خودم اصلا قبول ندارم فقط به خاطر بچه‌ها آمدم. با هلیکوپتر به سد لتیان آمدیم. هوای خوبی دارد. عصر همراه بچه‌ها خواستم اسکی روی آب یاد بگیرم. کمی دنبال قایق کشیده شدم، بدنم آمادگی برای چنین ورزشی ندارد. گرچه آسان است».

در واکنش به این خاطرات، روزنامه وطن امروز نوشت: «بی‌شک از منظر دینی زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا در تفکر تشیع از جایگاه انکارناپذیری برخوردار است.

غم عزای حسینی به قدری سنگین است که هیچ ایرانی مسلمانی نمی‌تواند در روز تاسوعا به تفریح و گشت و گذارهای آنچنانی و اسکی روی آب بپردازد. در این ایام حتی در شهرهای سنی‌نشین نیز سنی‌مذهب‌ها به احترام امام حسین(ع) مغموم و متأثرند».

این روزنامه می‌افزاید: در فرهنگ دینی شرکت در مراسمات تاسوعا و عاشورا اوج اظهار ارادت نسبت به قافله کربلاست. این ایام در فرهنگ تشیع از چنان عظمتی برخوردار است که اشتغال به امور دنیوی و حتی انجام کار منزل نیز در این دو روز دارای کراهت است. در این میان پرداختن به تفریح و گشت و گذار و اسکی روی آب آن هم در عصر تاسوعا توسط رئیس‌جمهور و خانواده‌اش جای خود دارد. پرداختن به تفریح و خوشگذرانی در این لحظات ارزشی که در نزد پیروان راستین ائمه اطهار(ع) از قداست غیرقابل وصفی برخوردار است عملا یک ناهنجاری اجتماعی- مذهبی به شمار می‌رود.

وطن امروز نوشت: خرافه‌پرستی امر بسیار مذمومی است. متاسفانه به اعتبار خاطرات هاشمی وی نیز به نوعی ناخوشایند در معرض این بلیه است. جست‌وجوی تصویر حضرت امام(ره) در کره ماه در اوایل انقلاب توسط هاشمی، دیدن خواب‌های پریشان و ارتباط دادن بی‌معنا آن خواب‌ها به حوادثی آتی در جبهه‌های جنگ،… یا اقدام به خارج کردن خانواده از تهران براساس پیشگویی‌های یک چینی درباره حتمی بودن وقوع زلزله در تهران در سال ۷۰ نمونه بارزی از این خرافه‌پرستی‌ها می‌تواند باشد.

این تحلیل خاطرنشان می‌کند: با پذیرش فرض محال صحت پیشگویی یک پیشگو و قبول ضرورت دفع خطر احتمالی باید متاثرانه یادآور شد اقدام یکجانبه هاشمی درباره خارج کردن اعضای خانواده از تهران برای مصون ماندن از خطر زلزله و بی‌توجهی نسبت به سرنوشت سایر شهروندان اوج بی‌مبالاتی مدیریتی و بی‌انصافی یک رئیس‌جمهور است. کاوش در تاریخ ۳۶ ساله انقلاب اسلامی و ملاحظه مصداق تاریخی درباره تمایزات و تفاوت‌های خاندان هاشمی با مردم عادی عمیقا مبین آن است که شأنیت  اختصاصی برای فرزندان هاشمی قائل شدن ریشه در گذشته و مشخصا در نوع تلقی هاشمی درباره استفاده از بیت‌المال برای رفاه اعضای خانواده دارد. در سال ۷۰ در حالی که اغلب جانبازان برای کمک به عمران، آبادانی و سازندگی کشور حتی هزینه‌های درمان جانبازی خود را با استقراض وام بانکی تهیه می‌کردند هاشمی با هلیکوپتر و همراه خانواده در سد لتیان و در روز عاشورا تفریح می‌کرد.

این روزنامه با بیان اینکه «یک رئیس‌جمهور دلسوز تکلیف مدیریتی- قانونی دارد در مواقع حساس و بحرانی در کنار ملت خویش قرار گرفته و با اتخاذ تدابیر راهبردی به مدیریت بحران احتمالی و دفع خطرات پیش‌رو بپردازد. ملاحظه چنین رفتارهای ناموجهی از رئیس‌جمهور وقت‌ فی‌نفسه سبب می‌شود آدمی در مقابل عظمت ایثار و فداکاری خانواده‌های معظم شهدا سرتعظیم و تکریم فرود آورد.

یادآور می‌شود اخیرا در پی مرور خاطرات ناطق‌نوری درباره تشکیل کارگزاران و رانت‌های نهفته در پی پرده و همچنین دور زدن جامعه روحانیت از این طریق، رسانه‌های حامی هاشمی به فحاشی علیه رسانه‌ها پرداختند.

مریدان جاسوس آمریکایی عزا گرفتند!

خبرگزاری ایسنا، مخالفت با انتقال جسد جاسوس آمریکایی به ایران را نشانه بی‌وفایی مسئولین ایرانی دانست.

پس از مرگ «ریچارد فرای» در فروردین ماه سال جاری، رسانه‌های مدعی اصلاح‌طلبی، خود را به آب و آتش زدند تا جسد شخصی که به اذعان اسناد متقن وزارت اطلاعات کشورمان و دیگر مستندات متعدد منتشر شده، علیه مردم کشورمان جاسوسی کرده است و علاوه بر این، به عنوان مبدع حرکت انحرافی «مکتب ایرانی» به جای مکتب اسلام «مکتب انحرافی ایرانی» خیانتی بس عظیم‌تر را مرتکب شده است، به ایران منتقل شود.

در این بین، «تورج دریایی» از فعالین فتنه ۸۸ در خارج از کشور که علاوه بر ارائه تحلیل به فتنه‌گران جهت اغتشاش‌گری، در اعتراض به دستگیری یکی از فتنه‌گران با لباس زنانه،‌روسری به سر کرد و با توهین به بانوان کشورمان، به تمسخر اعتقادات مردم ایران پرداخت، به عنوان ایران‌شناس! به کارشناس پای ثابت و مشترک بی‌بی‌سی فارسی، روزنامه‌های زنجیره‌ای مدعی اصلاح‌طلبی و خبرگزاری ایسنا مبدل شده است.

در همین حال، پس از سوزاندن جسد این جاسوس کارکشته، ایسنا گوی سبقت را از رسانه‌های فارسی‌زبان معاند نظام ربود و در گفتگو با تورج دریایی، به ابراز تأسف شدید پرداخته و با محکوم کردن مسئولین ایرانی به بی‌وفایی، این پرونده را همچنان باز قلمداد کرده است.

بله، پرونده همچنان باز است. پرونده دفاع از مبدع مکتب جعلی و انحرافی، پرونده دفاع از جاسوس  کهنه‌کار آمریکایی که از سوی «مؤسسه امنیتی هوور» (زیر نظر سازمان جاسوسی آمریکا و بازوی جنگ نرم آمریکا علیه ملت ایران) به علت فعالیت‌های عدیده ضد ایرانی، مستحق دریافت جایزه شد و در نهایت پرونده همصدایی با رسانه‌های متعلق به دشمنان قسم خورده ملت ایران. همین بس که رسانه‌های معاند از جمله شبکه مبتذل «من و تو» (متعلق به همجنس‌بازان و مریدان فرقه ضاله بهائیت) با استناد به خبر ایسنا و هم عقیده با این خبرگزاری، عمق تأسف خود را از سوزاندن جسد ریچارد فرای اعلام کردند.

لازم به ذکر است که تلاش مدعیان اصلاحات برای انتقال جسد مبدع مکتب انحرافی ایرانی و جاسوس کهنه کار آمریکایی به ایران با روشنگری‌های کیهان و اقدام به موقع و انقلابی نمایندگان مجلس و ائمه جمعه و اعضای شورای شهر اصفهان و در نهایت، بصیرت مردم متدین و انقلابی اصفهان، ناکام ماند.

قرضاوی و عرعورمثل پنکه به هر طرف می‌چرخند

یک روحانی سنی سعودی اعلام کرد «ما نمی‌خواهیم زمام خودمان را به کسانی مانند قرضاوی و عرعور (دو مفتی وهابی‌) بدهیم».

به گزارش پارسینه، «حسن بن فرحان المالکی» که به خاطر انتقاداتش از وهابیت معروف است، با انتشار مطلبی در فیس‌بوک خاطرنشان کرد: فتوای آیت‌الله سیستانی اولین فتوای جهاد در عراق به شمار می‌آید. فتوایی که در آن به مقابله با داعش به عنوان دشمن مشترک شیعه و اهل سنت حکم شده است. این در حالی است که فتاوای ما روزی دو بار عوض می‌شود، یک بار بر له یک مسئله حکم می‌دهیم و همان روز بر علیه همان موضوع حکم می‌کنیم. چرا پیروی و استقبال شیعیان از فتاوای علمایشان این چنین قوی و شدید است؟ بگذارید صریح بگویم. چون علمای آنها از روی مزاج و حال و هوس فتوا نمی‌دهند.

وی تاکید می‌کند: «ما نمی‌خواهیم زمام خودمان را به کسانی مانند قرضاوی و عرعور [دو مفتی وهابی] بدهیم که مانند پنکه‌های آلمانی به هر طرف می‌چرخند».

خاتمی و هاشمی پدرخوانده روحانی‌اند؟

روزنامه‌های زنجیره‌ای وابسته به افراطیون در اقدامی هماهنگ، رئیس‌جمهور را گماشته خاتمی و هاشمی رفسنجانی وانمود می‌کنند.

این روزنامه‌ها و همکاران آنها در فضای مجازی، ظرف یک سال گذشته این‌گونه القا کرده‌اند که روحانی از خود گفتمان و رأی مستقلی نداشته و اگر خاتمی و هاشمی از او حمایت نمی‌کردند، روحانی انتخاب نمی‌شد. جالب‌تر اینکه همین افراطیون مدعی‌اند اگر حمایت آنها نبود خاتمی یا هاشمی در مقاطع مختلف انتخاب نمی‌شدند و بنابراین اگر روحانی مدیون خاتمی و هاشمی است، این دو بدهکار افراطیون مدعی اصلاحات هستند.

در همین زمینه به سیاق راهبرد یک سال گذشته، روزنامه‌‌های آفتاب‌یزد و آرمان‌امروز تیترهای اول دیروز خود را به گنجاندن روحانی در سایه خاتمی و هاشمی اختصاص دادند. روزنامه آرمان با انتشار عکس خاتمی و هاشمی، تولد دولت اعتدال را بزرگ‌ترین پروژه مشترک هاشمی و خاتمی توصیف کرد: روزنامه آفتاب‌یزد نیز در اقدامی مشابه تیتر زد «رئیس‌جمهوران رئیس‌جمهور سازند و عکس‌ هاشمی و خاتمی را منتشر کرد. مفهوم دیگر چنین تیتری این است که رئیس‌جمهور را نه مردم بلکه خاتمی و هاشمی برساخته‌اند.

نکته جالب دیگر اینکه روزنامه آفتاب سرمقاله ویژه‌نامه خود برای همین موضوع را به قلم یکی از افراطیون مدعی اصلاحات (آرمین عضو سازمان منحله مجاهدین) سپرد و او  ذیل عنوان «اعتدال» سرمقاله نوشته است!

همزمان با این حرکت هماهنگ رسانه‌ای، صادق زیباکلام گفته است: روحانی فی‌نفسه یکی دو میلیون رأی بیشتر نداشت و رأی اصلاح‌طلبان باعث پیروزی او شد.

وی در مصاحبه با نسیم اظهار داشت: با روحانی و نزدیکانش در برخی موضوعات مخالف هستم به دلیل اینکه اطرافیانش مدتی هست می‌گویند  ما مستقل هستیم و برای خودمان هستیم و پیروزی ما مدیون هیچ‌کس نیست، اینها گزافه‌گویی است. کسی از آقای نوبخت و امیری‌صالحی و بانک و نعمت‌زاده و فریدون انتظار ندارد که این کار را بکنند یا آن کار را! ولی اینکه فکر می‌کنند آنها بودند که باعث پیروزی روحانی شدند نشان می‌دهد سخت در اشتباه هستند چرا که بدنه اجتماعی که باعث این پیروزی شد، اصلاح‌طلبان بودند.

زیباکلام در عین حال با حمله به برخی اصلاح‌طلبان گفت: آقای محتشمی‌پور و خوئینی‌ها و برخی دیگر از آقایان رادیکال و تندرو از همان دوران انتخابات هم خیلی نه از روحانی حمایت کردند و نه خودشان را نشان دادند. شاید بدشان هم نیاید که دولت روحانی نتواند کار کند.

اعلام برائت حجت‌الاسلام دانشمند از فرقه شیرازی

حجت‌الاسلام دانشمند طی سخنانی در جمع مردم کرج بار دیگر از جریان شیرازی و شبکه‌های ماهواره‌ای این جریان اعلام برائت کرد. ایشان با تکیه بر انقلاب اسلامی ایران و جایگاه ولایت فقیه افزود: بنده سرباز ولایت بوده‌ام، هستم و خواهم بود و اگر بنده را قطعه قطعه هم بکنند، نمی‌توانند بنده را در مقابل نظام و رهبری قرار بدهند.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان و شناسایی برنامه‌های تفرقه‌افکنانه آنها گفت: یک جریانی است که می‌خواهد وحدت شیعه را به هم بزند و امت حزب‌الله را علیه خودی‌ها تحریک کند. دانشمند درباره حضور خود در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به جریان انحرافی و مشکوک شیرازی که تحت پوشش دفاع از تشیع و با حمایت آشکار دولت انگلیس به  تفرقه میان مسلمین دامن می‌زند توضیح داد: یک سال است که با آنها قطع رابطه کرده و از آنان اعلام برائت کرده‌ام و گفته‌ام برنامه‌هایتان مخالف نظام است.

*خراسان 

 گزارش گلایه آمیز یک مدیر ارشد اجرایی از بودجه عمرانی

بر اساس گزارشی که یکی از مسئولان ارشد اقتصادی دولت برای تعدادی از مسئولان اجرایی ارسال کرده، با تشریح شرایط بازار داخلی، موضوعاتی چون تخصیص ناچیز بودجه طرح های عمرانی، افت ساخت و ساز و کاهش تقاضا را از جمله چالش های جدی برخی واحدهای مهم تولیدی دانسته و تاکید کرده است که باید تصمیمات مهمی برای جلوگیری از بلاتکلیفی واحدهای تولیدی اتخاذ شود.

دستور دولت برای جلوگیری از بروز سیل در شمال

پس از قرائت گزارش های مربوط به میزان خسارت های ناشی از وقوع سیل در شمال کشور در هیئت دولت، ابلاغیه ای از سوی یکی از مسئولان ارشد اجرایی به تعدادی از اعضای کابینه و استانداران این مناطق ارسال شده که بر اساس آن، این مسئولان موظفند ظرف یک ماه راهکار اجرایی و عملیاتی مناسب برای اقداماتی چون ساماندهی رودخانه  های استان، توسعه درختکاری و پوشش گیاهی ارتفاعات و جابه جایی واحدهای مسکونی و زیر ساخت های حمل ونقل و راه هایی را برای جلوگیری از بروز مجدد سیل و کاهش خسارت های ناشی از بارش های سنگین آینده به هیئت وزیران ارائه کنند.

*ابتکار

سفر آقازاده رسانه ای به برزیل 

در شرایطی که رسانه ملی در اقدامی بحث برانگیز، به دلیل آنچه “صرفه‌جویی” نامیده، از اعزام گزارشگر به برزیل برای گزارش بازی های ایران، خودداری کرده، فرزند رییس یکی از شبکه های سیما به محل برگزاری جام جهانی سفر کرده است. حجت‌الاسلام رمضان‌علی موسوی مقدم قائم مقام سازمان صداوسیما در پاسخ به چرایی عدم حضور گزارشگر در بازی های ایران در جام جهانی به طور تلویحی این اقدام را در جهت ” جلوگیری از موازی‌کاری”، “صرفه‌جویی‌” عنوان کرده است.

بسیاری از برندگان مردمی قرعه‌کشی‌های مختلف اعزام به جام جهانی برزیل، با وجود تامین درصد بالایی از هزینه های سفر توسط اسپانسرها، باز هم به دلیل وضعیت اقتصادی خود از سفر به برزیل خودداری کرده اند، بد نیست مسئولین صداوسیما توضیح دهند که اولا هزینه سفر این آقازاده کوچک چقدر بوده و ثانیا از کجا تامین شده است؟البته مسئولین صداوسیما تا کنون توضیحی درباره دلیل حضور پسر مدیر شبکه یک در برزیل و اینکه چه ماموریت هایی به او داده شده و سفر “ضروری”(!) او دقیقا با چه هدفی انجام شده، نداده‌اند . 

فرجی مدیر شبکه یک سیما در تماس با پایگاه خبری صراط تاکید کرد که فرزند وی با هزینه کاملا شخصی به همراه هنرمندان برای حمایت معنوی از تیم ملی کشورمان در مسابقات جام جهانی به برزیل سفر کرده و هزینه های سفر ایشان به این کشور ریالی به سازمان صدا و سیما مربوط نبوده و نیست .

*جمهوری اسلامی 

*منابع مطلع دانشگاهی اعلام کردند در دولت احمدی نژاد بیش از ۱۵ خواهر و برادر در یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور در تهران به طور غیر قانونی بورسیه شده‌اند. در همین دانشگاه ۱۰ زن و شوهر هم به شکل مشابه و کاملا غیر قانونی بورسیه شده‌اند. بورسیه شدن از داخل به خارج یک فرد متولد ۱۳۳۷ از دیگر مصادیق بورسیه‌های غیر قانونی در دولت احمدی نژاد است. یکی از مهمترین شرایط بورسیه شدن شرط سنی است.براساس آیین نامه شرط سنی پذیرش دانشجویان بورسیه ۳۳ سال است. پارسینه به نقل از پیام نو نوشت: میزان افرادی که در پرونده ۳ هزار بورسیه غیر قانونی شرایط سنی بورسیه شدن را ندارند، تعداد قابل توجهی است و حتی بیش از ۳۲۵ نفری است که توسط دکتر صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام شده است. این تعداد در مقایسه با کل بورسیه‌های غیر قانونی آن قدر قابل توجه است که لازم است معاون وزیر علوم که برای اولین بار خبر بورسیه‌های غیر قانونی در دولت احمدی نژاد را اعلام کرد، درباره آن توضیح کامل بدهد.

*مسیحیان افراطی در آفریقای مرکزی پس از کشتار وحشیانه مسلمانان، مساجد شهر “بانگوئی” را به مراکز فروش مشروبات الکلی تبدیل کرده‌اند. پایگاه اطلاع رسانی الوحده نوشت: مسیحیان افراطی که مسلمانان را در شهرهای مختلف آفریقای مرکزی به قتل می‌رسانند، در مرکز این کشور هتک حرمت مقدسات اسلامی را نیز آغاز کرده‌اند. بر اساس این گزارش، اغلب مساجدی که در حملات مسیحیان آسیب دیده و ویران شده بودند، در حال حاضر به عنوان مراکز فروش مشروبات الکلی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دولت آفریقای مرکزی هیچ اقدامی در این زمینه انجام نمی‌دهد. گفته می‌شود پس از آغاز درگیری‌ها در بانگوئی، اغلب مسلمانان مجبور به ترک منازل خود شدند و از جمعیت ۱۵۰ هزار نفری مسلمانان این شهر تنها هشتصد نفر همچنان در یک محله کوچک و تحت حفاظت نیروهای نظامی فرانسوی به زندگی ادامه می‌دهند.

سپیده تدین
425 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید