کافه گردش
بین الملل
۵ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۶ ب.ظ

نشست‌های محرمانه اخوان المسلمین با نزدیک شدن به سالروز عزل مرسی

139211091536063852006153

برخی منابع آگاه مصری از برگزاری نشست‌های محرمانه جماعت اخوان المسلمین همزمان با نزدیک شدن به نخستین سالروز عزل «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر خبر دادند.منابع نزدیک به تشکیلات اخوان المسلمین اعلام کردند که دفاتر اداری این جماعت در استان های مختلف مصر از چند هفته پیش نشست های مکرری را برگزار می کنند تا رهبران جدیدی را از میان جوانان این گروه به جای رهبران زندانی، انتخاب نمایند و علاوه بر آن به دفاتر استان ها دستورات مربوط به تحرکات و مدیریت تظاهرات ها در دوره آتی و راهبرد تحرکات میدانی در تظاهرات روز ۳۰ ژوئن و ۳ جولای را ابلاغ نمایند.

این منابع گفتند که اختلافاتی در داخل گروه اخوان المسلمین درباره زمان برگزاری تظاهرات در ایام ماه مبارک رمضان وجود دارد و برخی ها معتقدند که از ساعات اولیه صبح تا پایان روز تجمعات صورت گیرد و برخی ها نیز مخالف این نظر هستند.

بر اساس این گزارش، همچنین مشکلاتی نیز برای برگزاری نشست ها بین مسئولان دفاتر اداری در سطح کشور به دلیل پیگیردهای امنیتی آنها، وجود دارد و هر یک از مسئولان اداری در هر استانی با مسئولان عملیات های میدانی جهت تدوین برنامه ها و نحوه رسیدن به میادین حیاتی، تشکیل جلسه می دهد.

جماعت اخوان المسلمین همچنین جوانان این گروه را به الصاق اعلامیه ها به دیوارها و توزیع آن در مناطق حیاتی به منظور دعوت مردم به شرکت در راهپیمایی های سالروز عزل مرسی، مامور کرده است و این اعلامیه ها شامل عبارت هایی در مخالفت با ارتش و حکومت نظامی است.

گروه اخوان المسلمین فردا جمعه نیز ۳۵ مسیر را در قاهره و الجیزه برای برگزاری راهپیمایی اعلام کرده است.

در همین رابطه «احمد عبد الرحمن» یکی از جوانان گروه اخوان المسلمین گفت که تظاهرات کنندگان فردا به سمت میادین مهم حرکت خواهند کرد و هرگز به خشونت متوسل نخواهند شد.

وی افزود که هنوز تصمیمی درباره اینکه تظاهرات سالروز عزل مرسی قبل از افطار خواهد بود یا بعد از افطار؟ اتخاذ نشده است اما این تظاهرات بی سابقه خواهد بود.

سپیده تدین
412 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید