کافه گردش
بین الملل
۲۸ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۰۹ ق.ظ

کابینه «اسرائیل» افزایش اعمال فشار بر حماس و اسرای آن را تصویب کرد

13930326000385_PhotoA

«شورای وزراتی کابینه اسرائیل» پس از آنکه نخست‌وزیر این رژیم، حماس را به ربودن سه نظامی اسرائیلی متهم کرد در اقدامی، افزایش اعمال فشار بر حماس و اسرای آن را تصویب کرد.به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «عکا» نوشت، پس از آنکه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بارها حماس را مسئول ربودن سه نظامی این رژیم در پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد «شورای وزراتی کابینه اسرائیل» در ادامه این اتهامات، دیروز سه شنبه افزایش فشارها بر این جنبش و نیز اسرای آن در زندان‌های رژیم صهیونیستی را تصویب کرد.

پایگاه صهیونیستی «واللا» نوشت شورای وزارتی کابینه رژیم صهیونیستی چگونگی اعمال فشار بیشتر بر اسرای حماس دربند زندان‌های این رژیم را بر عهده « اسحاق آهارونوویچ» وزری داخلی رژیم صهیونیستی گذاشت.

بر اساس این گزارش جلسه دیروز مقامات رژیم صهیونستی پیرامون بررسی ربایش سه نظامی صهیونیستی ۳ ساعت طول کشیده است و طرح اخراج رهبران حماس از کرانه باختری نیز به «یهودا فاینشتاین» مشاور قانونی رژیم صهیونیستی واگذار شده تا آن را بررسی کند.

یک تحلیلگر رژیم صهیونیستی گفت: «اسرائیل» در حال حاضر در دو زمینه کار می‌کند یکی اینکه از نظر نظامی بر حماس فشار می‌‌آورد و دیگر اینکه از بعد سیاسی نیز تلاش ‌می‌کند تایید بین‌المللی توافق میان حماس و تشکیلات خودگردان را از بین ببرد.

بر اساس گزارش پایگاه واللا این تنها مقامات رژیم صهیونیستی نیستند که در قبال ربوده شدن سه نظامی این رژیم واکنش نشان داده‌اند بلکه پس از این ماجرا خود تشکیلات خودگردان به ریاست «محمود عباس» نیز خواستار توقف مذاکرات با حماس شده است و حقوق ۴۰ هزار کارمند در غزه را پرداخت نکرده است.

سپیده تدین
466 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید