کافه گردش
بین الملل
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۶:۵۶ ب.ظ

پخش زنده قطع دست در سوریه

3

 

گروه تروریستی “داعش” چالشی تازه برای توئیتر آفرید

.

پخش زنده قطع دست در سوریه

.

گروه القاعده مجموعه توئیت هایی در سایت “توئیتر” منتشر کرده که در آن مردی چشم بسته به نماش گذاشته شده و دستش روی میز قرار داده شده است و مردانی نقاب پوش انگشتان دست او را قطع کردند.

گروه تروریستی داعش وابسته القاعده روز جمعه تصویر قطع انگشتان دست یک سوری را برای نخستین بار از طریق “توئیتر” به نمایش گذاشت.

به گزارش “تدبیر”، روزنامه “واشنگتن پست” با اشاره به فیلم ویدئویی منتشر شده توسط گروه القاعده در روستای “مسکنه” در شمال استان “حلب” می نویسد :”گروه القاعده مجموعه توئیت هایی در سایت “توئیتر” منتشر کرده که در آن مردی چشم بسته به نماش گذاشته شده و دستش روی میز قرار داده شده است و مردانی نقاب پوش انگشتان دست او را قطع کردند.

فردی دیگری که لباسی سفید پوشیده بود در مقابل دوربین بیانیه ای را قرائت کرد. او در بخشی از این بیانیه اظهار داشت که دست این فرد برای بخشودن “گناهان” او قطع می شود.”
روزنامه “واشنگتن پست” در ادامه می افزاید :”این اقدام از سوی گروه دولت اسلامی “عراق و شام(داعش)” انجام شده است.

در اعتراض به تصویر منتشر شده توسط این گروه در توئیتر یکی از سخنگویان این سایت اظهار داشته که مسئولین توئیتر در مورد حساب های کاربری فردی در این سایت طبق قوانین تنظیم شده نظارتی ندارند.”
روزنامه “واشنگتن پست” در پایان افزوده است :”گروه دولت اسلامی عراق و شام از سال ۲۰۱۱ میلادی در سوریه مبارزه خود را علیه دولت “بشار اسد” رییس جمهوری آن کشور آغاز کرده و در مناطق شمالی سوریه فعال تر از سایر نقاط است.” این گروه به کشتار بی رحمانه مخالفان خود و همچنین پیروان ادیان و مذاهب مشهور است.

داعش در ماه های اخیر توانسته علاوه بر بخش هایی از سوریه، کنترل برخی نقاط در استان الانبار عراق را هم بر عهده بگیرد. ناظران تحولات خاورمیانه، معتقدند عربستان حامی اصلی جریان های تکفیری در سوریه و عراق است.
اخبار بین الملل – تدبیر

سپیده تدین
660 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید