کافه گردش
حوادث
۲۹ خرداد ۱۳۹۳, ۹:۵۹ ق.ظ

انهدام باند کلاهبرداران اینترنتی

21579_974

رئیس پلیس فتای انتظامی استان کردستان گفت: کلاهبرداران اینترنتی و دستگاه های ATM بانک ها در کردستان دستگیر شدند.سرهنگ “فرامرز شاکری” به خبرنگار ما گفت: در پی وصول شکوائیه های متعدد در خصوص کلاهبرداری و برداشت های غیرمجاز از حساب افراد موضوع در دستور کار پلیس فتای شهرستان سقز قرار گرفت.

وی گفت: با بررسی های تخصصی و بازبینی دوربین های مداربسته بانک ها متهمان شناسایی و در شهرستان دیواندره دستگیر شدند که هر ۳ متهم در مواجهه با دلایل و مدارک، لب به اعتراف گشودند.

سرهنگ شاکری در خصوص نحوه کلاهبرداری این متهمان افزود: متهمان با پرسه زدن اطراف دستگاه های ATM بانک ها سوژه های خود را که اغلب افراد بی سواد بودند شناسایی و با دریافت کارت عابر بانک افراد اقدام به یادداشت رمز دوم حساب آنان می کردند.

وی عنوان داشت: متهمان پس از فراگرفتن رمز دوم حساب افراد سریعاً اطلاعات حساب افراد را برای همدستان خود که در نت سراها منتظر دریافت اطلاعات بودند ارسال و اقدام به برداشت اینترنتی از حساب آن ها می کردند.

رئیس پلیس فتای انتظامی کردستان بیان داشت: این متهمان در چندین شهر کشور اقدام به کلاهبرداری کرده اند که شکاتی در این رابطه شناسایی شده اند. متهمان با همین شگرد ۲۴۰ میلیون ریال از حساب افراد برداشت کرده اند.

سپیده تدین
382 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید