کافه گردش
بین الملل
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱:۱۶ ب.ظ

هشدار روسیه علیه آمریکا

5

هشدار روسیه علیه آمریکا

.

 وزیر خارجه روسیه با هشدار درباره سیاستهای ضد روسی واشنگتن تاکید کرد پیامدهای تحریمهای کاخ سفید علیه کرملین، آمریکایی ها را هم رها نخواهد کرد.

به گزارش  مهر به نقل از صدای روسیه، “سرگئی لاوروف” وزیر خارجه روسیه و “جان کری” وزیر خارجه آمریکا شب گذشته با یکدیگر تلفنی گفتگو کرده و بحران اوکراین و حمایت واشنگتن از جریانهای ضد روسی در این کشور سبب شد تا لاوروف هشدار تندی را به کری بدهد.

لاوروف درباره پیامدهای اقدامات نسنجیده و عجولانه ای که می تواند به روابط دو کشور آسیب برساند، هشدار داده است. وزیر امور خارجه روسیه در این گفتگو درباره طرح اعمال تحریم علیه مسکو که می تواند به روابط آمریکا و روسیه لطمه بزند، هشدار داده است.

براساس بیانیه وزارت خارجه روسیه، لاوروف و کری در این تماس تلفنی، مذاکرات ناموفق خود در پاریس و رم  بر سر بحران اوکراین را پیگیری کرده اند.

این در حالی است که پیشتر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، نیز  اظهارات “باراک اوباما” همتای آمریکایی خود درباره دخالت نظامی مسکو در کریمه را رد کرده و گفت : روسیه نمی توانست درخواست کمک روس تبارهای کریمه را نادیده بگیرد.

طی روزهای گذشته وزیران خارجه اتحادیه اروپا و همچنین سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نشستهای جداگانه ای را درباره بحران اوکراین برگزار کرده اند که نتایج به دست آمده از این نشستها مورد رضایت روسیه نبوده است.

بحران اوکراین که از اواخر ماه نوامبر سال گذشته میلادی آغاز شد، با اوج گرفتن آن و کنار فتن “ویکتور یانوکوویچ” از ریاست جمهوری این کشور رنگ و بوی خشونت به خود گرفته و همچنان ادامه دارد. یکی از دلایل تداوم بحران این کشور دخالت کشورهای غربی در امور داخلی اوکراین اعلام شده است.
اخبار بین الملل – مهر

سپیده تدین
479 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید