کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱ مرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۳۹ ق.ظ

تجاوز دوقلو‌های شیطان صفت به دختر جوان در خودرو

دو برادر دوقلو که با استفاده از خودرو پدرشان اقدامات مجرمانه انجام می‌دادند، دستگیر شدند و شاکیان احتمالی می‌توانند برای شناسایی به پلیس آگاهی مراجعه کنند.
دوقلو‌های شیطان صفت دستگیر شدند
به گزارش شرق، دو برادر دوقلو که با استفاده از خودرو پدرشان اقدامات مجرمانه انجام می‌دادند، دستگیر شدند و شاکیان احتمالی می‌توانند برای شناسایی به پلیس آگاهی مراجعه کنند.  ١۵ ‌فروردین امسال دختری جوانی ساکن شرق تهران (منطقه نارمک) به همراه پدرش به کلانتری ١۴۴ تهرانپارس رفت و گفت به وسیله سرنشینان یک دستگاه خودرو سواری ال ٩٠ مورد آزار و اذیت و سرقت قرار گرفته است.
پس از تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت همراه با آزار و اذیت» پرونده برای رسیدگی اولیه و جهت‌دهی به مسیر تحقیقات در اختیار رئیس شعبه سوم دادگاه کیفری تهران قرار گرفت و با توجه به دستور قاضی برای تحقیقات دقیق‌تر و تخصصی‌تر پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
دختر جوان پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ٢١ روز قبل از مراجعه به کلانتری از میدان نبوت (هفت‌حوض) به‌عنوان مسافر و به مقصد فلکه اول تهرانپارس سوار یک دستگاه خودرو ال ٩٠ سفیدرنگ شدم؛ در خودرو علاوه بر راننده یک سرنشین هم سوار بود که حدودا ٣٠ساله بودند. بعد از طی مسافت کوتاهی، تغییر مسیر دادند؛ قبل از اینکه من بتوانم به رفتار راننده اعتراض کنم، ناگهان سرنشین که جلو و کنار راننده نشسته بود،  به عقب خودرو آمد و با تهدید چاقو مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. در ادامه راننده ال ٩٠ نیز مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و پس از سرقت گوشی همراه، یک زنجیر و گوشواره طلا، مرا از خودرو بیرون انداختند و فرار کردند. بعد از چند دقیقه فهمیدم در خیابان اتحاد هستم و به خانه رفتم؛ روز بعد هم برای شکایت به کلانتری رفتم».
با توجه به حساسیت موضوع، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان اداره شانزدهم تحقیقات پلیسی را برای دستگیری دو متهم آغاز کردند.  در اولین مرحله از اقدامات پلیسی، با بهره‌گیری از اطلاعات به‌دست‌آمده از شاکی، کارآگاهان موفق به شناسایی خودرو ال ٩٠ متهمان شدند.
با شناسایی مالک خودرو، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو متعلق به فردی حدوداً ۶٠ساله است که به هیچ عنوان با مشخصات ظاهری هیچ‌یک از متهمان پرونده همخوانی نداشت. اما در ادامه و با اقدامات پلیسی، کارآگاهان پی بردند که مالک خودرو دو پسر دوقلو به‌نام‌های حامد و حمید دارد که حدودا ٣٠ساله هستند.
به‌ این ‌ترتیب این ال ٩٠ نیز در اختیار آنها قرار داشته و مورد ظن پلیس قرار گرفتند.  همچنین با شناسایی کامل تصاویر حامد و حمید از سوی شاکی پرونده، دستگیری این دو نفر در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. این در حالی بود که با ادامه تحقیقات و بررسی سوابق حامد و حمید، مشخص شد که آنها از مجرمان سابقه‌دار در زمینه زورگیری و سرقت به‌ویژه سرقت منزل هستند که به تازگی در زمینه خریدوفروش و نگهداری مواد مخدر نیز فعال شده‌اند.
با جمع‌بندی همه این موضوعات جای تردیدی نمانده بود که دو برادر باید دستگیر شوند و این در شرایطی بود که برادران دوقلو به‌واسطه ارتکاب جرائم مختلف در محل سکونتشان در خیابان دماوند حضور نداشتند.
بنابراین شناسایی دیگر محل‌های تردد آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و هم‌زمان با آن دستور توقیف خودرو ال ٩٠ و دستگیری سرنشینان آن نیز در سیستم جامع پلیس ثبت شد.  در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره شانزدهم اطلاع پیدا کردند که یکی از برادران به‌نام «حمید» در محدوده محل سکونتشان مشاهده شده است. از این رو محل تحت کنترل نامحسوس قرار گرفت و سرانجام چهار روز پس از شکایت و زمانی که حمید قصد خروج از خانه را داشت، دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
حمید پس از انتقال به اداره شانزدهم پلیس آگاهی صراحتا به اقدام شیطانی و سیاه خود و برادرش اعتراف کرد و گفت: «در شب حادثه به همراه برادرم حامد با خودرو ال ٩٠ پدرمان بیرون رفتیم؛ در میدان هفت‌حوض، خانم جوانی را به‌عنوان مسافر سوار ماشین کردیم؛ حامد راننده بود و من در صندلی جلو خودرو نشسته بودم که ناگهان حین حرکت، من از صندلی جلو به عقب رفتم و با تهدید چاقو و ضمن ضرب‌وجرح اموال وی شامل کیف، انگشتر و گردنبند طلا و گوشی همراه این خانم را سرقت کردم و در ادامه با تهدید و زور در انتهای اتوبان قدیم اسبدوانی لحظه‌ای توقف کردیم و جایم را با برادرم عوض کردم. من پشت فرمان نشسته بودم و برادرم حامد نیز با تهدید و زور و… نهایتا آن خانم جوان را در مکانی خلوت و تاریک در خیابان اتحاد از ماشین پیاده کرد‌ه و رفتیم».
با اعترافات صریح حمید، مخفیگاه مجردی دو برادر در محدوده شرق تهران شناسایی شد و درحالی‌که حامد از دستگیری برادرش اطلاعی نداشت، او نیز در داخل مخفیگاهشان دستگیر شد و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی انتقال یافت و اعترافات برادرش را تأیید کرد.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضائی، هر دو متهم روانه زندان شدند. هم‌زمان نیز تحقیقات برای شناسایی دیگر شکات احتمالی پرونده در دستور کار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است. بنابراین از شکات احتمالی دعوت می‌شود برای شناسایی تصاویر متهمان به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
حسین رادمرد
985 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید