کافه گردش
بین الملل
۹ تیر ۱۳۹۳, ۳:۳۱ ب.ظ

وزیر کشور مصر: انفجارها عزم ما برای ریشه کنی تروریسم را افزایش می دهد

139304091514571243115613

وزیر کشور مصر امروز در واکنش به وقوع سه انفجار در مقابل کاخ ریاست جمهوری الاتحادیه، تاکید کرد که این انفجارها اصرار ما برای ریشه کنی تروریسم را بیشتر می کند.

به گزارش گروه بین الملل واکنش، سرلشگر «محمد ابراهیم» در مصاحبه با خبرگزاری الشرق الأوسط، کشته شدن سرهنگ «احمد امین عشماوی» در حین خنثی سازی یک بمب دست ساز در خیابان الاهرام واقع در مصر الجدیده در شرق قاهره را تسلیت گفت.

وی اظهار داشت: چنین عملیات های پست و پلید هرگز از عزم و اصرار نیروهای پلیس برای مقابله با تروریسم سیاه که سعی در برهم زدن امنیت و سلامت مصری ها را دارد، نمی کاهد.

وی به طور ضمنی جماعت اخوان المسلمین را مسئول این انفجارها دانست و تاکید کرد که تا ریشه کنی این جماعت به جنگ علیه تروریسم ادامه خواهند داد.

وزیر کشور مصر همچنین تصریح کرد که دستوراتی را به بخش های مربوطه در وزارت کشور به منظور رسیدگی به خانواده این شهید قهرمان که جان خود را در حین انجام وظیفه برای حفظ امنیت شهروندان از دست داده ، صادر کرده است.

یک مسئول مرکز اطلاع رسانی امنیتی در وزارت کشور نیز اعلام کرد که در جریان بازدید ماموران مرکز پلیس مصر الجدیده در خیابان الاهرام، ماموران به دو بمب دست ساز مشکوک شدند و در حین خنثی سازی یکی از آنها منفجر شد که در نتیجه آن سرهنگ «احمد امین عشماوی» کارشناس مواد منفجره در اداره کل دفاع شهری قاهره به شهادت رسید و سرگرد «طارق عبد الوهاب» و ۳ تن دیگر از نیروهای پلیس نیز زخمی شدند.

امروز همزمان با نخستین سالروز تظاهرات ۳۰ ژوئن که به عزل «محمد مرسی» رئیس جمهور منتسب به اخوان المسلمین منجر شد، سه انفجار در مقابل کاخ ریاست جمهوری الاتحادیه به وقوع پیوست.

در همین رابطه دکتر «محمد سلطان» رئیس بخش فوریت های پزشکی و اورژانس وزارت بهداشت اعلام کرد که در نتیجه انفجار نخست در اطراف کاخ الاتحادیه، یکی از افسران کشته و ۴ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

وی افزود که تحقیقات درباره انفجارهای دیگر نیز در حال انجام است.

سپیده تدین
404 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید